Bytové družstvo Labe, Neratovice
20.1.2023
Bytový dům Zázvorkova, Praha
31.1.2023
Jaký byl život ve Vašem panelovém domě předtím?

Lidé v horních patrech si už dlouhou dobu na horko, a že je potřeba s tím něco udělat. Někteří z nich si namontovali vnitřní žaluzie. Ono je to sice hezký, ale není to zdaleka tak účinný, když si to teď můžeme porovnat. Venkovní stínění, respektive venkovní rolety je mnohem účinnější.

Jak dlouho se na Vašich schůzích mluvilo, že by to bylo potřeba řešit?

Úplně dlouho to nebylo. Akorát naše jednání trochu zdržely nepříjemnosti okolo Covid-19, protože v loňském roce jsme se o tom začali dohadovat a nebyli jsme schopni svolat členskou schůzi, která by to rozhodla. Bylo nutné tedy chvíli počkat, než se to při korespondenčním hlasování všechno odsouhlasilo.

Jak se k problematice pořízení venkovních rolet stavěly jednotlivé byty? Bylo to snadné hlasování, nebo byli někteří obyvatelé proti?

Pokud si dobře pamatuju, v našem domě se nenašel vůbec nikdo, kdo by to nechtěl. Tím spíš, když jsme jim řekli, že to platíme my. Prostředky jsme na účtu měli a nebylo potřeba si brát úvěr, takže v tom jsme měli jasno.

Můžete nám popsat další průběh od té doby, kdy jste si venkovní rolety odsouhlasili?

Otevřeli jsme seznam a hned na nás vyskočila Vaše firma Almma jako první. Nechali jsme si samozřejmě udělat nabídek víc. Ale rozhodli jsme se pro Vás. Přiznám se, že pro Vás jednoznačně hovořily recenze, které Vaše firma má napříč internetem. To, čím jste nám také byli sympatičtí, byl fakt, že jste totiž taková polovenkovská firma a nám se takové firmy hodně osvědčily.

Jak se Vám jednalo s naším obchodním zástupcem panem Tomsem?

To nebyl vůbec žádný problém. Nikde nebyl problém. Když tu probíhaly montáže, tak jsem se ptal obyvatel našeho panelového domu a ani tam nebyl sebemenší problém.  Jediná připomínka byla, že jednou Váš montážní tým přijel o 20 minut později, než bylo domluvené. Žijeme prostě v Praze a jsou tu často dopravní zácpy, takže je jasné, že se to může stát.  Ale oni to pak v důsledku zase o 20 minut zkrátili, takže se dostali do času, který byl stanoven. Bez problémů.

Jste spokojeni s tím, jak dlouho probíhala montáž samotná?

Montáž trvala čtyři dny a udělalo se 35 bytů. Takže naprostá spokojenost.

Jak se změnil každodenní život po instalaci předokenních rolet? Už na to dokážete i po takhle relativně krátké době odpovědět?

V horních patrech venkovní rolety vnímají jako velký tepelný komfort proti letnímu vedru. Samozřejmě už se i většina z nich těší na zimu, kvůli očekávaným tepelným úsporám. Také nahoře poměrně dost fouká a někdy i proti krupobití. Oni v horních patrech to pociťují asi úplně nejvíc. Ti dole to chápou mimo stínění jako určitý bezpečnostní prvek. Když si rolety zavřou, tak mají v podstatě takové třetí sklo. Někteří z našeho paneláku také chodí na noční, takže pak mají rolety přes den stažené dolu.

Doporučil byste naše venkovní rolety také jiným panelákům?

Určitě. Už jsem mluvil s lidmi z několika vedlejších paneláků, kteří se o rolety zajímali a po zásluze je vychválil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *