Zapomínáte při úklidu na žaluzie?
27.9.2022
Chata v zimě
29.9.2022

Venkovní rolety a mráz

 

Zima patří k našemu normálnímu dnešnímu období, ale kromě zasněžené krajiny se pojí i s námrazou. Co ale taková námraza udělá s venkovními roletami?  Pokud máte u rolet motorek, který se při námraze zasekne, tak je to jen dobře, jelikož v tom opačném případě by se mohlo stát, že roleta se vytáhne a zajede až do schránky.

Proto je důležité, abyste při námraze začali kontrolovat venkovní rolety, zda není koncová lamela přimrzlá nebo zda není roletový nábal přimrzlý v liště nebo k parapetu. Námraza se nemusí tvořit jen díky mrazu. Lze předpokládat, že při větrání se sráží teplý vzduch s venkovním chladným vzduchem a vzduch následně kondenzuje na páru, která začne stékat po oknech, tak vznikne při nízkých teplotách také námraza, která může nadělat pořádnou neplechu.

Jakmile se dostaví námraza, ta způsobuje na roletách to, že rolety přibývají na tloušťce na lamelách a jakmile se vtáhnout až do schránky, rolety následně nejsou spustit dolů, jelikož mají vetší objem, než byl původní.

Abyste se vyhnuli poškození rolet je důležité, aby byla námraza odstraněna ještě před použitím. Pokud si ovšem námrazy nevšimnete a roletu uvedete do provozu, je nutné, abyste ji co nejdříve uvedli mimo provoz a následně zavolali odborný servis. Pokud se pustíte sami do opravy, hrozí, že rolety budou již na stálo nefunkční. Navíc naši pracovníci jsou milí, rychlí a ochotní a přesně vědí, co při takovém problému dělat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *