Screenové rolety – vrchol elegance s nadčasovou vizáží

Látkové rolety
Látkové rolety, které oknům sluší
10.6.2021
Screenová roleta

Třeba jste o nich zase tolik neslyšeli, ale v dnešní době jsou screenové rolety na vzestupu. Především je v kurzu typ venkovních screenových rolet. Jedná se o typ, který vedle velmi dobré funkčnosti, zdobí skvělý estetický dojem a vzhled vašeho domu jasně rozzáří.

Screenové rolety jsou považovány za nadčasový způsob zatemnění. Vedle toho, že dokáží velmi slušně šetřit energii, je jejich velká devíza v míře světelné prostupnosti. Díky tomu dodávají vašemu domu, terase nebo například francouzským oknům a zimním zahradám úplně nový rozměr.

Vše závisí na látce

Je tomu tak. Dnešní screenové rolety jsou vyráběny ze tří základních látek. Hlavní rozdílem těchto látek je technologie výroby, zároveň samozřejmě také jinak vypadají:

  1. Screen

Jedná se o látku pro interiérové i exteriérové využití, která kombinuje polyesterová vlákna a PVC. Taktéž splňuje základní požadavky na funkčnost, design, tepelný i optický komfort, které by očekával každý zákazník. Velkou výhodou je určitá ohnivzdornost, která je na úrovni skupiny B1.

  1. Soltis

Tato látka je vyrobena z vysoce pevného polyesterového vlákna a povrchově upravená pigmentovaným PVC. Díky předpínání technologií Precontraint drží látka stabilně pevný tvar. Vedle toho se pyšní výbornými tepelně izolačními vlastnostmi. Kromě toho je tento materiál také ideálně průsvitný, čili má výborné vizuální a světelné vlastnosti. Důležitým faktorem je také UV stabilita, což znamená barevnou stálost. Stejně jako typ Screen je odolný vůči ohni, konkrétně dosahuje skupin B1 a M1.

  1. Satiné

Tenhle typ látky je ze skelného vlákna potaženého PVC vrstvou. Taktéž zajišťuje vysokou stabilitu rozměrů, stejně jakoochranu před chemikáliemi a ohněm. Stejně jako typ Soltis má UV stabilitu, navíc je velmi odolná proti povětrnostním podmínkám. Procentuálně je látka složenaze 42% skelným vláknem a z 58% PVC vrstvou. Výjimku tvoří látky Blackout pro kompletní zatemnění.

Screenová roleta

Screenové rolety je nejlepší ovládat motorově

Je to určitě nejpohodlnější a uživatelsky nejpříjemnější způsob ovládání. Výhodou je, že z přihlédnutím k různým typům je možné využít různé doplňky. Například jde o centrální řízení, sluneční nebo větrná čidla, stejně tak také různé spínače. Je to z důvodu toho, že díky těmto doplňkům budou vaše rolety reagovat na silný vítr stejně jako na změny slunečního světla.

Už méně je využívané mechanické ovládání klikou, které nevyžaduje žádnou elektroinstalaci. Stále je to využívaný typ u menších rolet a obecně všude tam, kde se používá menší množství screenových rolet.

Obecně se tento typ zatemnění využívá především u zimních zahrad, venkovních pergol a vůbec tam, kde se na zahradě objevují větší skleněné plochy. Kromě všech uvedených předností screenových rolet, samozřejmě mají funkčnost uchování tepla v zimě a naopak částečně ochlazení a ochrana před sluncem v létě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *