V ČEM JE ROZDÍL?

 • Stínění pro panelové a bytové domy se vzhledem ani funkčností nijak neliší od stínění pro menší obytné objekty. Ten hlavní rozdíl je totiž cena.
 • Nabízíme propracovaný systém množstevních slev a záleží jen na vás, jak velká bude. Slevy jsou poskytovány jak jednotlivým skupinám obyvatel bytů, tak i celým SVJ a BD. Při kompletním osazení všech oken je možné dosáhnout na slevu až 45%.

VENKOVNÍ ROLETY

Předokenní rolety jsou nejčastěji používaným venkovním stíněním na panelových domech. Jejich nespornou výhodou je jak dokonalá stínící schopnost, tak termoizolační vlastnost, která dokáže v zimě ušetřit na topení až 15% nákladů.

VENKOVNÍ ŽALUZIE

Venkovní žaluzie jsou pro svůj nadčasový design stále oblíbenější nejen u rodinných, ale i bytových a panelových domů.

ELEKTROINSTALACE

Elektroinstalace venkovnícho stínění je vedeno v liště k nejbliší zásuvce u okna. Použitím průběžné zástrčky nepřijdete o zásuvkové místo.

MOŽNOSTI VENKOVNÍHO STÍNĚNÍ PRO PANELOVÉ A BYTOVÉ DOMY

 • Instalaci provádíme kotvením do rámu okna. Nezasahujeme tak do fasády, tudíž nehrozí ztráta její záruky.
 • Montáž je možné provádět v jakémkoliv ročním období.
 • Při zaměření i samotné instalaci je třeba, aby byli v bytech přítomni jejich obyvatelé a byl umožněn bezpřekážkový přístup k oknu i nejbližší elektrické zásuvce

BAREVNÉ PROVEDENÍ

Nejčastěji používané barvy na panelové stínění
Barevných variant venkovního stínění je ovšem celá řada. Kontaktujte nás a rádi vám zašleme aktuální barevnostní vzorníky.

Důležitou částí konečného začlenění rolet do vašeho panelového domu a jeho fasády je vhodné barevné provedení. Správný výběr může podtrhnout celkový elegantní dojem a splynutí venkovních rolet s fasádou. Proto vám nabízíme mnoho barev pro specifi cké pojetí vašich venkovních rolet.

.

HARMONOGRAM REALIZACE

VIDEO - INSTALACE ROLET NA PANELOVÝ DŮM

Hodnocení našich zákazníků

 • Lada Všechovská
  Děkuji za rolety, jsou skvělé! V těchto vysokých teplotách krásně drží příjemnou teplotu uvnitř. Jsme velmi spokojeni.
  Lada Všechovská
  email
 • Pan Ouředník
  "Se vším jsme plně spokojeni. S domluvenými termíny, montáží i samotným fungováním předokenních rolet."
  Pan Ouředník
  email
 • paní Pozarová
  "Firma u mě montovala venkovní roletu, setkala jsem se s profesionálním přístupem a jsem velmi spokojená. Děkuji a ráda Vás opět oslovím."
  paní Pozarová
  Seznam - Firmy.cz
 • pan Lopata
  "Firma Almma u nás montovala rolety v novostavbě. Provedli přípravu a po dokončení stavby vše dodělali. Naprostá spokojenost s přístupem i profesionální realizací. Můžeme jen doporučit."
  pan Lopata
  Seznam - Firmy.cz
 • pan Smolčák
  "Tato firmy nám realizovala jak přípravu pro venkovní rolety ve fázi stavby domu tak i o rok a půl později samotnou montáž rolet. Vše probíhalo velmi dobře a hlavně rychle. Jsme velmi spokojeni a můžu jen doporučit!"
  pan Smolčák
  Seznam - Firmy.cz
 • paní Kocianová
  "Mám od této firmy venkovní rolety a paráda. Doporučuji všem."
  paní Kocianová
  Seznam - Firmy.cz
 • pan Prokop
  "S výrobky firmy Almma jsem spokojen, rovněž velice spokojen s prací obchodního zástupce pana Romana Slivky i s prací montážních techniků. Mám zkušenost s dodávkou 6 žaluzií do zimní zahrady a 3 ks venkovních rolet na francouzská okna do kuchyně. Tuto firmu i pana Romana Slívku doporučuji všem zákazníkům."
  pan Prokop
  Email

Všechna hodnocení

Almma, s.r.o na Firmy.cz

Vybrané realizace

DALŠÍ INFORMACE O PANELÁKOVÉM STÍNĚNÍ

Nejčastějšími variantami ovládání předokenních rolet je ruční pomocí popruhu/šňůry nebo elektrické ovládání s motorem. Tam lze vybrat místní tlačítko u okna nebo dálkový ovladač, případně ovládat pomocí telefonu. Ne vždy však lze ruční ovládání realizovat. To vyhodnotí až zaměřovací technik na místě. Záleží na tom, kolik místa zůstalo kolem rámu okna po zateplení fasády.

Jakákoliv manipulace či vrtání do zateplení je obvykle vyloučená, protože by tím družstvo přišlo o záruku na celou fasádu. Toto je to třeba brát v úvahu. Někdy bývají technici, ve snaze ušetřit za montáž roletového motoru, klienty "tlačeni" do zásahu do fasády. Seriozní realizační firma se tomuto zásahu vyhne. Nebude riskovat reklamaci ze strany družstva či společenství vlastníků při problémech se zatékáním do fasády.

Jako významný výrobce venkovních rolet delší dobu registrujeme, že stále více obyvatelů bytů dává přednost roletám s motorovým pohonem. Nejen kvůli svému pohodlí, ale zároveň zohledňují skutečnost, že roletový motor je daleko šetrnější vůči roletě samotné. Tím se zvyšuje životnost rolety. Motor zabírá stále stejnou silou a dojezd rolety do koncových poloh je šetrný. Lamely nemusí čelit nepravidelnému tlaku, který vzniká při ruční manipulaci. Rozdílnost způsobu manipulace vidíme i u jednotlivých obyvatel bytu. Muži mívají více síly, takže vytahují a spouštějí roletu rychleji. Děti pak mívají tendenci spouštět rolety stylem "sešupu", což způsobuje nejen zbytečný hluk, ale i zvýšené opotřebení.

Pokud se družstvo rozhodne pro hromadnou montáž, je třeba počítat s tím, že naši technici průměrně zvládnou za den nainstalovat venkovní rolety zhruba do čtyř bytů. Odhadem – montáž rolet v jednom bytě trvá asi dvě až tři hodiny. Od velikosti bytů a jejich množství v domě se pak odvíjí i celková délka instalace rolet.

Postup realizace je u většiny instalací podobný. Po prvotní kalkulaci čeká obyvatele panelového domu návštěva technika a přesné zaměření, což může trvat podle velikosti domu zhruba tři dny. Poté technik zhotoví přesnou kalkulaci. Po jejím odsouhlasení a podpisu smlouvy následuje asi třítýdenní prodleva, během které se venkovní rolety vyrábějí na míru. Pak už následuje montáž. V této fázi je nejdůležitější souhra s nájemníky, aby v domluvené době montáže byli doma a nezdržovali tak průběh celé "operace".

Když už je řeč o nesnesitelných letních teplotách v paneláku, možná Vás hned napadne řešení jménem klimatizace. Montáž klimatizace je však v panelových domech velmi problematická. Je to spíše výjimka, pokud družstvo povolí její instalaci například přes lodžii. Cesta k účinnému zastínění a ochlazení interiéru vede podle našich zkušeností jednoznačně přes montáž předokenní rolety do paneláku. Po stáhnutí rolety se sluneční paprsky nedostanou k okenní tabuli a nemohou skrz ni zahřívat interiér a je po problému.

Právě to je velký rozdíl mezi instalací vnitřních žaluzií a venkovních rolet. Vnitřní žaluzie sice zabrání vnikání slunečních paprsků do vnitřního prostoru, ale nezabrání ohřívání okenní tabule. Slunce intenzivně rozpálí vnitřní žaluzie tak, že dokáže teplem vyhřívat Váš byt i dlouhé hodiny poté, kdy slunce přestane pálit. Výsledek při použití vnitřních žaluzií je pak takový, že místo aby se byt chladil, se naopak zahřívá i po západu slunce.

Možnost instalace předokenních neboli venkovních rolet na váš byt v paneláku vás pravděpodobně napadla během letní sezóny. Právě to bývá nejčastěji doba, kdy o předokenních roletách začnou naši zákazníci poprvé uvažovat, protože život v panelovém domě bývá při vysokých letních teplotách nesnesitelný. Mezi další silné argumenty pro pořízení venkovních rolet bývá zajištění bezpečí proti nežádoucímu přístupu přes balkón nebo okno, výrazné omezení hluku z ulice, zamezení pohledům cizích osob z protějšího domu nebo v přízemí kolemjdoucích, stejně tak jako úspora nákladů za vytápění v zimě. Proto předokenní rolety jsou skvělou investicí, ať už bydlíte v paneláku v Praze nebo v Plzni.

Ušetřit za vytápění a v létě úspěšně bojovat s horkem. To jsou hlavní důvody k pořízení předokenních neboli venkovních rolet na váš byt v panelovém domě. Mezi další benefity venkovních rolet patří zabezpečení proti nežádoucímu přístupu přes balkón nebo okno, snížení hluku z ulice a zamezení pohledů od cizích osob. Předokenní rolety jsou ideální investicí, ať bydlíte v paneláku v PrazePlzni nebo Českých Budějovicích.

Venkovní rolety mohou být ovládány ručně nebo elektrickým pohonem. Záleží na uživateli, kterému způsobu dává přednost. U většího počtu rolet se doporučuje ovládání elektropohonem, které je uživatelsky komfortnější, výrazně zvyšuje životnost rolety a případně umožňuje napojení na inteligentní systémy ovládání.

Navrhněte možnost pořízení venkovních rolet vašemu SVJ nebo BD. Rádi se osobně některého z jednání zúčástníme, vysvětlíme všechny přínosy, postup instalace a zodpovíme všechny vaše případné dotazy k problematice stínící techniky.

Podle našich zkušeností bývá ve většině případů jednání s družstvem bezproblémové. Družstvo nebrání montáži venkovních rolet, protože si je samotné vědomo výhod tohoto řešení, které výrazně zvyšuje komfort bydlení všech členů. Pravidelně si však klade za podmínku, aby byly venkovní rolety v celém domě řešeny v jednotné barvě a nedocházelo k zásahům do fasády. Často se podobné realizace řeší na domovních schůzích a výbor nebo předseda družstva chtějí znát i technické detaily způsobu realizace.

Proto jsme připraveni aktivně vstoupit do jednání s družstvem a případně se účastnit diskuze ohledně přínosu venkovních rolet pro jednotlivé obyvatele domu. To samozřejmě nájemníkovi výrazně pomůže v hájení jeho pozice a přání. Naše společnost Almma s.r.o. je členem Svazu podnikatelů ve stínící technice, takže jsme ověřená firma v oboru a dodržujeme veškeré evropské normy.

3 HLAVNÍ DŮVODY PRO POŘÍZENÍ VENKOVNÍCH ROLET

Nechte si od nás zdarma spočítat předběžnou a nezávaznou cenovou nabídku

 

  Potřebujete pomoci s vyplněním této nezávazné cenové kalkulace?
  Zanechte nám na sebe telefonní číslo a my vám rádi pomůžeme.

   Orientační rozměry rolet v cm

   Pokud nevíte, uveďte přibližné rozměry, jedná se o orientační kalkulaci.

   šířka a výška

   x , počet
   x , počet
   x , počet +
   x , počet
   x , počet
   x , počet

   Provedení rolet

   S pohledovou schránkou

   Způsob ovládání rolet

   Elektropohon

   Kontakt, místo realizace   Poznámka / další specifikace


   Přiložit nákres (max.5mb)

   Souhlasím se zpracováním osobních údajů
   Svůj souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely vypracování a evidence cenové nabídky a zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti produktů stínicí techniky a garážových vrat (v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů) uděluji dobrovolně a můžu jej kdykoli odvolat písemně na e-mail almma@almma.cz nebo poštou na adresu společnosti Almma s.r.o., Příbramská 1945, 26301 Dobříš nebo prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé e-mailové kampani.
   Přečtěte si podmínky

   Finální kalkulace bude vytvořena na základě konzultace a přesného zaměření naším pracovníkem.

   Napsat komentář

   Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *