Snažíte se vybrat vhodný typ venkovních žaluzií?

Víte, co je to domov?
17.10.2022
Detail předokenní rolety na balkónu
Nejvhodnější čas pro pořízení rolet či žaluzií?
19.10.2022

Snažíte se vybrat vhodný typ venkovních žaluzií?

Dneska se společně zaměříme na venkovní žaluzie. Pokud jste se pro ně rozhodli, je nutné, abyste dbali i na jejich výběr.

Venkovní žaluzie jsou stále častější volenou metodou stínění. Nejenže chrání interiér před venkovními vlivy, ale díky svým vlastnostem dokáží regulovat v teplých letních dnech teplotu v místnosti. Brání při pohledy zvědavých sousedů a taky jsou v mnoha různých barvách.

Jsou poměrně dobře propracované. Skládají se z lamel, které ale mohou mít různý tvar a díky tomu mají žaluzie pak odlišné vlastnosti. Pokud chcete žaluzie do rodinného domu, je dobré zvolit lamely do písmene C, jelikož jsou stabilnější vůči větru a tlaku. A navíc mají i odlehčenou variantu lamel. Další variantou, kterou lze použít, jsou lamely do tvaru Z. Jsou nejvyspělejší a mohou sloužit jak při stínění rodinného domu, tak při administrativních budovách. Dokonale zastiňují interiér kvůli celistvé ploše a guma, která je po celé délce lamely, tvoří dobrý termoregulační efekt. Posledním typem, jsou žaluzie do tvaru S, které mají vlisovanou gumičku a mají velmi podobné vlastnosti jako žaluzie ve tvaru Z.

A víte, co zajišťuje stabilitu žaluzií ve větru? Jsou to hliníkové vodící lišty. Navíc venkovní žaluzie jsou lehce ovladatelné, buď manuálně – klikou, nebo motorovým ovládáním, které je komfortnější, jelikož vám stačí jen vypínač.

Tak která možnost se vám zalíbila nejvíce? Bude to žaluzie s lamelami ve tvaru S nebo dáte přednost klasice? Nebojte se zeptat, rádi vám poradíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *