Žaluzie a děti? Jde to vůbec dohromady?

Detail předokenní rolety na balkónu
Nejvhodnější čas pro pořízení rolet či žaluzií?
19.10.2022
rolety nebo žaluzie
Zvolíte venkovní rolety nebo žaluzie?
19.10.2022
Detail předokenní rolety na balkónu
Nejvhodnější čas pro pořízení rolet či žaluzií?
19.10.2022
rolety nebo žaluzie
Zvolíte venkovní rolety nebo žaluzie?
19.10.2022

Žaluzie a děti? Jde to vůbec dohromady?

 

Jak jistě každý dospělý ví, malé děti je někdy těžké uhlídat a navíc v době, když rády objevují svět kolem nich.

A pokud jste zrovna hrdým rodičem nebo jen často hlídáte děti, tak byste měli dbát na jejich bezpečnost. Žaluzie jsou pro malé děti velkým lákadlem. Zvlášť pro batolata mohou být nebezpečné především kvůli smyčkám na ovládacích mechanismech. Protože jsou nové normy EU, které upravují zajištění bezpečnosti dětí před uškrcením a v platnosti jsou již od 1. 9. 2014, je třeba mít podle toho i přizpůsobené žaluzie. Protože se mohou tvořit nebezpečné smyčky v řetízcích a šňůrách a dítě by si s nimi mohlo hrát, je důležité, aby toto bylo zabezpečeno. Normy udávají, že tam, kde se pohybují děti do 3,5 let, musejí být žaluzie opatřené bezpečnostními prvky. I proto žaluzie musí být do míst jako jsou školky, nemocnice a všechna veřejná místa, dodávány s varovnými informacemi nebo prvky zabraňující tvorbu smyček.  U těchto žaluzií jdou také zkrátit délka ovládacího prvku tak, aby děti na ně nedosáhly.

Ale ani přes veškeré bezpečností opatření se nemusí úrazu zabránit. Proto je důležité, abyste se snažili vyvarovat všeho možného, co by mohlo vést k nebezpečné situaci. Lezení po gauči pod oknem, postýlka u okna. Zkrátka i když je to někdy velmi složité, je nejlepší zabránit jakémukoliv kontaktu batolete s žaluziemi. V tom lepším případě se může jen nenávratně žaluzie poškodit, ale v tom horším, kdy dítě neuhlídáme, může dojít k vážnému úrazu.

Jestli teprve uvažujete o pořízení žaluzií, tak se můžete informovat na naší prodejně, kde vám rádi poradíme, jaké bezpečnostní prvky jsou nejvhodnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Montáž zdarma lze uplatnit pouze při uzavírání nové smlouvy na venkovní rolety, venkovní žaluzie a screenové rolety. Na již uzavřené smlouvy nelze akci využít. Jednotlivé slevové akce není možné kombinovat. Akce platí při objednání zakázky a zaplacení zálohy do 31. 3. 2024. Montáž zakázky musí být provedena nejdéle do 31. 5. 2024.