Plisé roletky do dětského pokoje

Pro naše nejmenší volíme vždy to nejlepší. Chceme jim dopřát kvalitní místo pro dospívání a to ve všech možných aspektech. Nejinak tomu je u stínění. Každé dítě potřebuje místo pro kvalitní spánek, aby nabralo síly na den, kdy je potřeba zase více světla, pro hraní a později psaní úkolů. Pokud se bavíme tedy o tom, které stínění by nejlépe splňovalo, tak si musíme položit otázku, co takové dítě tedy potřebuje?

Odpověď na otázku je zcela prozaická. V noci je třeba dokonalé zatemnění, které pomůže k ničím nerušenému spánku. A přes den dostatek světla, které půjde bezpečně regulovat. Plus není od věci, aby se v létě místnost nepřehřívala. V takovém případě se nám jednoznačně nabízí blackoutové látky. Ty nám v noci odstíní i pouliční světla, a pokud by snad přes den bylo slunce natolik ostré, tak bezpečně nepustí do interiéru ani trochu světla. Navíc ještě díky použitým materiálům na výrobu blackoutových látek, roleta touto látkou vybavena odráží teplo. Takže je pokoj chladnější než při použití například žaluzií. Navíc taková látka je vcelku bezúdržbová. Stačí nám buď navlhčený hadřík nebo vysavač zapnutý na nejnižší výkon. Skvělé řešení stínění do dětského pokoje je plisé roletka. Naopak problémem u látkových rolet a rolet Den a noc může být ovládání pomocí řetízku, což může být nebezpečné. Na druhé straně jsou tyto rolety možné vyzdobit potiskem oblíbeného zvířátka nebo superhrdiny.

Nejvhodnějším typem jsou venkovní rolety. Zde sice nemůžeme rolety vyzdobit potiskem, ale to se dá napravit velmi jednoduše. Můžeme pokojíček vyzdobit zajímavou malbou pokoje s různými nálepkami. Případně můžeme využít samolepek na okno. Pokud jde o funkčnost venkovních rolet, tak se bavíme o nejlepší variantě. Rolety jsou instalované před oknem, takže se místnost nepřehřívá. I při pootevřených lamelách může být místnost větrána a v pokojíčku se tak dá bez problémů být. Jejich ovládání je primárně motorové, takže mizí i starost o nebezpečí, které skýtají šňůrky a řetízky. Nebojte se na další podrobnosti zeptat profesionálů, kteří vám poskytnou další informace. Ušetříte tak starosti i peníze.