Lze spojit rolety a žaluzie? Co třeba taková roleta s funkcí žaluzie?

Chata v zimě
29.9.2022
Venkovní žaluzie Kladno
Dejte oknům duši
3.10.2022
Chata v zimě
29.9.2022
Venkovní žaluzie Kladno
Dejte oknům duši
3.10.2022

 

Lze spojit rolety a žaluzie? Co třeba taková roleta s funkcí žaluzie?

 

Už jste o této kombinaci slyšeli? Pokud ne, tak je nejvyšší šance to napravit.

Normální venkovní hliníkové rolety mají jednu nevýhodu v tom, že mají nenaklápějící lamely, a tak nejde regulovat plynulý tok světla do interiéru tak, jak bychom chtěli a očekávali.

Ale my tady máme jednu novinku, a to jsou rolety Panorama. Jsou přizpůsobeny tak, že sice vypadají jako klasické rolety, ale jejich lamely se začnou samy naklápět do požadované pozice. Tím pádem tyto rolety zabezpečí průchod světla podle vás, a navíc vy můžete skrz tyto rolety vidět ven, ale okolní koukalové k vám nevidí, a to je výhodou.

Rolety jsou v provedení také se síťkou proti hmyzu, takže pokud vás v létě trápí otravný hmyz, není nic jednoduššího než zvolit typ se síťkou. Nebo dáte přednost typu bez síťky? To už záleží jen a jen na vás. My vám ochotně poradíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Montáž zdarma lze uplatnit pouze při uzavírání nové smlouvy na venkovní rolety, venkovní žaluzie a screenové rolety. Na již uzavřené smlouvy nelze akci využít. Jednotlivé slevové akce není možné kombinovat. Akce platí při objednání zakázky a zaplacení zálohy do 31. 3. 2024. Montáž zakázky musí být provedena nejdéle do 31. 5. 2024.

5 LET ZÁRUKA DÍKY GARANČNÍMU SERVISU

Standartní záruku na výrobky (24 měsíců) si můžete prodloužit až na 5 let (60 měsíců) tím, že na nich bude jednou ročně po dobu pěti let prováděn garanční servis. Tím se záruka prodlužuje vždy o rok (do dalšího garančního servisu).

Garanční servis je třeba si objednat na e-mailu servis@almma.cz nebo na telefonním čísle +420 725 003 970. Garanční servis je zpoplatněn dle aktuálního servisního ceníku.

Tato možnost prodloužení záruky se vztahuje na výrobky:

  • předokenní rolety Almma
  • garážová vrata
  • venkovní žaluzie
  • screenové rolety

Při prodloužených zárukách garantujeme dodání nového dílu (materiálu) či jeho opravu ZDARMA. Jeho případná montáž a demontáž není součástí prodloužených záruk a cena za práci a dopravu se řídí platným ceníkem servisních oprav Almma.

Reklamace v záruční lhůtě může být uplatněna pouze po předložení záručního listu (předávacího protokolu). Záruka se vztahuje na nové díly a provedenou práci. Opravený produkt musí být při předání řádně a funkčně vyzkoušen a následně předán objednateli opravy.

REKLAMACE MOTORU

Na motory Somfy je poskytnuta záruka po dobu 5 let (60 měsíců). Tedy i v případě zániku záruky na rolety (24 měsíců), stále trvá záruka na motor jako takový. V případě zjištění závady motoru, bude tento odeslán na reklamaci k výrobci motoru. Na vyřízení reklamace platí standardní zákonná lhůta 30 dnů. Almma v takovém případě zprostředkuje reklamační zásah (posouzení a případná demontáž motoru za účelem vyřízení reklamace). Protože po uplynutí 24 měsíční záruční doby rolet již tyto nejsou v záruce, je doprava, výměna/demontáž motoru zpoplatněna dle aktuálního servisního ceníku Almma.

Servisní zásah pak může probíhat následně:

1. Roleta zůstane demontovaná = bez motoru po dobu nutnou pro vyřízení reklamace. V případě oprávněné reklamace (dle posouzení výrobce na základě záručních podmínek) vám bezodkladně poskytneme nový kus motoru.

2. Po domluvě je možné motor přímo na místě vyměnit za nový kus (bez posouzení výrobcem). V tom případě Vám bude nový motor účtován. Bude-li pak výrobcem reklamace uznána, necháme vám namontovaný nový motor a účtovanou částku vám bezodkladně vyplatíme na účet.