Rolety na střešní okna

Almma zmrazení cen
Do 1.9.2021 jsme pro vás zmrazili ceny našich výrobků!
14.7.2021
Venkovní žaluzie Praha
4.11.2021
Almma zmrazení cen
Do 1.9.2021 jsme pro vás zmrazili ceny našich výrobků!
14.7.2021
Venkovní žaluzie Praha
4.11.2021

Rolety na střešní okna

Důvodem, pro pořízení střešních oken, bývá zpravidla přestavba podkroví nebo půdy na obyvatelnou místnost. Proto je potřeba, kromě kompletního předělání zateplení, přemýšlet také o tom, jak zvýšit světelnost a pak i následné stínění v těchto místech. Nicméně pokud opravdu stojíte o to, že tyto prostory budou normálně obyvatelné, jsou střešní okna naprosto jasnou volbou. Na rozdíl od vikýřů a světlovodů u střešních oken eliminujete přehřívání interiéru na minimum, můžete skrz otevřená okna větrat a lze na ně instalovat stínění.

Stínění je potřeba, rolety jsou správnou volbou

Vzhledem k tomu, že podkroví a půdy jsou úplně v nejvyšší části domu, jsou nejvíc vystaveny různým vlivům počasí. Pokud se už rozhodnete, že tyto prostory budete využívat, bude třeba je kvalitně zateplit, a bránit tak úniku tepla a zároveň omezit přehřívání místnosti. A k tomu právě slouží stínící technika. Nejpopulárnější variantou jsou tak rolety na střešní okna Plisé.

Velice důležitým faktorem u toho typu rolet do střešních oken je taktéž velmi jednoduchá instalace. Plisé se instaluje přímo do rámu střešního okna, tudíž není potřeba velkých zásahů do omítky nebo okolí okna, což je velmi výhodné i z hlediska oprav nebo případné výměny. Manipulace je následně vysoce variabilní, protože se dají rolety tahat z obou směrů. Jak odspodu, tak shora.

Výhodou střešních rolet do oken Plisé je bohatá nabídka vzorů a široký výběr různých látek

Typ Plisé je u střešních oken velmi hojně využíván. Výhodou je, že si můžete vybrat mezi mnoha látkami, které jsou odlišné v míře propustnosti světla, nebo látky čistě jen zatemňující. Záleží čistě na vašich požadavcích, které se odvíjí od toho, jak budete podkrovní pokoj využívat. Rádi vám s výběrem té správné látky k vybranému účelu rádi pomůžeme.

V nabídce máme taktéž speciální rolety s napařenouhliníkovou vrstvou, které vysoce efektně eliminují sílu tepelného záření, a to až o 50%. Tento typ je určitě zajímavou volbou, pokud hodláte trávit v pokoji větší množství času. Dále jsou to látky s perleťovými nátěry s vysokým stupněm odrazu světla.

Velkou výhodou řady Plisé je široký výběr atypických tvarů a způsobů ovládání. Je tedy možné právě tento typ rolet aplikovat na různé typy střešních oken, podle toho jaký tvar zrovna potřebujete.

Vytvořte si na půdě útulný prostor díky roletám na střešní okna

Je to tak. Díky dnešním roletám do střešních oken můžete půdu přestavět na velmi příjemný dětský pokoj, ložnici, nebo pracovnu. Obzvlášť s roletami do střešních oken typu Plissé, které jsou velmi efektivní a zdobí je variabilní pohyb. Můžete s nimi totiž pohybovat jak shora tak odspodu.

Navíc díky široké nabídce látek si můžete vybrat takovou, která bude sedět k vašemu nově zařízenému podkroví. Samozřejmě, že byste měli uvažovat nad tím, kolik v novém prostoru budete trávit času. Například v létě bude podkroví vystaveno velkým teplotám, a pokud zde vybudujete dětský pokoj je určitě na místě uvažovat o kvalitnějším odstínění. Rozhodně nejde o prostor, který by se měl podcenit z hlediska výběru. Proto neváhejte a vždy se určitě poraďte s odborníkem.

Zkrátka čím více času dáte výběru, tím víc získáte.

2 Comments

 1. Jaroslav Slepička napsal:

  Dobrý den,
  mám střešní okna ROTO R79, 07/11 celkem 6 kusú a poptávám do nich roletky. Rozměr roletky by měl být 58x102cm.
  Pak budu také potřebovat žaluzie do cca 9 oken.
  Děkuji
  Slepička J.
  608 701 777

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Montáž zdarma lze uplatnit pouze při uzavírání nové smlouvy na venkovní rolety, venkovní žaluzie a screenové rolety. Na již uzavřené smlouvy nelze akci využít. Jednotlivé slevové akce není možné kombinovat. Akce platí při objednání zakázky a zaplacení zálohy do 31. 3. 2024. Montáž zakázky musí být provedena nejdéle do 31. 5. 2024.

5 LET ZÁRUKA DÍKY GARANČNÍMU SERVISU

Standartní záruku na výrobky (24 měsíců) si můžete prodloužit až na 5 let (60 měsíců) tím, že na nich bude jednou ročně po dobu pěti let prováděn garanční servis. Tím se záruka prodlužuje vždy o rok (do dalšího garančního servisu).

Garanční servis je třeba si objednat na e-mailu servis@almma.cz nebo na telefonním čísle +420 725 003 970. Garanční servis je zpoplatněn dle aktuálního servisního ceníku.

Tato možnost prodloužení záruky se vztahuje na výrobky:

 • předokenní rolety Almma
 • garážová vrata
 • venkovní žaluzie
 • screenové rolety

Při prodloužených zárukách garantujeme dodání nového dílu (materiálu) či jeho opravu ZDARMA. Jeho případná montáž a demontáž není součástí prodloužených záruk a cena za práci a dopravu se řídí platným ceníkem servisních oprav Almma.

Reklamace v záruční lhůtě může být uplatněna pouze po předložení záručního listu (předávacího protokolu). Záruka se vztahuje na nové díly a provedenou práci. Opravený produkt musí být při předání řádně a funkčně vyzkoušen a následně předán objednateli opravy.

REKLAMACE MOTORU

Na motory Somfy je poskytnuta záruka po dobu 5 let (60 měsíců). Tedy i v případě zániku záruky na rolety (24 měsíců), stále trvá záruka na motor jako takový. V případě zjištění závady motoru, bude tento odeslán na reklamaci k výrobci motoru. Na vyřízení reklamace platí standardní zákonná lhůta 30 dnů. Almma v takovém případě zprostředkuje reklamační zásah (posouzení a případná demontáž motoru za účelem vyřízení reklamace). Protože po uplynutí 24 měsíční záruční doby rolet již tyto nejsou v záruce, je doprava, výměna/demontáž motoru zpoplatněna dle aktuálního servisního ceníku Almma.

Servisní zásah pak může probíhat následně:

1. Roleta zůstane demontovaná = bez motoru po dobu nutnou pro vyřízení reklamace. V případě oprávněné reklamace (dle posouzení výrobce na základě záručních podmínek) vám bezodkladně poskytneme nový kus motoru.

2. Po domluvě je možné motor přímo na místě vyměnit za nový kus (bez posouzení výrobcem). V tom případě Vám bude nový motor účtován. Bude-li pak výrobcem reklamace uznána, necháme vám namontovaný nový motor a účtovanou částku vám bezodkladně vyplatíme na účet.