Rolety termo jsou ve své podstatě plně zatemňující rolety, u kterých můžete vybírat z velkého množství odstínů a barev látky. Látka je velmi specifická. Na zadní straně je látka vylepšena energeticky efektivní stříbrnou pogumovanou vrstvou. Díky tomuto zabudovanému materiálu, částečně odráží teplo. Dále tlumí průnik slunečního světla do místnosti na minimum. Do jisté míry chrání před přehřátím a stejně jistě vám poskytne soukromí, protože zamezí nežádoucím pohledům zvenčí. Je to zároveň vhodný kus i jako dekorativní prvek. Široká škála barev a odstínů vám poskytuje prostor pro jistou manipulaci v rámci zvelebení interiéru.

Velmi důležitým aspektem u tohoto typu rolet je jejich údržba. Jelikož se jedná o velmi silnou a pevnou látku, která je vystavena velkému množství prachu a znečištění, je třeba mít na paměti několik pravidel. Navíc nezapomeňme na to, že se jedná o látku, která je navíc vybavena energeticky efektivní stříbrnou pogumovanou vrstvou. Základní údržba je poměrně snadná a časově nenáročná. Vystačíte si s prachovkou nebo vysavačem, který je možné použít pouze na nejnižší výkon. Oproti žaluziím je zde výhoda, že se neustále oklepávají a prach se na nich tedy neusazuje. Pokud snad na prachovku zapomenete a znečištění by se objevilo více, je možné využít suchého a následně i mokrého hadříku. Poté je ovšem třeba nechat látku dobře proschnout a nenamotávat ji hned. U opravdu silných nečistot je možné využít jemný čisticí prostředek. Nejprve je ale lepší ho vyzkoušet na skrytém místě a následně, pokud nedojde k poškození, můžete nečistotu umýt. Rozhodně látku neperte v pračce ani nežehlete a nepoužívejte žádný kartáč.

Jak vidíte, jde o velmi specifickou roletu, kterou je potřeba velmi dobře opečovávat. V takovém případě se můžete těšit z mnohaletého používání. Pokud si nejste úplně jistí, zda je Termo roleta vhodná právě do vaší domácnosti neváhejte se nás zeptat a naši profesionální technici vám se vším rádi poradí. V našich zádech je více než 20 letá historie firmy, která potvrzuje, že vše děláme správně ke spokojenosti našeho zákazníka.