Rozhodujete se zda venkovní rolety nebo žaluzie?

predokenni roleta, venkovni roleta
Jaký je rozdíl mezi předokenními roletami a venkovními roletami?
27.1.2022
I vzhled může být důležitý při volbě mezi roletami a žaluziemi
14.7.2022
predokenni roleta, venkovni roleta
Jaký je rozdíl mezi předokenními roletami a venkovními roletami?
27.1.2022
I vzhled může být důležitý při volbě mezi roletami a žaluziemi
14.7.2022

rolety nebo žaluzie

Rozhodujete se zda venkovní rolety nebo žaluzie?

Nejprve byste si měli ujasnit, co vlastně od zastínění očekáváte. Zda se vám jedná o to, aby jste pomocí zastínění dokázali vytvořit v místnosti naprostou tmu.
Jestli chcete odclonit slunce, ale přitom nechat světlo pronikat do místnosti. Dobré je zvážit i to pokud jste na větrném místě.
Pro jednodušší rozhodování jsme vše shrnuli do pár následujících bodů.

 

Bod 1:
Venkovní rolety nabízejí možnost úplného zatemnění místnosti. Tuto skutečnost oceníte především tehdy, pokud se třeba potřebujete vyspat po noční směně.

Bod 2:
Pokud budete chtít do místnosti pustit denní světlo, jste limitovaní tím, že roletu pouze povytáhnete.Oproti tomuto mají venkovní žaluzie bezesporu výhodu.
Lamely žaluzií se dají nastavit do libovolné pozice, čímž docílíte prostupu světla, ale dokonale odrazíte ostré sluneční paprsky.

Naprosté tmy pomocí žaluzií nedocílíte, ale zatemnění místnosti rovněž poskytnou.

Bod 3:
V otázce zabezpečení proti nevítaným zlodějským návštěvám vévodí rolety. Bezpečnostní vodící lišty a zesílená koncová lišta, spolu s motorickým ovládáním, vám zaručí větší bezpečnost.

Specialitou jsou pak certifikované bezpečnostní rolety s certifikací RC 2 a RC 3

Bod 4:
Pokud vybíráte i s ohledem na omezení hluku z ulice, přikloňte se se svým výběrem k venkovním roletám. Ty vám poskytnou větší zvukovou izolaci. Co se týče odolnosti proti povětrnostním vlivům hrají prim rolety.
V případě, že byste i tak zvolili žaluzie, je dobré si pořídit senzor větru, který při nepříznivých podmínkách zabezpečí včasné vytažení žaluzií a ochrání tak jejich další funkčnost. Rolety zůstávají neohrožené.

Bod 5:
Senzory jako takové jsou velmi přínosné. Automatické stažení žaluzií nebo rolet spolehlivě zabrání přehřívání interieru i v době vaší nepřítomnosti.
V létě ochrání před přímými slunečními paprsky, v zimě naopak, pokud se objeví sluníčko, nechají ho nakouknout do interiéru a pomáhají tak regulovat i vytápění slunečním svitem.
Pomáhají udržovat energetickou bilanci a šetří jak za provoz klimatizace, tak za vytápění.

Bod 6:
Venkovní rolety i žaluzie je možné pořídit v různém designu. Vyrábějí se v několika barevných provedeních. Není potom problém vybrat takový odstín, aby korespondoval s fasádou domu.

Bod 7:
Pro rolety i žaluzie si můžete pořídit dálkové ovládání. Přes inteligentní řídící jednotku si můžete navolit časy, kdy se rolety automaticky vytáhnou nebo naopak spustí.
Zajistíte si tak ideální podmínky v místnosti i za vaší nepřítomnosti. Navíc, třeba v době vaší dovolené, kdy budete mimo domov, zachováte dojem, že jste doma.

Bod 8:
Ať už vaše volba padne na venkovní žaluzie a nebo venkovní rolety, rozhodně nebudete litovat. Obě varianty vám zajistí v první řadě větší komfort bydlení.
Nezanedbatelným bonusem, které vám žaluzie i rolety přinesou, je úspora nákladů za energie.
Správným načasování vytažení nebo naopak zatáhnutí s ohledem na léto nebo zimu, snižujete spotřebu za klimatizaci a za vytápění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Montáž zdarma lze uplatnit pouze při uzavírání nové smlouvy na venkovní rolety, venkovní žaluzie a screenové rolety. Na již uzavřené smlouvy nelze akci využít. Jednotlivé slevové akce není možné kombinovat. Akce platí při objednání zakázky a zaplacení zálohy do 31. 3. 2024. Montáž zakázky musí být provedena nejdéle do 31. 5. 2024.

5 LET ZÁRUKA DÍKY GARANČNÍMU SERVISU

Standartní záruku na výrobky (24 měsíců) si můžete prodloužit až na 5 let (60 měsíců) tím, že na nich bude jednou ročně po dobu pěti let prováděn garanční servis. Tím se záruka prodlužuje vždy o rok (do dalšího garančního servisu).

Garanční servis je třeba si objednat na e-mailu servis@almma.cz nebo na telefonním čísle +420 725 003 970. Garanční servis je zpoplatněn dle aktuálního servisního ceníku.

Tato možnost prodloužení záruky se vztahuje na výrobky:

  • předokenní rolety Almma
  • garážová vrata
  • venkovní žaluzie
  • screenové rolety

Při prodloužených zárukách garantujeme dodání nového dílu (materiálu) či jeho opravu ZDARMA. Jeho případná montáž a demontáž není součástí prodloužených záruk a cena za práci a dopravu se řídí platným ceníkem servisních oprav Almma.

Reklamace v záruční lhůtě může být uplatněna pouze po předložení záručního listu (předávacího protokolu). Záruka se vztahuje na nové díly a provedenou práci. Opravený produkt musí být při předání řádně a funkčně vyzkoušen a následně předán objednateli opravy.

REKLAMACE MOTORU

Na motory Somfy je poskytnuta záruka po dobu 5 let (60 měsíců). Tedy i v případě zániku záruky na rolety (24 měsíců), stále trvá záruka na motor jako takový. V případě zjištění závady motoru, bude tento odeslán na reklamaci k výrobci motoru. Na vyřízení reklamace platí standardní zákonná lhůta 30 dnů. Almma v takovém případě zprostředkuje reklamační zásah (posouzení a případná demontáž motoru za účelem vyřízení reklamace). Protože po uplynutí 24 měsíční záruční doby rolet již tyto nejsou v záruce, je doprava, výměna/demontáž motoru zpoplatněna dle aktuálního servisního ceníku Almma.

Servisní zásah pak může probíhat následně:

1. Roleta zůstane demontovaná = bez motoru po dobu nutnou pro vyřízení reklamace. V případě oprávněné reklamace (dle posouzení výrobce na základě záručních podmínek) vám bezodkladně poskytneme nový kus motoru.

2. Po domluvě je možné motor přímo na místě vyměnit za nový kus (bez posouzení výrobcem). V tom případě Vám bude nový motor účtován. Bude-li pak výrobcem reklamace uznána, necháme vám namontovaný nový motor a účtovanou částku vám bezodkladně vyplatíme na účet.