Rolety do pokojíčků pro naše nejmenší jsou specifickou záležitostí. Specifickou věcí ani tak není nabídka rolet, která je stejná, jako kdybyste si rolety vybírali do jakéhokoliv jiného pokoje. Spíše se bavíme o specifických nárocích, které jako rodiče máme. Chceme, aby rolety plnili svou primární funkci, tedy stínící, ale i designovou. Není to ovšem tak jednoduché jako v obývacím pokoji nebo ložnici, kde se spokojíme s jednobarevnou roletou, která je v klasické nabídce. Tady bychom i rádi nějaký potisk. Například oblíbeného superhrdiny nebo pohádky. Zkrátka nám jde o to, aby se dětem pokojíček líbil.

Starost nás rodičů je v prvé řadě ta, aby mělo dítě ničím nerušený spánek a ve dne dostatek světla na hraní, či později psaní domácích úkolů. Proto se nabízí otázka, jaké rolety vybrat. Hned na první dobrou se nám nabízí rolety se zatemňující látkou, která dokáže vytvořit absolutní tmu a zaručí ničím nerušený spánek. Ve dne je pak stačí povytáhnout a světlo je v pokojíčku ihned. Velmi zajímavou variantou jsou rolety den a noc. Jejich látka je totiž tvořena dvěma střídavě našitými pruhy, které jsou průhledné a neprůhledné. Pouhým potažením za řetízek se nám ihned mění místy průhledná látka s absolutně zatemňující. Určitě si můžete vyzkoušet i další tipy, abyste vybrali ten, který pro vás bude ten pravý.

Největším nebezpečím u rolet instalovaných v dětském pokoji může být ruční ovládání, které je v některých případech pomocí řetízku. Tomu se dá předejít instalací elektropohonu, pokud je v nabídce, a žaluzie tak můžete ovládat sami a nemusíte se bát, že budou řetízky dítě zbytečně vábit. Je tedy vše potřeba dobře promyslet, protože jde o život našich dětí. A v době jejich růstu je jejich kvalitní spánek a přes den dostatek světla naprosto zásadní. Děti rostou a potřebují čerpat sílu ze slunce i v noci během spánku, aby se mohli kvalitně rozvíjet. Je tedy jen na vás, co zvolíte. Nebojte se zeptat profesionálů, kteří vám určitě poradí, protože mají dostatek zkušeností.