Podporujeme mladé tenisové talenty

Jak úspěšně zrealizovat zakázku na instalaci venkovních rolet v panelovém domě? Přečtěte si v našem článku
21.8.2023
Pomáháme malým, aby vzniklo něco velkého, to je heslem Plzeňské krajské rady dětí a mládeže.
18.10.2023

Almma fandí sportu. Stali jsme se hrdým partnerem Tenisového klubu Dobříš. K této příležitosti jsme vyzpovídali pana Martina Berana, který se svým bratrem založil tenisový klub a dlouhé roky pomáhá stovkám dětí rozvíjet lásku ke sportu i aktivnímu životnímu stylu.

Dobrý den, pane Berane. Můžete se nám v krátkosti představit?

S tenisem jsem začínal v 6ti letech v místním klubu RZ Dobříš. Celou svou závodní kariéru jsem hrál zde na Dobříši. Když jsem skončil, rozhodl jsem se, že budu pracovat s dětmi. Měl jsem pár dětí, které jsem chtěl tenis naučit. Bavilo mě to, a tak jsme s mým bratrem založili tenisovou školu.

Tenisový klub Tenis Centrum Dobříš vznikl v roce 2008. Co vše pod projekt spadá a jaké jsou vaše konkrétní činnosti?

V roce 2003 jsme kvůli nedostatku hracích prostor, postavili vlastní tenisový kurt v Drhovech u Dobříše, kde začala éra tenisové školy. O pět let později jsme vybudovali 3 kurty na Dobříši a rok na to jsme začali provozovat Tenisový klub Dobříš. Nyní spravujeme oba areály. K dnešnímu dni máme cca 250 dětí. Pořádáme turnaje pro mládežnické kategorie. Již 5. rokem je vrcholem tenisových turnajů Mistrovství republiky starších žákyň.

Jaké jsou vaše největší úspěchy?

Dlouhodobě patříme mezi nejlepší klub ve Středočeském kraji ve všech kategoriích. Hrajeme nejvyšší soutěže. V kategorii jednotlivců se naši hráči i hráčky pohybují na předních místech krajských žebříčků. Největší úspěch našeho klubu je odchovanec Tomáš Krejčí, který patří do TOP 10 na evropském žebříčku do 14ti let. Minulý týden se stal vítězem Mistrovství Evropy do 14ti let ve čtyřhře. Udělal nám velkou radost.

Jakým způsobem získáváte nové hráče do vašeho klubu?

Daří se nám nahrazovat hráče, kteří odcházejí. Většinou končí z důvodu přechodu na střední či vysokou školu, kdy již nemají čas se tenisu věnovat. Nejvíce hráčů doplňujeme začátkem školního roku.

Říká se, že práce s dětmi naplňuje. Máte to stejně?

Je to pravda. Jinak bych to ani nedělal tolik dlouhých let.

Právě probíhá mistrovství republiky, kterého se zúčastní 48 hráček. Myslíte, že některá z nich může napodobit Petru Kvitovou či Markétu Vondroušovou, vítězky Wimbledonu?

Z posledních pěti ročníků již můžeme vidět hráčky, které se pohybují mezi ženami na okruhu WTA. Jsou to Linda Nosková, sestry Fruhvirtovy či Laura Samsonová, která letos vyhrála juniorský Wimbledon.

Určitě jste letošní Wimbledon sledoval. Co říkáte na neskutečné úspěchy českých hráček?

Úspěchy našich holek jsou nepopsatelné. Vyhrály téměř vše. Singl, čtyřhru i juniorské soutěže. Lépe to dopadnout snad ani nemohlo.

Co stojí za jejich úspěchem?

Talent, píle a dřina. A samozřejmě také rodiče, kteří se jejich úspěchu museli obětovat. Věnují tomu svůj čas a velké finance.

Co naopak brzdí české muže?

Rozhodně větší konkurence. Momentální česká jednička Jiří Lehečka má dle mého potenciál, být novým Tomášem Berdychem, se kterým začal nedávno spolupracovat. Jsem rád, že je spojený s naším klubem, protože v mládí několikrát vyhrál Mistrovství republiky, kdy hrál čtyřhru s mým synovcem. Navíc je zajímavé, že pochází z běžné rodiny, a i tak se dokázal stát úspěšným tenistou.

Jak jsme si mohli přečíst, váš klub je opravdu úspěšný. Za co tomu vděčíte?

Jsem rád, že něco, co jsme si v hlavě vymysleli s mým bráchou, funguje tolik let. Chci také poděkovat své rodině, která má k aktivnímu životu vřelý vztah. Vždy jsme děti vedli ke sportu, dcera vystudovala fakultu tělovýchovy a sportu. Zároveň musím poděkovat našim partnerům a firmám, bez kterých bychom se neobešli.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *