Venkovní rolety a mráz
29.9.2022
Lze spojit rolety a žaluzie? Co třeba taková roleta s funkcí žaluzie?
30.9.2022

Chata v zimě

 

Pomalu, ale jistě se blíží zima a vy máte letní sídlo v podobě chalupy, které potřebujete zazimovat a ochránit před lupiči?

Hodně lidí používá chatu jen přes letní měsíce a v zimě občas jen jednou kontrolovat, zda je všechno v pořádku. Ale málo lidí ví, že je třeba chatu ochránit v zimě i před zloději. Pokud na chatu nejezdíte i v zimě pravidelně, pak s velkou pravděpodobností zjistíte až o několik týdnů později, že vaše chata byla vykradena.

Známe jeden účinný způsob, jak váš letní domeček ochránit před zraky lupičů. Jednou z nejúčinnější metodou je zabezpečení oken. Ty lze opatřit předokenní roletou. Tyto rolety jsou samy o sobě již velmi dobrým zabezpečením proti vykradení, ale lze na ně použít i další komponenty, které zvyšují stupeň zabezpečení. Rolety s dózickým zámkem koncové lamele nebo západkami lze použít tam, kde je objekt velmi málo využíván. A navíc mají dva typy západek, mechanické a automatické. Automatické zapadnou samy při sažení, kdežto mechanické musíte zastrčit.

A navíc venkovní rolety mají velkou výhodu i v tom, že jednak chrání od zraky zlodějů, ale taky chrání před hlukem. A další neopomenutelnou vlastností, obzvlášť v dnešní době, je úspora za vytápění, jelikož dokáží regulovat teplo v místnosti. Takže pokud jste se rozhodli rolety zvolit i k vašemu celoročnímu bydlení, jistě neprohloupíte a my vám ochotně vysvětlíme, poradíme, pomůžeme. Jak s výběrem, tak s instalací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *