Rolety na střešní okna

Almma zmrazení cen
Do 1.9.2021 jsme pro vás zmrazili ceny našich výrobků!
14.7.2021
Venkovní žaluzie Praha
4.11.2021
Almma zmrazení cen
Do 1.9.2021 jsme pro vás zmrazili ceny našich výrobků!
14.7.2021
Venkovní žaluzie Praha
4.11.2021

Rolety na střešní okna

Důvodem, pro pořízení střešních oken, bývá zpravidla přestavba podkroví nebo půdy na obyvatelnou místnost. Proto je potřeba, kromě kompletního předělání zateplení, přemýšlet také o tom, jak zvýšit světelnost a pak i následné stínění v těchto místech. Nicméně pokud opravdu stojíte o to, že tyto prostory budou normálně obyvatelné, jsou střešní okna naprosto jasnou volbou. Na rozdíl od vikýřů a světlovodů u střešních oken eliminujete přehřívání interiéru na minimum, můžete skrz otevřená okna větrat a lze na ně instalovat stínění.

Stínění je potřeba, rolety jsou správnou volbou

Vzhledem k tomu, že podkroví a půdy jsou úplně v nejvyšší části domu, jsou nejvíc vystaveny různým vlivům počasí. Pokud se už rozhodnete, že tyto prostory budete využívat, bude třeba je kvalitně zateplit, a bránit tak úniku tepla a zároveň omezit přehřívání místnosti. A k tomu právě slouží stínící technika. Nejpopulárnější variantou jsou tak rolety na střešní okna Plisé.

Velice důležitým faktorem u toho typu rolet do střešních oken je taktéž velmi jednoduchá instalace. Plisé se instaluje přímo do rámu střešního okna, tudíž není potřeba velkých zásahů do omítky nebo okolí okna, což je velmi výhodné i z hlediska oprav nebo případné výměny. Manipulace je následně vysoce variabilní, protože se dají rolety tahat z obou směrů. Jak odspodu, tak shora.

Výhodou střešních rolet do oken Plisé je bohatá nabídka vzorů a široký výběr různých látek

Typ Plisé je u střešních oken velmi hojně využíván. Výhodou je, že si můžete vybrat mezi mnoha látkami, které jsou odlišné v míře propustnosti světla, nebo látky čistě jen zatemňující. Záleží čistě na vašich požadavcích, které se odvíjí od toho, jak budete podkrovní pokoj využívat. Rádi vám s výběrem té správné látky k vybranému účelu rádi pomůžeme.

V nabídce máme taktéž speciální rolety s napařenouhliníkovou vrstvou, které vysoce efektně eliminují sílu tepelného záření, a to až o 50%. Tento typ je určitě zajímavou volbou, pokud hodláte trávit v pokoji větší množství času. Dále jsou to látky s perleťovými nátěry s vysokým stupněm odrazu světla.

Velkou výhodou řady Plisé je široký výběr atypických tvarů a způsobů ovládání. Je tedy možné právě tento typ rolet aplikovat na různé typy střešních oken, podle toho jaký tvar zrovna potřebujete.

Vytvořte si na půdě útulný prostor díky roletám na střešní okna

Je to tak. Díky dnešním roletám do střešních oken můžete půdu přestavět na velmi příjemný dětský pokoj, ložnici, nebo pracovnu. Obzvlášť s roletami do střešních oken typu Plissé, které jsou velmi efektivní a zdobí je variabilní pohyb. Můžete s nimi totiž pohybovat jak shora tak odspodu.

Navíc díky široké nabídce látek si můžete vybrat takovou, která bude sedět k vašemu nově zařízenému podkroví. Samozřejmě, že byste měli uvažovat nad tím, kolik v novém prostoru budete trávit času. Například v létě bude podkroví vystaveno velkým teplotám, a pokud zde vybudujete dětský pokoj je určitě na místě uvažovat o kvalitnějším odstínění. Rozhodně nejde o prostor, který by se měl podcenit z hlediska výběru. Proto neváhejte a vždy se určitě poraďte s odborníkem.

Zkrátka čím více času dáte výběru, tím víc získáte.

2 Comments

 1. Jaroslav Slepička napsal:

  Dobrý den,
  mám střešní okna ROTO R79, 07/11 celkem 6 kusú a poptávám do nich roletky. Rozměr roletky by měl být 58x102cm.
  Pak budu také potřebovat žaluzie do cca 9 oken.
  Děkuji
  Slepička J.
  608 701 777

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Montáž zdarma lze uplatnit pouze při uzavírání nové smlouvy na venkovní rolety, venkovní žaluzie a screenové rolety. Na již uzavřené smlouvy nelze akci využít. Jednotlivé slevové akce není možné kombinovat. Akce platí při objednání zakázky a zaplacení zálohy do 31. 3. 2024. Montáž zakázky musí být provedena nejdéle do 31. 5. 2024.