Přemýšlíte o tom, že si pořídíte venkovní stínění? Naše firma provádí instalaci venkovních rolet a žaluzií i v Hradci Králové a to zejména v případě větších zakázek. Dokážeme vám přesně poradit, jaký typ stínění by se hodil právě na váš dům nebo byt. Záleží samozřejmě na tom, na jakou světovou stranu jsou vaše okna a místnosti situována. Podle toho si můžete následně vybrat i typ stínění. Stejně tak záleží na tom, jestli žijete v bytě na Sídlišti Moravské Předměstí nebo v rodinném domě. Například rolety dokáží odhlučnit až 10 dB, což se v místě s větší hlučností hodí.

Venkovní rolety zaručí klid a soukromí

Hradec Králové je devátým největším městem v České republice. Je proto přirozené, že každý hledá možnost, jak si co nejlépe vytvořit své soukromí. Pokud například žijete na Sídlišti Moravské Předměstí, což je největší sídliště ve východních Čechách, je nasnadě, že budete chtít více soukromí. Venkovní rolety mají kromě klasických funkcí, které nás chrání před sluncem i další, které pomáhají vytvořit pocit samoty. Díky jejich konstrukci dokáží naprosto zatemnit prostor a brání tak proti pohledům zvenčí. Dále dokáží odhlučnit až 10 dB. Pro představu si můžeme uvést, že běžný pouliční ruch dosahuje asi 50-55 dB. Takže venkovní rolety dokáží odhlučnit až pětinu, což už stojí za zmínku. Dokáží tak vytvořit absolutní soukromí, aniž byste museli jezdit do lesů.

Samozřejmě je třeba si říci, že venkovní rolety se primárně pořizují proto, abychom zamezili přístup slunci do domácnosti a tím pádem si pomohli od přehřívání místnosti. Například v létě dokáží rolety při kompletním zatažení ochladit byt až o 10°C. Naproti tomu v zimě dokáže vytopit byt až o další 4°C. To znamená, že vám nejen šetří energii, ale zároveň vám venkovní rolety dokáží ušetřit i několik tisíc korun ročně. Jejich konstrukce je vytvořena tak, aby zatažené rolety odolaly i silnému větru nebo krupobití.

Venkovní žaluzie umožňují plynule měnit množství světla

Pokud hledáte produkt, který nebude finančně tolik nákladný, ale zato dokáže perfektně zastínit váš interiér, tak hledáte právě venkovní žaluzie. Jejich pořizovací cena je v porovnání s roletami opravdu nízká. Jsou konstruovány tak, aby mohly plynule regulovat množství světla, které proudí do místnosti. Pokud si navíc vyberete lamely typu F a S můžete využít jejich profilu k tomu, že si při kompletním zatažení užijete úplnou tmu. Velkou výhodou je také množství barev, ze kterých můžete vybírat. Dnešní venkovní žaluzie jsou už navíc velice moderní a stylové, takže velmi vkusně dokreslují vizuál celé stavby aniž by byly trnem v oku. Což určitě oceníte nejen vy, ale i vaši sousedé v Hradci Králové.

Určitě ovšem nejde jen o samá pozitiva. Je třeba si dát pozor v případě, když se očekává extrémní počasí jako například silný vítr. Nicméně i tomu se dá lehce předejít, protože každý expert a technik vám doporučí instalaci větrného čidla. V momentě, kdy vás čidlo upozorní, že se zvedá vítr, tak je třeba žaluzie vytáhnout do schránky, aby se nepoškodily. Druhou nepříjemností může být silný mráz. Zde hrozí, že lamely přimrznou k sobě anebo přimrznou žaluzie k parapetu. V takovém případě je nejjednodušší se nepouštět do žádných velkých akcí a nechat přírodu až vlivem oteplení vyřeší situaci za vás.

Díky tomu, že se žaluzie dají vytáhnout do schránky, tak je možné udržovat čistotu okna z obou stran. Taktéž samotné žaluzie jsou velmi jednoduché na údržbu. Což koresponduje s tím, že jsou opravdu cenově přívětivé nejen při pořízení, ale i při následném používání.

Poraďte se s odborníkem a nenechte nic náhodě

Vzhledem k tomu, že v Hradci Králové pravidelně provádíme montáž na panelových domech i na rodinných domech, tak máme přehled o tom, jaké povětrnostní podmínky v tomto regionu panují. Proto se nebojte nás kontaktovat, abychom společně vymysleli, zda jsou pro vás lepší venkovní rolety nebo venkovní žaluzie. Jsme tu totiž pro vás a vaše spokojenost je pro nás naprosto prioritní.