Venkovní rolety / venkovní žaluzie Mladá Boleslav

Mnoho z nás má při vyslovení slova žaluzie nebo rolety před očima staré typy, které nebyly nikterak příjemné na pohled. Nebyly nijak zvlášť funkční a pohybovat se s nimi dalo pouze pomocí šňůrek. Jenže doba se pohnula a dnešní druhy tohoto stínění jsou již na míle vzdáleny od představ, které jsme měli dříve.

Bavíme-li se o venkovních roletách a venkovních žaluziích, tak je třeba si říci, že rozdíl mezi těmito stíněními není pouze v ceně a vzhledu. Mají odlišné vlastnosti a jsou jinak funkční. Každý expert a technik vám řekne, že je důležité si předem rozmyslet, kam chci roletu nebo žaluzii pořídit. Podle toho pak vybrat příslušné stínění a užívat si komfortu, který nám poskytují. Z tohoto pohledu je také důležité zda v Mladé Boleslavi žijete v panelovém domě na severním sídlišti nebo v rodinném domě v Bezděčíně.

Venkovní rolety do míst, která jsou neustále na slunci

Venkovní rolety jsou mnohem funkčnější než venkovní žaluzie. Najdou si své místo například u panelových domů. Proto je jejich umístění do mít, která jsou pod neustálým náporem slunečního svitu naprosto logické. Rolety totiž dokáží ochladit interiér až o 10°C. Například máte-li okna obývacího pokoje či ložnice směrem na jih nebo na východ, budete mít díky venkovním roletám v pokoji příjemnou teplotu i v nejteplejších dnech roku. Vzhledem k tomu, že Mladá Boleslav leží kousek od severních Čech, tak je zde celoročně teplota v průměru nižší. Na základě toho můžete využít faktu, že rolety dokáží udržet teplo uvnitř domu. V létě mohou naopak udržet příjemný chládek.

Venkovní rolety jsou dnes poháněny výhradně motorem. Ovládání je poté pomocí dálkového ovládání a je pouze na vás, jaký typ zvolíte. Záleží totiž pouze na tom, jak moc si chcete manipulaci ulehčit. Nejnáročnější dálkové ovládání je za pomoci místního tlačítka na zdi. V takovém případě musíte vždy přistoupit k roletám a nastavit jejich pozici pomocí tlačítka. Je také možné využít dálkového ovládání, které bude určitě příjemnější na ovládání, pokud se nechcete zbytečně několikrát denně zvedat z gauče. Nejmodernějším typem je ovládání přes mobilní telefon. Tímto způsobem můžete plně využít potenciálu, který ovládání nabízí.

Pro venkovní žaluzie mluví pořizovací cena

Pokud vám jde především o cenu, tak venkovní žaluzie jsou jednoznačným typem pro vás. Nejen jejich pořizovací cena je nízká. Také nejsou nikterak náročné na údržbu. Musíte být sice na pozoru v případě extrémních povětrnostních podmínek, ale to je vše. Navíc i tomu se dá lehce předejít pomocí instalace větrného čidla. Problémem může být ještě velký mráz. Buď vám žaluzie přimrznou k parapetu, nebo lamely k sobě. Pak ale stačí jen vydržet a nechat přírodu, aby problém vyřídila za vás. Tak jako tak můžete počítat s tím, že vám žaluzie vydrží desítky let. Předurčuje je k tomu materiál a jejich konstrukce.

Ovládání je dnes u venkovních žaluzie prakticky výhradně motorové. Vybíráte pouze na základě vlastního úsudku. Jen vy totiž víte, jak moc velké pohodlí chcete mít. Ale řekněme si upřímně. Když přijde návštěva a vy před ním budete ovládat vaše žaluzie z telefonu, to už udělá dojem.

Možná je ještě dobré zmínit, že u venkovních žaluzie je velká škála barev, mezi kterými si můžete vybírat. Kupříkladu je dnes velmi populární barva antracitová. Ačkoliv je tmavé barvy, tak se nejedná o blackout barvu a je přes ní vidět. Na budově vypadá velmi stylově a moderně.

Je to tedy čistě jen vás, abyste si dopředu uvážili, co od venkovního stínění očekáváte. V Mladé Boleslavi montáž venkovního stínění provádíme, a proto máme zkušenosti s tím, jaké by pro vás bylo nejlepší. Jsme obeznámení s místním podnebím a větrnými podmínkami, a proto vám dokážeme přesně určit, který typ by pro vás byl vhodný.