Venkovní žaluzie jako oči vašeho domova

Látkové rolety
Látkové rolety, které oknům sluší
10.6.2021
Almma zmrazení cen
Do 1.9.2021 jsme pro vás zmrazili ceny našich výrobků!
14.7.2021

Venkovní žaluzie jako oči vašeho domova

 

 

Okna jsou pro dům jako třešnička na dortu. Vašemu domu dávají konečný výraz a mohou být otevřená, anebo zavřená. Jako krásná dívka když přimhouří oči, může tím vyjádřit touhu, vztek, očekávání, chlad. Okna vám pomohou otevřít se vnějšímu dění, anebo naopak uzavřít život do soukromí.

S těmi všemi podobnými náladami můžete pracovat, pokud se rozhodnete oknům pořídit vnější žaluzie. Navíc nemusíte v tomto případě spoléhat na náhodu – vše si určujete sami. Kdy se otevřete okolí a kdy si dopřejete soukromí pro vás i svoji rodinu.

Je to jednoduché. Žaluzie se totiž skládají z jednoduchých hliníkových lamel, které podle potřeby můžete vytáhnout, anebo stáhnout až do spodní polohy. Můžete je naklápět tak, že propouští i ve stažené poloze dostatek světla tak, aby člověk nemusel rozsvěcet žárovky. Naopak. Když venku nesnesitelně svítí slunce, snadným naklopením lamel zabráníte vstupu tepla do interiéru a tím zabráníte jeho přehřívání. Tím během léta můžete zajistit snížení vnitřní teploty až o deset stupňů. A to bez použití klimatizace a tím i následných nákladů na provoz.

Venkovní žaluzie mají ještě další kouzlo. Můžete je řídit nejen ručně, ale i pomocí dálkového centrálního ovládání. Nařídíte si například, že v době, kdy se začíná v domě rozsvěcet, samy se zatáhnou., takže vám nikdo nebude koukat do oken a sledovat, jak se celá rodina schází na večeři. Kdo máte v domě větší prosklené plochy, určitě víte, jak je to důležité. Dnes už dokonce mohou být žaluzie dokonce propojené s meteorologickou stanicí, a jakmile se blíží bouřka a silný vítr, samy se zatáhnou a chrání dům před nepřízní počasí. A navíc – době běžného wifi připojení je úplně normální, že je můžete ovládat odkudkoli, třeba i z dovolené na druhém konci světa.

Na pořízení venkovních žaluzií není nikdy pozdě. Nevadí, že s nimi nepočítal váš architekt přímo při projektování domu. Venkovní žaluzie dokážeme nainstalovat i dodatečně na stávající okna a rozhodně se nemusíte bát, že by schránky, do kterých se jednotlivé lamely nabalují, na domě působily nějak rušivě. Až je uvidí kolemjdoucí, rozhodně nepozná, že by byly nějak násilně “naroubované” na okno. Zato vám udělají hodně radosti a přinesou hodně užitku, pohodlí a komfortu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *