plise na okna

Plisé na okna

 

Pokud jste ve fázi, kdy se rozhodujete, jaký druh stínění využít pro vás interiér a jste rozhodnuti, že využijete stínění vnitřní, tak plisé rolety jsou určitě jednou z variant, o které stojí za to přemýšlet. Oproti jiným druhům vnitřního stínění má několik jasných plusů, které vám rozhodování  usnadní.

Hned na začátku je potřeba zmínit, že esteticky jde určitě o krok správným směrem. Můžete vybírat z obrovské řady barevných provedení tak, abyste našli perfektní symbiózu mezi barvou rolet, okenním rámem a barevným odstínem pokoje. Jelikož se jedná o vnitřní stínící techniku, tak je velmi důležité, aby barevné propojení všech věcí v interiéru bylo příjemné pro oko.

Vysoká efektivita materiálu vám zajistí úsporu energie i peněz

Plisé rolety nebo plisé roletky s vyrábějí z velmi kvalitního materiálu, který má výborné termoregulační vlastnosti. Samozřejmě díky různorodosti výrobních látek, které se liší podle toho, do jakého pokoje chcete Plisé rolety instalovat, se nebavíme o jednom univerzálním druhu platným pro všechny místnosti.

Můžete vybírat mezi látkami s vyšší nebo nižší propustností světla, využít můžete látky plně zatemňující nebo látku s napařovanou hliníkovou vrstvou, která eliminuje sílu tepelného záření, zkrátka zadržuje teplo. Nad to si můžete vybrat látku s perleťovými nátěry s vysokým stupněm odrazu světla. Díky tomu všemu se tu nebavíme pouze o úspoře tepla, ale v návaznosti na to i o úspoře vašich peněz. Speciální látka je do vlhkého prostředí, kde je jedinou podmínkou, aby byla místnosti dostatečně větrána. Látky jsou vyráběny tak, aby se na nich prach neusazoval vůbec nebo případně pouze minimálně. Potom se dají rolety případně i vyprat, ale je třeba se striktně držet pokynů v návodu.

Instalace plisé je opravdu jednoduchá

Samotná instalace plisé rolet je totiž velmi jednoduchá, není zapotřebí žádné vrtání a tudíž se nemusíte bát přílišného nepořádku. Instalují se přímo do rámu okna nebo na rám okna, v druhém případě se používají speciální držáky, u kterých ale není nutné nikde vrtat. Rolety se dají instalovat přímo na okenní křídlo nebo dveře. Rolety přiléhají přímo na sklo, což zaručuje lepší izolaci a tím pádem menší propustnost tepla případně chladu. V létě tak šetříte peníze za klimatizaci a v zimě za vytápění. Nespornou výhodou plisé rolet je také jednoduchá manipulace. Dají se lehce sundat, takže můžete například bez problému umýt okna.

Plisé rolety jsou určitě dobrou volbou

Jak jste se tedy mohli sami přesvědčit, tak tento typ rolet je vysoce účinný a určitě s ním nemůžete šlápnout vedle. Ano, pořizovací cena je o něco vyšší, ale přece jen platíte za vyšší efektivitu, estetický dojem a velmi jednoduchou instalaci bez vrtání. Je tedy určitě dopředu důležité si rozmyslet, který pokoje budete využívat nejvíce, respektive, kam se vyplatí opravdu trochu více investovat. Nebojte se nás proto kontaktovat dopředu a naši technici vám určitě rádi poradí a společně najdete to nejlepší řešení. Nicméně s tímhle typem šetříte vaše energie, váš čas a vaše peníze.