Rolety den a noc

Máte rádi svůj klid, dbáte na správný spánek, chcete si užívat nerušené sledování filmů, aniž by vám ho kazilo sluníčko? Nejjednodušší variantou, jak si pomoci, jsou vnitřní látkové rolety den a noc. Díky jejich funkčnosti si můžete užívat jak denního světla, tak naprosté tmy. Záleží pouze na tom, co potřebujete. Speciální rolety, které jsou ovládané řetízkem, vám zpříjemní domácí klid. Jejich konstrukce je velmi jednoduchá. Na rozdíl od hobby marketů, kde najdete pouze několik málo velikostí, tak u nás vše provádíme na míru vašich oken, abyste se nemuseli bát, že vám rolety někde nebudou doléhat. Jejich dnešní design navíc je natolik moderní, že i díky velké škále barev si můžete vybrat takové rolety, které budou přesně sedět do vaší domácnosti.

Roleta den a noc

Rolety den a noc tvoří pruhovaná látka

Označení den a noc znamená, že jde o látku, která je pruhovaná. Část je průhledná a část neprůhledná. V praxi si to můžete představit jako přechod pro chodce, kdy je bílá průhledná a asfalt znázorňuje tu část, která je neprůhledná. Jsou to taktéž dvě látky za sebou a dole je to celé doplněno o zátěžovou lištu. Tím, jak se celý mechanizmus pohybuje nahoru a dolů, tak s mění stav, kdy jsou rolety průhledné, a kdy jsou neprůhledné. Pokud tedy pohnete roletami tak, že se překrývají dvě neprůhledné části, docílíte toho, že přes dvě průhledné, vám do pokoje bude proudit slunce. Pokud například budete chtít ničím nerušený spánek, pohnete pomocí řetízku roletami tak, aby se části střídali. Tím docílíte jednolité rolety, kde na sebe budou průběžně navazovat neprůhledné části.

Dnes jsou právě tyto rolety den a noc velmi vyhledávané a i my registrujeme větší zájem o tento druh stínění. Rolety den a noc vám totiž poskytují funkci dva v jednom. Můžete mít zataženo anebo částečně otevřeno. To vše jen za pomoci lehkého potažení řetízků, které celý mechanizmus ovládají.

V hobby marketech nenajdete to, co potřebujete

Je logické, že když je doba taková, že je vše stále a stále dražší, tak si zákazníci snaží najít cestu, jak na věcech ušetřit. U rolet tomu není jinak. Bohužel ale u tohoto produktu to není příliš dobrá volba. Veškeré rolety, které najdete v hobby marketech, jsou typizované na to, co si ten nebo onen obchodní řetězec myslí, že by mohlo být obvyklé okno. Jenže ono tomu tak není. Ač se vám to nezdá, tak každé okno je originál. Proto je třeba k němu také tímto způsobem přistupovat.

Naše firma vám vytvoří rolet přesně na míru a nemůže se vám tedy stát jako v hobby marketu, že přijdete a budete hledat rolety pro okno s rozměrem 120 cm. Jenže oni mohou mít pouze 115 cm nebo 125 cm, a pak vyvstává problém, protože vám bude 5 cm chybět. Co to je 5 cm, řeknete si? Jenže ono to z dlouhodobého hlediska pocítíte. Pokud tedy vůbec se rozhodnete, že je přes to instalujete.

Naproti tomu od nás obdržíte profesionální služby. Na základě vaší předešlé písemné objednávky máte naměření a první kalkulaci zdarma. Rolety si můžete prohlédnout v jedné za našich dvou vzorkoven, kde si zároveň můžete vybrat z velké škály barev. Naši technici vám přesně popíší specifika, která se týkají vašich oken a doporučí správnou instalaci. Vše vám namontujeme a budeme vám k dispozici pro případný servis. Zkrátka budete mít jistotu, že jste peníze neutratili zbůhdarma.

Rolety den a noc stačí otřít hadříkem

Je to přesně tak. Co se týká údržby, tak si vystačíte s hadříkem. Navíc rolety nemusíte sundávat a zbytečně tak riskovat demontáž. Pokud by přece jen rolety potřebovali výraznější zásah, tak je přece jen lepší je demontovat, ale znovu pod dohledem profesionálních montérů, abyste si celý mechanizmus nijak nepoškodili.

Menší fleky dokážete vyčistit sami pomocí suchého hadříku. Látka pro rolety den a noc je speciální, a proto je potřeba postupovat velmi šetrně. Při špatné manipulaci byste mohli narušit integritu vláken a tím rolety poničit. Větší fleky již je třeba čistit hadříkem vlhkým, nikoliv však úplně mokrým jako třeba při vtírání podlahy. Taktéž je třeba nechat očištěné místo dobře proschnout. Rozhodně se nedoporučuje, abyste rolety navinuli do kazety.

Jiná otázka je to u čisticích prostředků. Můžete se dočíst, že je možné použít šetrnějších čističů. Jenže jste si opravdu jisti, že víte naprosto přesně, co váš čistič způsobí? Pokud ne tak určitě nic nezkoušejte. Mohli byste látku nevratně poškodit, za což by vás firma, která zajišťuje servis, určitě nepochválila. Nehledě na to, že existují prostředky, které by mohli kompletně v inkriminovaném místě změnit i barvu látky. Stejné to je i u pračky, která se také nedá doporučit. To už je mnohem rozumnější využít služeb profesionální čistírny, která bude přesně vědět, jak s daným kusem látky naložit.

Poslední věc ohledně čištění, a která se objevuje velmi často na různých fórech je použití vysavače. Dnešní vysavače už určitým způsobem umožňují jejich použití i na látkové rolety den a noc. Je ovšem třeba, aby měl vysavač regulovatelný výkon. V takovém případě se doporučuje, aby byl použit výkon nejnižší a pokud možno tak využijte i patřičného nástavce. Klasický nástavec je velmi hrubý i díky vysouvatelným štětinám u vstupu.

Věřte odborníkům, rolety na míru vám ušetří peníze

Můžou se ozvat hlasy, především od větších hobby marketů, že u nich nakoupíte rolety den a noc levněji. Ona je to pravda ovšem pouze z části. V konečném výsledku, to pravda není. Například si vezměte, že nemusíte najít velikost, která sedí na vaše okno. Dále vám rolet nikdo nenamontuje. Pokud tedy nejste odborník, tak si můžete rozbít při montáži nejen rolety ale i zeď. A nemáte v ceně nákupu ani žádný servis, který každá profesionální firma poskytuje.

Zkrátka suma sumarum pokud si každý z nás sečte dvě a dvě, tak mu vyjde, že rolety den a noc koupené v hobby marketu jsou, jako kdybychom si sami zašívali rozseklé čelo. Asi bychom to taky zvládli, ale jak by to vypadalo, nebo co by to do budoucna způsobilo, to vůbec nevíme. Proto je rada na závěr naprosto evidentní. Nebojte se vyšší pořizovací ceny. Benefity, které to přináší, jsou mnohonásobně cennější, než ušetřených pár korun za pořízení v hobby marketu.