Máte automatické ovládání rolet?
3.10.2022
Venkovní žaluzie
Snažíte se vybrat vhodný typ venkovních žaluzií?
17.10.2022
Máte automatické ovládání rolet?
3.10.2022
Venkovní žaluzie
Snažíte se vybrat vhodný typ venkovních žaluzií?
17.10.2022

Víte, co je to domov?

 

Každý si pod pojmem domov představí něco jiného. Někdo si představí malý domeček, někdo voňavou místnost, kde maminka vaří oběd, rodinný kruh a pohodu ve večerních hodinách a jiný si zase představí postel, kde si může odpočinout. Ale tak či tak, toto všechno doprovází pocit bezpečí.

Již malé dětí ví, že u mámy náručí a doma se můžou cítit bezpečně. Snažíme se proto dělat maximum, aby každý to své doma měl. Děti, aby měly své postýlky a hračky, chodíme proto do práce. Snažíme se rodinu zabezpečit materiálně, jak jen to jde. Uzavíráme různá spoření, vkladní knížky, pojištění. Napadlo vás ale, co je doma vlastně nejzranitelnější? Samozřejmě to jsou okna. Okna jak do našeho domu, tak do naší duše. A uvažovali jste někdy, jak moc toto okno zranitelné je?

Stačí více bouchnout například při průvanu a vysype se jako domeček z karet. A kde pak máme ten bezpečný domov? I okna s mikroventilací jdou jednoduše otevřít, a tím pádem zloději mají rej.

Máme hned několik způsobů, jak svůj domov chránit více. Jednou možností jsou venkovní rolety. Chrání i proti slunečním paprskům a zároveň jsou i termoregulační. Hlavní jejich výhodou je, že mají i bezpečnostní funkci. Pokud zvolíte ručně ovládané rolety, tak jsou navrženy tak, že se v zataženém stavu lamela zastaví o vršek schránky. Pakliže zvolíte mechanické rolety, jejich bezpečnost lze ještě navýšit díky mechanickým zástrčím, zámkům či automatickým západkám v koncové lamele. Rolety heroal mají systém click stop. Jedná se o systém, který zajistí, že rolety nejdou nadzvednout.

Další bezpečnostní roleta je roleta Sejfalm s třídou bezpečnosti RC2. Na výrobu této rolety byl použit extrudovaný hliník a díky tomu roleta získala certifikát bezpečnosti ve zkušebně Trezor Test s.r.o. Klecany díky tomu, že prošla zkouškami statickými, dynamickými, a i zkouškami proti vloupání. Zkoušky mají velmi zajímavý průběh.

Během zkoušek se testuje odolnost lamel, ale také vodících lišt. Na lamely se hází závaží o hmotnosti 40 kg a lamela se nesmí dostat z vodících lišt. Aby se roleta vyzkoušela proti vloupání, je nasimulován útok lupiče, kde se používají šroubováky, palice, kleště. Útočník útočí na tři různá místa a roleta musí vydržet tento nápor. Díky těmto testům jsou rolety brány jako vhodné na ochranu domova.

Stále neuvažujete o pořádném zabezpečení vašeho domova? Možná by byl na čase, co myslíte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Montáž zdarma lze uplatnit pouze při uzavírání nové smlouvy na venkovní rolety, venkovní žaluzie a screenové rolety. Na již uzavřené smlouvy nelze akci využít. Jednotlivé slevové akce není možné kombinovat. Akce platí při objednání zakázky a zaplacení zálohy do 31. 3. 2024. Montáž zakázky musí být provedena nejdéle do 31. 5. 2024.

5 LET ZÁRUKA DÍKY GARANČNÍMU SERVISU

Standartní záruku na výrobky (24 měsíců) si můžete prodloužit až na 5 let (60 měsíců) tím, že na nich bude jednou ročně po dobu pěti let prováděn garanční servis. Tím se záruka prodlužuje vždy o rok (do dalšího garančního servisu).

Garanční servis je třeba si objednat na e-mailu servis@almma.cz nebo na telefonním čísle +420 725 003 970. Garanční servis je zpoplatněn dle aktuálního servisního ceníku.

Tato možnost prodloužení záruky se vztahuje na výrobky:

  • předokenní rolety Almma
  • garážová vrata
  • venkovní žaluzie
  • screenové rolety

Při prodloužených zárukách garantujeme dodání nového dílu (materiálu) či jeho opravu ZDARMA. Jeho případná montáž a demontáž není součástí prodloužených záruk a cena za práci a dopravu se řídí platným ceníkem servisních oprav Almma.

Reklamace v záruční lhůtě může být uplatněna pouze po předložení záručního listu (předávacího protokolu). Záruka se vztahuje na nové díly a provedenou práci. Opravený produkt musí být při předání řádně a funkčně vyzkoušen a následně předán objednateli opravy.

REKLAMACE MOTORU

Na motory Somfy je poskytnuta záruka po dobu 5 let (60 měsíců). Tedy i v případě zániku záruky na rolety (24 měsíců), stále trvá záruka na motor jako takový. V případě zjištění závady motoru, bude tento odeslán na reklamaci k výrobci motoru. Na vyřízení reklamace platí standardní zákonná lhůta 30 dnů. Almma v takovém případě zprostředkuje reklamační zásah (posouzení a případná demontáž motoru za účelem vyřízení reklamace). Protože po uplynutí 24 měsíční záruční doby rolet již tyto nejsou v záruce, je doprava, výměna/demontáž motoru zpoplatněna dle aktuálního servisního ceníku Almma.

Servisní zásah pak může probíhat následně:

1. Roleta zůstane demontovaná = bez motoru po dobu nutnou pro vyřízení reklamace. V případě oprávněné reklamace (dle posouzení výrobce na základě záručních podmínek) vám bezodkladně poskytneme nový kus motoru.

2. Po domluvě je možné motor přímo na místě vyměnit za nový kus (bez posouzení výrobcem). V tom případě Vám bude nový motor účtován. Bude-li pak výrobcem reklamace uznána, necháme vám namontovaný nový motor a účtovanou částku vám bezodkladně vyplatíme na účet.