Sítě proti hmyzu

Sítě proti hmyzu

Myšlenka na pořízení sítě proti hmyzu v nás začíná pravidelně klíčit v období přelomu jara a léta, kdy se začíná žít s permanentně otevřenými okny, což však přináší riziko, že s čerstvým vzduchem se dostává do interiérů i obtížný hmyz. Nejvíce nás to trápí v okamžiku, kdy se začne stmívat, doma se rozsvítí, což přitahuje mušky, můry a podobné živočichy. Pak je síť na okno ideálním řešením.

Aby se mohlo větrat a chladit byt i v těchto případech, vyvinuli jsme pro vás systém okenních sítí, díky kterému můžete okenní, anebo i dveřní sítě využít pro jakékoliv okno nebo dveře.

Všechny sítě do oken vyrábíme z odolných a stálých materiálů. Rámy z extrudovaného hliníkového profilu a sítě samotné z poplastovaného sklolaminátového vlákna. Díky tomu se nepraskají, netrhají se a budou sloužit mnoho let v podstatě bez pravidelné údržby.

Nabízíme sítě proti hmyzu v černé nebo šedé barvě. Je totiž vyzkoušené, že tyto odstíny nejméně brání volnému průhledu, což se nedá říct o sítích ze světlých materiálů. Zvolili jsme právě tyto varianty, protože chceme, aby síť proti hmyzu bránily průchodu nezvaných hmyzích návštěvníků, ale zároveň neomezovaly kvalitu průhledu ven. Totéž platí i z pohledu zvenčí. Před den působí okenní otvory na fasádě jako temné otvory, takže tmavá síť splyne s oknem a nepůsobí na fasádě nijak rušivě.

Jaké druhy sítí nabízíme

V nabídce máme čtyři systémy sítí proti hmyzu, které pokryjí veškeré vaše požadavky:

 

Pevné sítě na okno: Hodí se pro všechny druhy oken, kde nepotřebujete přístup k parapetu. Typicky si je objednávají ti, kdo se rozhodnou zakrýt okenní sítí třeba jenom větračku v asymetricky rozděleném oknu. Tedy v části, u které počítají s tím, že se bude stále větrat a chtějí se vyhnout náletu hmyzu. Zároveň není pak problém při čištění parapetů otevřít další část okenního rámu a pohodlně se dostat i do oblasti před sítí.

Plisované sítě: Jsou posuvné a síť je skládaná, nabízí tak plný průchod. To ji předurčuje k použití hlavně do dveří. Tyto sítě vám můžeme vyrobit i ve dvojdílné skládané verzi. To se hodí zvláště tam, kde nelze z jakéhokoliv důvodu využívat prostor přede nebo po stranách dveří. Jaký druh zvolit, vám ideálně poradí náš technik.

Posuvné sítě: Využívají se hlavně pro větší prosklené plochy zimních zahrad, balkonů nebo teras. Skládá se z pevného rámu, ve kterém se posouvají pohyblivé části se sítí. Prostor mezi rámem a pohyblivou částí utěsníme kartáčky tak, aby touto skulinou nemohl hmyz proniknout.

Rolovací sítě: Jsou další variantou vhodnou především na okna. Síť do okna je navinutá v pouzdru v horní části okna a v případě potřeby se stáhne do spodní polohy pomocí provázku nebo tahem za spodní profil. Funguje tak podobně jako stará klasická roleta. Na rozdíl od ní je však po stranách upevněna do vodicích lišt, které jí zajišťují stabilitu a odolnost proti větru. Ve spodní poloze se zajišťují do vodicí lišty zakliknutím.

Společné pro všechny druhy sítí do oken nebo dveří je to, že se montují do stavebních otvorů, kde se předpokládá otevírání oken nebo dveří dovnitř interiérů. Pokud má někdo například dveře otevírané ven, je třeba, aby možnosti montáže posoudil náš technik, který se pokusí nalézt řešení. Většinou je však třeba umístit síť do interiéru, co není příliš elegantní. V některých případech, třeba u špaletových oken, kde se vnější část otevírá ven a vnitřní do interiéru, lze síť upevnit do meziokenního prostoru, totéž platí i pro podobný systém u dveří.

Je samozřejmostí, že si barvy hliníkových rámů můžete nechat vyrobit v některém odstínu barev RAL tak, aby co nejlépe odpovídal barvě okenních rámu a nijak tím na fasádě nerušil. A nějakého vrtání do okenních nebo dveřních rámů se také nemusíte obávat. Veškeré sítě jsme schopni namontovat pomocí otočných klipů nebo pružinek, které se do rámu nepřipevňují.