Dveřní síť

Síť do dveří je nejvhodnější ochrana před otravnými mouchami, nepříjemnými komáry a dalším hmyzem. Zajistí vám klidný a nerušený spánek. Navíc se můžete spolehnout, že i při zavřené síti budete mít k dispozici stále dostatek světla a navíc budete chránění před nepříjemným hmyzem. Navíc díky designu sítí je místnost stále dostatečně větrána a nehrozí tak, že by se stala neobyvatelnou, což je riziko, pokud se před hmyzem chráníte pouze zavřením okna.

Materiál dnešních sítí je na míle vzdálen od toho, co znáte z minulosti. Rámy jsou vyráběny z extrudovaného hliníku, což je stejný materiál, který se používá na výrobu venkovních rolet. Sítě se vyrábějí z poplastovaného sklolaminátového vlákna. Díky této kombinaci se naprosto minimalizuje riziko popraskání sítě nebo její potrhání. Navíc si taktéž drží dlouhou životnost, aniž by bylo zapotřebí jakékoliv údržby.

Barevné provedení je dnes nejčastěji v tmavých barvách. Konkrétně se využívá černé a šedé, které, jak je zjištěno, patří k těm nejoblíbenějším. Tyto barvy zaručují dobrý průhled a neviditelnost v okenním rámu. Nijak tedy nenarušují vzhled budovy. Tohoto efektu se nedočkáte u světlých barev.

Vybírat můžete ze dvou druhů sítí. Buď máte k dispozici rolovací sítě, které se ovšem v drtivé většině případů využívají u oken. Proto se na dveře používají spíše Plisé sítě proti hmyzu. Jedná se o posuvnou síť, která je vhodná do francouzských oken, a okenních dveří nebo do průchodů. Zabírají minimum místa. Nově je taktéž k dispozici dvojdílná skládaná verze. Ta se využívá, pokud není prostor po stranách dveří a je zapotřebí ještě více šetřit prostor. Každopádně vždy je dobré si nechat udělat názor od profesionálního technika, který vám poradí, který typ bude ten nejvhodnější.