Látkové rolety, které oknům sluší

Screenová roleta
Screenové rolety – vrchol elegance s nadčasovou vizáží
8.6.2021
Venkovní žaluzie jako oči vašeho domova
28.6.2021
Látkové rolety

Když pomineme zatemnění formou předokenních hliníkových rolet nebo žaluziemi, tak je látková roleta volbou poměrně logickou. Vyznačují se především širokou škálou možných designů, které jsou k dispozici použít. Je totiž předsudkem, že látková roleta je kus hadru, za který se stydíme. Naopak tím můžete doplnit váš interiér přesně takovým barevným provedením, které si představujete a zároveň využít jejich funkčnost, což je zastínění.

Hned v úvodu plánování, kam které zatemnění umístíme, je třeba dobře uvážit, kde kolik světla chceme, případně, jak často v tom určitém místě zatemnění využijeme. Látková roleta může být skvělou volbou pro menší okna nebo pro místnosti s nižším přístupem světla, případně mohu být zajímavou volbou pro francouzská okna, která například mohou umožňovat přístup na zahradu. Právě v tomto momentě je velmi důležité široké rozhraní nabízených barevných provedení, což ocení každý, kdo má smysl pro estetiku.

Důležitý je výběr materiálu, který se může odvíjet od množství světla v místnosti

Přesně tak. Je rozdíl, zda zvolíte průsvitnější materiál, který by se mohl zajímavě hodit do místnosti s menší světelností, který může dopřát zajímavé světelné hry, což zpříjemní pobyt v oné místnosti, nebo budete raději volit materiál naprosto neprostupný, který vytvoří dokonalou tmu, což může být velmi příjemné při odpočinku nebo sledování filmu.

Díky lehce průsvitnějším materiálům je dnes také velkým trende tvorba tzv. komfortních zón. Jde o celkový obraz domácnosti, aby se vám v každém pokoji líbilo, abyste se v něm cítili příjemně, a je-li třeba, aby se vám v něm naprosto bezproblémově pracovalo.

Látková roleta je dnes už zkrátka více než jen módní doplněk. Má jistou funkčnost, kterou je třeba neopomenout. Samozřejmě, na rozdíl od žaluzii nebo hliníkových rolet nešetří nijak zásadně energii ani nemá bezpečnostní prvky, ale to není důvod, proč si látkové rolety pořizujeme.

Látkové rolety jsou levnější a přesně zapadají do interiéru

Ano, pořizovací cena je určitě jedním z velkých plusů a důvodů, proč si někdo látkové rolety vybere. Poměr cena výkon je právě zde na velmi dobré úrovni, i když je nutné si připomenout, že je na každém zákazníkovi, aby si vybral podle toho, co od zastiňovací techniky očekává.

Vedle přívětivé ceny, ačkoliv je nižší, je třeba připomenout, že dnešní látkové rolety jsou vyráběny z vysoce kvalitních materiálů. K jejich výrobě se používají ty nejmodernější technologie a taktéž způsoby připevnění látkových rolet jsou dnes již velmi moderní. V interiéru již nejsou pěstí na oko. Nejsou trnem v oku, kdy si každá návštěva při pohledu na rolety klepe na čelo. Způsob uchycení je naprosto kompatibilní s jakýmkoliv interiérem, a proto je to dnes velmi hojně využívaný druh zatemnění.

Dnešní látkové rolety nejsou složité na údržbu

Údržba je opravdu velice jednoduchá. Použité látky jsou dnes antistatické, takže na ně stačí občas použít vysavač nebo suchý hadr. V případě, že zvolíte látku, která je ještě navíc pogumovaná, můžete využít i mokřejší houbu nebo hadr. Nicméně určitě látkové rolety moc nenamáčejte. V takovém případě hrozí ztráta tvaru a vzniká riziko nehezkých barevných map.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *