Zimní akce na venkovní rolety a interiérové stínění

Venkovní rolety do pergoly

Napadlo vás už někdy, jak využívat vaši pergolu celoročně? Pergola je zejména v létě nezastupitelná, stává se centrem rodinného života mimo dům. Jenže ne vždy je počasí ideální. Často fouká vítr, nebo intenzivně svítí slunce. Venkovní roleta do pergoly může prostor částečně nebo úplně uzavřít a uchránit před vnějšími vlivy. Tím, že ji v zimě úplně uzavřete, tak získáte tím úložný prostor pro zahradní techniku, nábytek a vůbec na cokoliv pomyslíte.

Hlavně proti větru, slunci i dešti

Pergola bývá většinou umístěna přímo u domu, tedy rozšiřuje obývací prostory. Představte si tedy takovou konstrukci, která je z jedné strany přilehlá k rodinnému domu. Ze zbývajících tří stran je častým požadavkem ze strany zákazníka uzavřít pergolu tak, aby se vytvořilo závětří. V praxi to funguje obvykle tak, že se rodina podvečer sejde a společně griluje nebo sedí u krbu. Při náhlé změně počasí jistě uvítá možnost si prostor z jedné nebo více stran uzavřít a díky tomu nerušeně pokračovat v příjemném večeru. Počasí je nevyžene a mohou setkání podstatně prodloužit.


Dřeva se nemusíte bát

Mnozí se obávají toho, že jejich pergoly postavené ze dřeva nejsou pro instalaci venkovních rolet vhodné. Obávají se, že by se dřevo mohlo časem kroutit a praskat. Kladou si otázku, zda budou pevné hliníkové rolety na této konstrukci držet. Mohou být v klidu. U našich realizací jsme se s problémem u venkovních rolet vlivem „pracující dřevěné konstrukce“ ještě nesetkali. Spíše se musí řešit případy, kdy při stavbě pergoly nebyly dodrženy pravé úhly. Vzhledem k tomu, že roletu je třeba montovat do roviny, je potřeba na místě improvizovat a někdy dřevěnou konstrukci „poopravit“. Občas je nutné některou z jejích součástí vypodložit nebo jinak upravit.

Rolety FINALM® je možné doplnit integrovanou sítí proti hmyzu, v takovém případě se však zvětšuje rozměr roletové schránky, kterou je možno na danou výšku okna použít.

Tři možnosti montáže venkovních rolet

Záleží na zákazníkovi, jakým způsobem bude chtít předokenní (venkovní) rolety na pergolu namontovat. V zásadě jsou na výběr tři možnosti. Buď se venkovní rolety na pergoly namontují z vnitřní strany, takže je roletový box skrytý uvnitř pergoly. Při druhé variantě je roleta umístěna stejně, jen z vnější strany. Pak je roletový box viditelný z venku. Třetí možností je vestavět předokenní roletu mezi stojiny pergoly. Je třeba počítat s tím, že o hmotu schránky se fyzicky a pohledově zmenší otvor na výšku. Každopádně je třeba konzultovat s technikem, která z variant je stavebně nejoptimálnější a nejjednodušší. Přesnou cenu venkovní rolety do pergoly proto není možné určit jen po zadání rozměrů. Orientační nabídku lze získat po vyplnění Kalkulace na našich stránkách. Ale až po návštěvě technika je možné určit optimální způsob montáže a tedy konečnou cenu.Srovnání typů stínění Výpočty činitelů

Výpočet činitele prostupu tepla gtot dle ČSN EN 13363-1+A1 a stínicího činitele Fc dle ČSN EN 14501

Vzorový výpočet
 • Lada Všechovská
  Děkuji za rolety, jsou skvělé! V těchto vysokých teplotách krásně drží příjemnou teplotu uvnitř. Jsme velmi spokojeni.
  Lada Všechovská
  email
 • Pan Ouředník
  "Se vším jsme plně spokojeni. S domluvenými termíny, montáží i samotným fungováním předokenních rolet."
  Pan Ouředník
  email
 • paní Pozarová
  "Firma u mě montovala venkovní roletu, setkala jsem se s profesionálním přístupem a jsem velmi spokojená. Děkuji a ráda Vás opět oslovím."
  paní Pozarová
  Seznam - Firmy.cz
 • pan Lopata
  "Firma Almma u nás montovala rolety v novostavbě. Provedli přípravu a po dokončení stavby vše dodělali. Naprostá spokojenost s přístupem i profesionální realizací. Můžeme jen doporučit."
  pan Lopata
  Seznam - Firmy.cz
 • pan Smolčák
  "Tato firmy nám realizovala jak přípravu pro venkovní rolety ve fázi stavby domu tak i o rok a půl později samotnou montáž rolet. Vše probíhalo velmi dobře a hlavně rychle. Jsme velmi spokojeni a můžu jen doporučit!"
  pan Smolčák
  Seznam - Firmy.cz
 • paní Kocianová
  "Mám od této firmy venkovní rolety a paráda. Doporučuji všem."
  paní Kocianová
  Seznam - Firmy.cz
 • pan Prokop
  "S výrobky firmy Almma jsem spokojen, rovněž velice spokojen s prací obchodního zástupce pana Romana Slivky i s prací montážních techniků. Mám zkušenost s dodávkou 6 žaluzií do zimní zahrady a 3 ks venkovních rolet na francouzská okna do kuchyně. Tuto firmu i pana Romana Slívku doporučuji všem zákazníkům."
  pan Prokop
  Email

Výhody a nevýhody rolet

 • zajistí vám vyšší stupeň zabezpečení vašeho majetku

 • jsou bezúdržbové

 • zajistí vám ochranu proti nepříznivému počasí a pohledům zvenčí

 • snižují venkovní hluk

 • nelze naklápět jednotlivé lamely

Možnosti ovládání rolet

Možnosti umístění rolet

Venkovní rolety do pergoly

Montáž na rám okna

Schránka přesahuje rám i křídlo okna. Kotvení do rámu okna.
Venkovní rolety do pergoly

Montáž do otvoru

Otvor zmenšen o výšku schránky a o šířku vodících lišt. Kotvení do špalety.
Venkovní rolety do pergoly

Montáž na fasádu

Roleta nezasahuje do otvoru. Kotvení do zdiva.
Venkovní rolety do pergoly

Roleta se sítí

Lze vybavit sítí proti hmyzu. Pro všechny způsoby montáže. Schránka je větší.

Jaká venkovní roleta na pergolu se používá

Pro zastínění se nejčastěji používají venkovní rolety do pergoly pro dodatečnou montáž Finalm, jejichž schránka je viditelná. Je li potřeba udržet oblou lini venkovní schránky při použití kulatého profilu dřeva, zákazníkům pak doporučujeme venkovní rolety s pohledovou schránkou Modalm nebo Rotalm. Ovládání se řeší ručně popruhem či šňůrou, anebo elektricky pomocí motoru ovládaného dálkovým ovladačem. Na rozdíl od okenních venkovních rolet se používají trochu větší lamely, protože je třeba, aby dobře odolávaly větru. Většinou se používá větší výška lamely 43 milimetrů, někdy se volí výška lamely až 52 milimetrů. O volbě typu lamely rozhoduje celková plocha rolety a také síla větru, který může v daném místě na roletu působit.

Barevné provedení venkovních rolet v pergole

Spektrum barev je stejné jako u rolet montovaných na okna. Někdo volí roletu v barvě dřeva tak, aby splynula s pergolou. Někdo dává přednost barvě bílé podle rámu oken a někdo volí neutrální stříbrnou. Záleží jen na preferencích jednotlivých zákazníků.

Nechte si od nás zdarma spočítat předběžnou a nezávaznou cenovou nabídku

 

  Potřebujete pomoci s vyplněním této nezávazné cenové kalkulace?
  Zanechte nám na sebe telefonní číslo a my vám rádi pomůžeme.

   Orientační rozměry rolet v cm

   Pokud nevíte, uveďte přibližné rozměry, jedná se o orientační kalkulaci.

   šířka a výška

   x , počet
   x , počet
   x , počet + x , počet
   x , počet
   x , počet

   Způsob ovládání rolet

   ManuálníElektropohonObě varianty

   Kontakt, místo realizace   Poznámka / další specifikace


   Přiložit nákres (max.5mb)

   Souhlasím se zpracováním osobních údajů
   Svůj souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely vypracování a evidence cenové nabídky a zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti produktů stínicí techniky a garážových vrat (v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů) uděluji dobrovolně a můžu jej kdykoli odvolat písemně na e-mail almma@almma.cz nebo poštou na adresu společnosti Almma s.r.o., Příbramská 1945, 26301 Dobříš nebo prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé e-mailové kampani.
   Přečtěte si podmínky

   Finální kalkulace bude vytvořena na základě konzultace a přesného zaměření naším pracovníkem.

   Napsat komentář

   Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *