Už jste zazimovali i rolety?

Stínění v interiéru, když máte kočku?
3.10.2022
Máte automatické ovládání rolet?
3.10.2022
Stínění v interiéru, když máte kočku?
3.10.2022
Máte automatické ovládání rolet?
3.10.2022

S nadcházející zimou nám klepe na dveře i zazimování rolet a žaluzií. A víte, jak správně na to? Pokud ne, tady pro vás máme malou radu.

Ani venkovní rolety a žaluzie nejsou ušetřeny od nánosu prachu, pylu a ani od různých vnějších vlivů, které se dějí venku. Proto bychom měli dbát na jejich údržbu tak, aby nám sloužily co nejdéle. Pokud si na ně uděláte čas aspoň jednou ročně, tak vašim žaluziím či venkovním roletám vnesete opět nádech do života, a navíc je projasníte. Abyste se zbavili prachu a různých nečistot, stačí rolety či žaluzie omýt teplou vodou o teplotě 40 °C s mýdlovou přísadou a houbou nebo utěrkou. Není žádoucí, aby se používaly k čištění agresivní čistící prostředky, parní čističe nebo brusné pasty. Při takovém čištění by bylo žaluziím a roletám spíše ublíženo.

A jelikož už máme pomalu zimu a teploty jistě budou klesat pod bod mrazu, zaměříme se i na námrazu na roletách. Námraza vzniká kondenzací páry na vodu nebo například při dešti a následném ochlazení pod bod mrazu. Je pravděpodobné, že díky tomuto pak roleta přimrzne k parapetu a není možné ji jen tak jednoduše oddělit. Důležité je, abyste ji neoddělávali, ale nechali led raději roztát. Pokud byste nedopatřením roletu zatáhli, hrozí její poškození a následně je nutná oprava servisním pracovníkem. A kolikrát ročně čistíte rolety nebo žaluzie vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Montáž zdarma lze uplatnit pouze při uzavírání nové smlouvy na venkovní rolety, venkovní žaluzie a screenové rolety. Na již uzavřené smlouvy nelze akci využít. Jednotlivé slevové akce není možné kombinovat. Akce platí při objednání zakázky a zaplacení zálohy do 31. 3. 2024. Montáž zakázky musí být provedena nejdéle do 31. 5. 2024.