Venkovní rolety České Budějovice

Slunce se dere našich pokojů stále častěji. Je tedy logické, že čím dál více přemýšlíme, jak si od ostrého slunce a neustálého přehřívání pomoci. Odpovědí vám budiž venkovní stínění. Dnešní konstrukce a funkčnost venkovních rolet a venkovních žaluzií je na vysoké úrovni. Rolety dokáží ochladit interiér až o 10°C a žaluzie poskytují plynulou regulaci světla. Je tedy čistě na vás, abyste si rozhodli, který typ stínění pro vás bude nejvhodnější. Pro správné rozhodnutí je ovšem třeba mít dost informací. Taktéž záleží na tom, zda v Českých Budějovicích bydlíte v rodinném domě někde na Nových Hradech, nebo na sídlišti na Šumavě, Čtyřech Dvorech nebo Máji.

Venkovní rolety jsou účinnější

Každý technik a expert vám řekne, že pokud vybíráte stínění do místnosti, která je během dne téměř pořád pod náporem slunečního svitu, tak jsou rolety vhodnější. Největší předností je, že díky perfektnímu upevnění do fasády, dokáží při úplném zatažení ochladit místnost až o 10°C. To v praxi znamená nejen příjemnější místo pro život, ale v každém zúčtovacím období také úsporu několika tisíc korun.

Pokud plánujete opatřit stíněním celý byt nebo dům, je potřeba si trochu přiblížit, kam by se více hodily venkovní rolety, a kam by se vice hodily venkovní žaluzie. Například si příkladem uveďme, že žijete na sídlišti ve Čtyřech Dvorech. Vaše okna na kraji panelového domu jsou celý den pod náporem slunečních paprsků. Naproti tomu váš balkón je situován na západ. Proto dává logiku, abyste do oken spíše uvažovali o roletách a na balkón spíše o žaluziích. To v případě, že samozřejmě řešíte i finanční náročnost této koupě. Díky roletám, docílíte toho, že pokoje s okny budu bez problému obyvatelné i v době největších letních veder.

Vedle toho dokáží rolety odhlučnit až 10 dB. Pokud vezmeme v potaz, že žijete v nižších patrech, tak běžný venkovní ruch se počítá na cca. 50-55 dB. Proto je úspora velmi znatelná. Nemusíte se ani na rozdíl od žaluzií bát, že by vám byl hrozbou silný vítr. Rolety jsou konstruovány tak, aby extrémním povětrnostním podmínkám odolali. Pokud jde o ovládání, tak venkovní rolety jsou výhradně vyráběny s motorový pohonem na dálkové ovládání.

Venkovní žaluzie je dobré doplnit o čidla

Venkovní žaluzie nejsou tak účinné jako rolety, ale díky tomu jsou mnohem cenově dostupnější. Takže pokud se vrátíme k našemu příkladu, tak na balkóně na českobudějovických sídlištích budou naprosto vhodné. Díky tomu, že nebudou mít v podvečerních hodinách už takovou práci velkým vedrem, tak si můžete plynule regulovat množství světla, které vám bude do místnosti proudit. Můžete si tak vytvořit příjemnou podvečerní atmosféru v obýváku u filmu, v jídelně u večeře, nebo v ložnici při odpočinku. Podle toho, jaká místnost se u toho nachází.

Precizního odstínění docílíte i výběrem těch správných lamel. Například tím, že zvolíte typ F a S, tak můžete při úplném zatažení docílit absolutní tmy. V létě, kdy Slunce zachází později, tak můžete mít romantický večer už třeba ve 4 hodiny odpoledne. Pokud budete chtít. Díky menší schránce taktéž nemusíte řešit větší problémy s údržbou. Okna navíc můžete mýt z obou stran.

Menším problémem může být silnější vítr. Nicméně i tomu se dá lehce předejít. Každý technik a expert vám v rámci bezpečnosti doporučí, abyste si žaluzie doplnili o větrné čidlo. Pokud si navíc zvolíte motorový pohon s dálkovým ovládáním z telefonu, můžete žaluzie zatáhnout do schránky, i kdybyste pracovali na druhé straně města ve Starých Hodějovicích.

Poraďte se s profesionálem

Pokud se rozhodnete pro koupi venkovních rolet nebo žaluzií, tak je vždy dobré si nejprve vyslechnout názor odborníka. Naše firma nabízí bezplatnou první kalkulaci, abyste věděli, v jakém cenovém rozmezí se budete ve vašem případě pohybovat. Kalkulaci finální pak získáte po naměření naším technikem. Nebojte se proto zeptat na vše, co by vás mohlo zajímat. Předejdete tak zbytečným problémům a dalším finančním nákladům. Naším úkolem je vše provést k vaší maximální spokojenosti.