Jedná se o typ rolet, který vám kompletně zatemní celou místnost. Díky blackout roletám nebo zatemňovacím roletám, jak se jim také říká, docílíte absolutní tmy a vy si tak můžete užívat nerušeného spánku. Je to ideální volba pro ty, kteří mají rádi absolutní tmu a soukromí. Do interiéru vám nepronikne ve dne sluneční svit a v noci vás uchrání před nepříjemným světlem pouličních lamp. Jedná se o praktické a designové stínění, které rozhodně plně svůj hlavní účel a navíc také skvěle vypadá. Díky tomu si můžete užít ničím nerušený spánek, můžete sledovat film i přes den, aniž by se vám vinou slunečních paprsků leskla obrazovka anebo si zkrátka můžete užít soukromé romantické chvíle bez toho, aby vás trápili pohledy zvědavých lidí zvenku.

Co se týká látky, tak se jedná o více vrstvou látku s vetkanou černou vrstvou. Ačkoliv se jedná o blackout látku, což by vám mohlo evokovat, že se jedná o černou látku, tak se nemusíte bát. Je možné si nechat zatemňovací látku vyrobit v jakékoliv barvě, která je v nabídce. Příkladem můžete mít  bílou látku, která bude blackout. Záleží čistě na vás.

Nejčastěji se tento typ používá do dětských pokojů a ložnic. Právě tam nejvíce vyžadujeme naprostou tmu. Ale díky funkčnosti zatemňovací rolety je to vhodný typ stínění i do konferenčních místností, kde nechceme, aby nám slunce rušilo prezentaci. Blackoutová roleta nám dodá naprosté soukromí. Proto je tento designový prvek s velkou škálou vzorů a barev tolik vyhledávaný. Navíc si nemusíte dělat hlavu s přehnanou údržbou. Pokud máte tu možnost, vždy je dobré svěřit čištění odborným firmám. Pokud si chcete udržet čistotu sami, stačí, abyste látku sem tam přetřeli vlhkým hadrem. Pak už si můžete užívat dál naprosté tmy.

V blackoutové verzi je možné zakoupit také oblíbené venkovní stínění, tedy screenovou roletu.