Stíníc technika je stále populárnější a při stavbě nových domů je dnes už prakticky běžné, že se s roletami dopředu počítá. Rozdíl je pouze v tom, že se musí každý majitel rozhodnout, zda si nechá instalovat rolety vnitřní, venkovní nebo si někam dáme vnitřní a někam venkovní. Toto si musí každý majitel rozhodnout sám. Záleží vždy pouze na tom, co od rolet očekáváte. Každá totiž má trochu jinou funkčnost. Venkovní rolety pak velebí design domu zvenčí, zatímco vnitřní rolety můžou posunout na novou úroveň váš interiér.

Venkovní rolety jsou jednoznačně dobrou volbou, pokud se chcete nejen chránit před sluncem a ulehčit si od ostrého slunce, ale také pokud chcete ušetřit ročně nějakou tu tisícovku. Je to tak. Venkovní rolety dokáží váš interiér ochladit až o 10°C v létě, protože brání slunci, aby přehříval okenní tabule. V zimě naopak fungují jako skvělý izolant a nepouští teplo ven. Venkovních rolet je více druhů. Můžeme si jmenovat rolety Panorama, S_Onro nebo klasické venkovní rolety. Screenové rolety, které na rozdíl od ostatních nejsou vyrobeny z extrudovaného hliníku, ale k jejich výrobě je využito speciální látky, jsou stále populárnější. Pokud ovšem hledáte takové, které vás ochrání nejen před sluncem, ale ochrání i vás majetek, tak hledáte Bezpečnostní rolety. Všechny rolety mají moderní design a jedinou vadou na kráse může být jejich pořizovací cena.

Vnitřní rolety na druhé straně jsou velmi vkusným designovým prvkem. Sice u nich nemůžete očekávat takovou pomoc při ochlazení interiéru, ale široká škála nabízených látek to hravě vynahradí. Například blackoutové látky dokáží vytvořit absolutní tmu a rolety den a noc zase nabízí možnost plynule si střídat soukromí s průhledem. Také vnitřních rolet je několik druhů. Můžeme si jmenovat rolety látkové, R-Lite, Římské rolety, nebo vkusné Plisé. Všechny tyto typy je možné vybavit látkami, kterých je skutečně velké množství. Velkou devízou je také množství barev, které můžete vybírat podle toho, jak máte zařízený interiér.

Design a obecně vzhled dnešních rolet je už na míle vzdálen tomu, na co jste byli zvyklí ještě deset let zpátky. Dříve byly pořizovány snad jen kvůli jejich funkci, ale dnes je přidanou hodnotou i moderní vzhled, který váš dům posune na vyšší úroveň. Vždy je dobré se při realizaci poradit s profesionálním technikem, který vám přesně poví, jaké rolety by byly nejvhodnější právě pro vás. Proto je radou na závěr, nebojte se zeptat.