Stále častěji dnes můžete vídat domy a paneláky, jejichž okna a interiéry chrání moderní venkovní žaluzie a rolety. Důvod je jednoduchý. Tento velmi efektivní způsob stínění dokáže nejen zpříjemnit pobyt v místnosti, ale zároveň můžete ušetřit několik tisíc ročně. Ba co víc, dnešní stínící technika již není trnem v oku. Jde o produkt, který dokresluje příjemný vzhled budovy. Je tedy jedno zda žijete na sídlišti v Kročehlavech, ve vile na Hřebence nebo v bytě v centru města. Sami máme s Kladnem velké zkušenosti a provedli jsme tu mnoho montáží. S plánováním a výběrem toho správného stínění vám pomohou naši odborníci, kteří vám doporučí ten správný typ a předloží nacenění celého projektu ještě před jeho realizací.

Venkovní rolety Kladno

Venkovní rolety jsou nejefektivnější

Pokud jste již rozhodnuti, že si stínění necháte instalovat, je určitě dobré si říci, jaký je základní rozdíl mezi venkovními roletami a venkovními žaluziemi. Ačkoliv si jako první všimnete, že je rozdíl především v ceně, tak by bylo krátkozraké u tohoto atributu zůstat. V první řadě záleží totiž na tom, co od stínící techniky očekáváte. To samozřejmě záleží také na tom, v jaké části Kladna žijete. Na základě toho už se pak můžete s technikem dál bavit, jestli zvolit venkovní žaluzie nebo venkovní rolety. Každé totiž plní jiné funkce.

U venkovních rolet můžeme konstatovat, že jsou vysoce efektivní. Dokáží v létě udržet nepříjemné slunce mimo vaši domácnost a v zimě udrží teplo uvnitř. To se hlavně hodí, pokud máte okna na jih nebo na západ, takže vám slunce pálí do bytu v tom největším žáru. Díky roletám tak ušetříte několik tisíc ročně.

Můžete se taktéž pobavit o různých barvách, ve kterých mohou být rolety vyrobeny. Zkrátka aby to splnilo vaše představy. Je také důležité jestli chcete rolety instalovat do vašeho nového domu, který se bude stavět. Nebo jestli se budou instalovat do již rozestavěného domu, nebo jde o instalaci na již dům postavený. Na základě toho vám totiž každý technik řekne, jak je možné instalovat schránku, do které se rolety navíjejí. Laicky řečeno se dozvíte, jak moc bude schránka vidět.

Dalším bodem je ovládání. To je velmi jednoduché. Jelikož jsou venkovní rolety nejčastěji poháněny motorem, je nejčastější volbou dálkové ovládání. V takovém případě můžete využít tlačítka na zdi, dálkového ovladače, nebo využít chytrosti svého telefonu. Znovu záleží pouze na vašem pohodlí. Jak moc budete s venkovními roletami manipulovat, jak moc si chcete zjednodušit život, záleží čistě na vás.

Venkovní žaluzie Kladno

Venkovní žaluzie jsou levnější

Je zkrátka pravdou, že pokud vám jde čistě o zaclonění sluníčka, tak jsou venkovní žaluzie správnou volbou. Oproti roletám jde o výrazně levnější variantu. Stejně jako rolety dokáží žaluzie ochladit vnitřní prostor až o 10°C. Jelikož jsou žaluzie vybaveny vodící lištou, která je na stranách, tak nehrozí, že by vás trápilo jejich neustálé ťukání na okno při různě silných poryvech větru. Stabilitu celému zařízení zaručuje koncová lamela, která celé zařízení napíná.

Největší předností venkovních žaluzií je potom plynulá regulace světla. Pokud tedy žaluzie instalujete do místnosti, která je většinu dne pod náporem slunce, tak můžete každou chvíli měnit nastavení lamel, abyste místnost zastínili. Nastavení lamel je možné ovládat ručně nebo motorem. Dálkové ovládání se určitě vyplatí u větších prostor. Pokud byste chtěli na ovládání ušetřit, je možné instalovat kliku pro ruční ovládání.

Nemalou výhodou například na panelové domy je menší schránka. Tudíž můžete bez problému nainstalovat venkovní žaluzie například na celý panelový dům na sídlišti v Kročehlavech a celý dům nebude nikterak extravagantní. Stejně tak pokud byste plánovali nákup většího množství lamel například na základě hlasování SVJ, je možné nabídnout množstevní slevu. To samé platí i pro rolety.

Jak sami vidíte, tak nezáleží na tom, do jakého domu venkovní rolety neb žaluzie pořizujete. Záleží pouze na tom, co od stínící techniky očekáváte. Je přirozené, že na Kladně v Kročehlavech, kde je velké množství panelových domů, které mají svůj věk, bude dobré popřemýšlet o roletách, které vám pomohou ochladit interiéry bytů.

Na druhé straně pokud vlastníte rodinný dům třeba na Hřebence, je o to důležitější si určit, která strana nebo místnosti jsou slunci vystaveny nejvíce. Podle toho pak můžete kombinovat nákup rolet a žaluzií. Zkrátka to záleží pouze na vás. Ale věřte tomu, že čím delší čas budete věnovat přemýšlení a přípravě, tím víc ušetříte nervů a peněz.