Díky elektrickým roletám si můžete užít ničím nerušený spánek, sledování vašeho oblíbeného filmu, nebo se můžete vyhnout nepříjemným pohledům kolemjdoucích šmejdilů, aniž byste opustili pohodlí postele nebo gauče. Plně elektrické rolety taktéž blokují a filtrují světlo. Dají se lehce naprogramovat tak, abyste si například v dnešní rozhárané době nastavily jasný denní rytmus. Rozumějme tím, že můžete lehce nastavit čas, kdy se rolety otevřou a propustí do místnosti příjemné ranní světlo, abyste mohli nastartovat den.

Dříve byl tento typ rolet považován za luxusní typ stínění, ale dnes už je velmi dobře dosažitelný pro všechny typy zákazníků. Jejich popularita se odvíjí od pohodlí, které zprostředkovává jejich ovládání. Dálkovým ovladačem můžete rolety ovládat z pohodlí gauče, takže nepřijdete o jedinou vteřinu filmu. Vedle toho je možné využít zabudovaného časového spínače, který vám dopřeje příjemné probuzení, abyste začali nový den.

Při výběru látky se můžete těšit na širokou nabídku. Je dobré promyslet, kam si rolety necháte instalovat, protože podle toho budete volit látku. Například v obývacím pokoji je určitě vhodné uvažovat o zatemňovacích látkách, které vám dopřejí naprosté soukromí. Na druhé straně v místech jako koupelna nebo kuchyně, jsou určitě vhodně látky propustnější, takže stále budete mít v místnostech dostatek světla i při zatažených roletách.

Pokud plánujete rolety zabudovat do nového domu, je určitě vhodné vše probrat s projektantem, který se dnes už ve většině případů o montování stínící techniky sám zajímá. Je totiž pravděpodobné, že dodatečná montáž vás vyjde na větší peníze. Proto vždy vše dobře rozmyslete.