Látkové rolety, které oknům sluší

Screenová roleta
Screenové rolety – vrchol elegance s nadčasovou vizáží
8.6.2021
Venkovní žaluzie jako oči vašeho domova
28.6.2021
Screenová roleta
Screenové rolety – vrchol elegance s nadčasovou vizáží
8.6.2021
Venkovní žaluzie jako oči vašeho domova
28.6.2021

Když pomineme zatemnění formou předokenních hliníkových rolet nebo žaluziemi, tak je látková roleta volbou poměrně logickou. Vyznačují se především širokou škálou možných designů, které jsou k dispozici použít. Je totiž předsudkem, že látková roleta je kus hadru, za který se stydíme. Naopak tím můžete doplnit váš interiér přesně takovým barevným provedením, které si představujete a zároveň využít jejich funkčnost, což je zastínění.

Hned v úvodu plánování, kam které zatemnění umístíme, je třeba dobře uvážit, kde kolik světla chceme, případně, jak často v tom určitém místě zatemnění využijeme. Látková roleta může být skvělou volbou pro menší okna nebo pro místnosti s nižším přístupem světla, případně mohu být zajímavou volbou pro francouzská okna, která například mohou umožňovat přístup na zahradu. Právě v tomto momentě je velmi důležité široké rozhraní nabízených barevných provedení, což ocení každý, kdo má smysl pro estetiku.

Důležitý je výběr materiálu, který se může odvíjet od množství světla v místnosti

Přesně tak. Je rozdíl, zda zvolíte průsvitnější materiál, který by se mohl zajímavě hodit do místnosti s menší světelností, který může dopřát zajímavé světelné hry, což zpříjemní pobyt v oné místnosti, nebo budete raději volit materiál naprosto neprostupný, který vytvoří dokonalou tmu, což může být velmi příjemné při odpočinku nebo sledování filmu.

Díky lehce průsvitnějším materiálům je dnes také velkým trende tvorba tzv. komfortních zón. Jde o celkový obraz domácnosti, aby se vám v každém pokoji líbilo, abyste se v něm cítili příjemně, a je-li třeba, aby se vám v něm naprosto bezproblémově pracovalo.

Látková roleta je dnes už zkrátka více než jen módní doplněk. Má jistou funkčnost, kterou je třeba neopomenout. Samozřejmě, na rozdíl od žaluzii nebo hliníkových rolet nešetří nijak zásadně energii ani nemá bezpečnostní prvky, ale to není důvod, proč si látkové rolety pořizujeme.

Látkové rolety jsou levnější a přesně zapadají do interiéru

Ano, pořizovací cena je určitě jedním z velkých plusů a důvodů, proč si někdo látkové rolety vybere. Poměr cena výkon je právě zde na velmi dobré úrovni, i když je nutné si připomenout, že je na každém zákazníkovi, aby si vybral podle toho, co od zastiňovací techniky očekává.

Vedle přívětivé ceny, ačkoliv je nižší, je třeba připomenout, že dnešní látkové rolety jsou vyráběny z vysoce kvalitních materiálů. K jejich výrobě se používají ty nejmodernější technologie a taktéž způsoby připevnění látkových rolet jsou dnes již velmi moderní. V interiéru již nejsou pěstí na oko. Nejsou trnem v oku, kdy si každá návštěva při pohledu na rolety klepe na čelo. Způsob uchycení je naprosto kompatibilní s jakýmkoliv interiérem, a proto je to dnes velmi hojně využívaný druh zatemnění.

Dnešní látkové rolety nejsou složité na údržbu

Údržba je opravdu velice jednoduchá. Použité látky jsou dnes antistatické, takže na ně stačí občas použít vysavač nebo suchý hadr. V případě, že zvolíte látku, která je ještě navíc pogumovaná, můžete využít i mokřejší houbu nebo hadr. Nicméně určitě látkové rolety moc nenamáčejte. V takovém případě hrozí ztráta tvaru a vzniká riziko nehezkých barevných map.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Montáž zdarma lze uplatnit pouze při uzavírání nové smlouvy na venkovní rolety, venkovní žaluzie a screenové rolety. Na již uzavřené smlouvy nelze akci využít. Jednotlivé slevové akce není možné kombinovat. Akce platí při objednání zakázky a zaplacení zálohy do 31. 3. 2024. Montáž zakázky musí být provedena nejdéle do 31. 5. 2024.

5 LET ZÁRUKA DÍKY GARANČNÍMU SERVISU

Standartní záruku na výrobky (24 měsíců) si můžete prodloužit až na 5 let (60 měsíců) tím, že na nich bude jednou ročně po dobu pěti let prováděn garanční servis. Tím se záruka prodlužuje vždy o rok (do dalšího garančního servisu).

Garanční servis je třeba si objednat na e-mailu servis@almma.cz nebo na telefonním čísle +420 725 003 970. Garanční servis je zpoplatněn dle aktuálního servisního ceníku.

Tato možnost prodloužení záruky se vztahuje na výrobky:

  • předokenní rolety Almma
  • garážová vrata
  • venkovní žaluzie
  • screenové rolety

Při prodloužených zárukách garantujeme dodání nového dílu (materiálu) či jeho opravu ZDARMA. Jeho případná montáž a demontáž není součástí prodloužených záruk a cena za práci a dopravu se řídí platným ceníkem servisních oprav Almma.

Reklamace v záruční lhůtě může být uplatněna pouze po předložení záručního listu (předávacího protokolu). Záruka se vztahuje na nové díly a provedenou práci. Opravený produkt musí být při předání řádně a funkčně vyzkoušen a následně předán objednateli opravy.

REKLAMACE MOTORU

Na motory Somfy je poskytnuta záruka po dobu 5 let (60 měsíců). Tedy i v případě zániku záruky na rolety (24 měsíců), stále trvá záruka na motor jako takový. V případě zjištění závady motoru, bude tento odeslán na reklamaci k výrobci motoru. Na vyřízení reklamace platí standardní zákonná lhůta 30 dnů. Almma v takovém případě zprostředkuje reklamační zásah (posouzení a případná demontáž motoru za účelem vyřízení reklamace). Protože po uplynutí 24 měsíční záruční doby rolet již tyto nejsou v záruce, je doprava, výměna/demontáž motoru zpoplatněna dle aktuálního servisního ceníku Almma.

Servisní zásah pak může probíhat následně:

1. Roleta zůstane demontovaná = bez motoru po dobu nutnou pro vyřízení reklamace. V případě oprávněné reklamace (dle posouzení výrobce na základě záručních podmínek) vám bezodkladně poskytneme nový kus motoru.

2. Po domluvě je možné motor přímo na místě vyměnit za nový kus (bez posouzení výrobcem). V tom případě Vám bude nový motor účtován. Bude-li pak výrobcem reklamace uznána, necháme vám namontovaný nový motor a účtovanou částku vám bezodkladně vyplatíme na účet.