Hodnocení našich zákazníků
Výhody panelákového stínění
úspora energie při vytápění v zimě – tepelná pohoda se zvyšuje o 2–4 °C (při zvýšení tepla při vytápění bytu se uvádí, že každý stupeň navíc stojí 6 % energie navíc)
snížení teploty v horkém létě – teplota v bytě se snižuje až o 10 stupňů, není tedy třeba instalovat klimatizaci
chrání před vnějším hlukem, zvláště na rušných ulicích
chrání před přírodními vlivy, větrem, deštěm, kroupami
chrání před zloději, zabraňuje vniknutí cizí osoby
ochrana soukromí před pohledy z venčí
díky perforacím venkovních rolet je možné větrání
v kombinaci se stítí proti hmyzu ochrání před hmyzem
pořízením venkovních rolet navyšujete hodnotu svého bydlení
Ovládání venkovních rolet

Nástěnný dálkový ovladač
Jednokanálový nástěnný ovladač pro ovládání venkovních rolet.
Ovládání rolety zajišťuje elektropohon a řízení SOMFY.
Zaručený způsob ovládání pro panelové domy.

Nástěnný elektrický spínač
Pětipolohový mechanický spínač pro ovládání venkovních rolet.
Ovládání rolety zajišťuje elektropohon a řízení SOMFY.
Zaručený způsob ovládání pro panelové domy.

Přenosný dálkový ovladač
Pětikanálový přenosný ovladač pro nejvyšší komfort.
Ovládání rolety zajišťuje elektropohon a řízení SOMFY.
Ideální volba do panelových domů.
Proč si pořídit venkovní rolety do vašeho bytu?
Hlavním argumentem pro instalaci venkovních rolet u paneláku je jejich odolnost proti větru. Ten bývá velmi silný, zvláště pokud bydlíte ve vyšších patrech. Z tohoto důvodu není montáž venkovních žaluzií úplně nejvhodnější. Vlivem větru mívají venkovní žaluzie tendenci chrastit. Při silném větru může dokonce dojít k jejich trvalému poškození. Tato nevýhoda je dána jejich konstrukcí. Jednotlivé lamely nejsou pevně spojené. Po stranách jsou volně vedeny lanky nebo v liště, a pouze visí v žebříčcích. Ty jim nedávají takovou pevnost vedení. Oproti tomu u rolet jsou jednotlivé lamely spojené takzvanými zámky po celé výšce pancíře.
3 další důležité argumenty pro pořízení venkovních rolet do bytu
Pojďme se společně podívat na to, jak vám pomůžou venkovní rolety vyřešit 3 velké problémy. Těmi jsou horko v létě v bytě, úspora energií v zimě a vysoká inflace znehodnucující vaše úspory.
Další informace o panelákovém stínění
Nejčastějšími variantami ovládání předokenních rolet je ruční pomocí popruhu/šňůry nebo elektrické ovládání s motorem. Tam lze vybrat místní tlačítko u okna nebo dálkový ovladač, případně ovládat pomocí telefonu. Ne vždy však lze ruční ovládání realizovat. To vyhodnotí až zaměřovací technik na místě. Záleží na tom, kolik místa zůstalo kolem rámu okna po zateplení fasády.
Jakákoliv manipulace či vrtání do zateplení je obvykle vyloučená, protože by tím družstvo přišlo o záruku na celou fasádu. Toto je to třeba brát v úvahu. Někdy bývají technici, ve snaze ušetřit za montáž roletového motoru, klienty "tlačeni" do zásahu do fasády. Seriozní realizační firma se tomuto zásahu vyhne. Nebude riskovat reklamaci ze strany družstva či společenství vlastníků při problémech se zatékáním do fasády.
Jako významný výrobce venkovních rolet delší dobu registrujeme, že stále více obyvatelů bytů dává přednost roletám s motorovým pohonem. Nejen kvůli svému pohodlí, ale zároveň zohledňují skutečnost, že roletový motor je daleko šetrnější vůči roletě samotné. Tím se zvyšuje životnost rolety. Motor zabírá stále stejnou silou a dojezd rolety do koncových poloh je šetrný. Lamely nemusí čelit nepravidelnému tlaku, který vzniká při ruční manipulaci. Rozdílnost způsobu manipulace vidíme i u jednotlivých obyvatel bytu. Muži mívají více síly, takže vytahují a spouštějí roletu rychleji. Děti pak mívají tendenci spouštět rolety stylem "sešupu", což způsobuje nejen zbytečný hluk, ale i zvýšené opotřebení.
Pokud se družstvo rozhodne pro hromadnou montáž, je třeba počítat s tím, že naši technici průměrně zvládnou za den nainstalovat venkovní rolety zhruba do čtyř bytů. Odhadem – montáž rolet v jednom bytě trvá asi dvě až tři hodiny. Od velikosti bytů a jejich množství v domě se pak odvíjí i celková délka instalace rolet.
Postup realizace je u většiny instalací podobný. Po prvotní kalkulaci čeká obyvatele panelového domu návštěva technika a přesné zaměření, což může trvat podle velikosti domu zhruba tři dny. Poté technik zhotoví přesnou kalkulaci. Po jejím odsouhlasení a podpisu smlouvy následuje asi třítýdenní prodleva, během které se venkovní rolety vyrábějí na míru. Pak už následuje montáž. V této fázi je nejdůležitější souhra s nájemníky, aby v domluvené době montáže byli doma a nezdržovali tak průběh celé "operace".
Když už je řeč o nesnesitelných letních teplotách v paneláku, možná Vás hned napadne řešení jménem klimatizace. Montáž klimatizace je však v panelových domech velmi problematická. Je to spíše výjimka, pokud družstvo povolí její instalaci například přes lodžii. Cesta k účinnému zastínění a ochlazení interiéru vede podle našich zkušeností jednoznačně přes montáž předokenní rolety do paneláku. Po stáhnutí rolety se sluneční paprsky nedostanou k okenní tabuli a nemohou skrz ni zahřívat interiér a je po problému.
Právě to je velký rozdíl mezi instalací vnitřních žaluzií a venkovních rolet. Vnitřní žaluzie sice zabrání vnikání slunečních paprsků do vnitřního prostoru, ale nezabrání ohřívání okenní tabule. Slunce intenzivně rozpálí vnitřní žaluzie tak, že dokáže teplem vyhřívat Váš byt i dlouhé hodiny poté, kdy slunce přestane pálit. Výsledek při použití vnitřních žaluzií je pak takový, že místo aby se byt chladil, se naopak zahřívá i po západu slunce.
Možnost instalace předokenních neboli venkovních rolet na váš byt v paneláku vás pravděpodobně napadla během letní sezóny. Právě to bývá nejčastěji doba, kdy o předokenních roletách začnou naši zákazníci poprvé uvažovat, protože život v panelovém domě bývá při vysokých letních teplotách nesnesitelný. Mezi další silné argumenty pro pořízení venkovních rolet bývá zajištění bezpečí proti nežádoucímu přístupu přes balkón nebo okno, výrazné omezení hluku z ulice, zamezení pohledům cizích osob z protějšího domu nebo v přízemí kolemjdoucích, stejně tak jako úspora nákladů za vytápění v zimě. Proto předokenní rolety jsou skvělou investicí, ať už bydlíte v paneláku v Praze nebo v Plzni.
Ušetřit za vytápění a v létě úspěšně bojovat s horkem. To jsou hlavní důvody k pořízení předokenních neboli venkovních rolet na váš byt v panelovém domě. Mezi další benefity venkovních rolet patří zabezpečení proti nežádoucímu přístupu přes balkón nebo okno, snížení hluku z ulice a zamezení pohledů od cizích osob. Předokenní rolety jsou ideální investicí, ať bydlíte v paneláku v Praze v Plzni nebo Českých Budějovicích.
Venkovní rolety mohou být ovládány ručně nebo elektrickým pohonem. Záleží na uživateli, kterému způsobu dává přednost. U většího počtu rolet se doporučuje ovládání elektropohonem, které je uživatelsky komfortnější, výrazně zvyšuje životnost rolety a případně umožňuje napojení na inteligentní systémy ovládání.
Navrhněte možnost pořízení venkovních rolet vašemu SVJ nebo BD. Rádi se osobně některého z jednání zúčástníme, vysvětlíme všechny přínosy, postup instalace a zodpovíme všechny vaše případné dotazy k problematice stínící techniky.
Podle našich zkušeností bývá ve většině případů jednání s družstvem bezproblémové. Družstvo nebrání montáži venkovních rolet, protože si je samotné vědomo výhod tohoto řešení, které výrazně zvyšuje komfort bydlení všech členů. Pravidelně si však klade za podmínku, aby byly venkovní rolety v celém domě řešeny v jednotné barvě a nedocházelo k zásahům do fasády. Často se podobné realizace řeší na domovních schůzích a výbor nebo předseda družstva chtějí znát i technické detaily způsobu realizace.
Proto jsme připraveni aktivně vstoupit do jednání s družstvem a případně se účastnit diskuze ohledně přínosu venkovních rolet pro jednotlivé obyvatele domu. To samozřejmě nájemníkovi výrazně pomůže v hájení jeho pozice a přání. Naše společnost Almma s.r.o. je členem Svazu podnikatelů ve stínící technice, takže jsme ověřená firma v oboru a dodržujeme veškeré evropské normy.