Proč právě Almmu? Líbilo se nám, že rolety sami vyrábíte a montujete bez lešení. To jsou důvody proč si nás vybrali i obyvatelé SVJ Husníkova

Společnost Almma bychom jistě doporučili i dalším předsedům SVJ a BD, prohlásil spokojený předseda BD Modřany
15.8.2023
Jak úspěšně zrealizovat zakázku na instalaci venkovních rolet v panelovém domě? Přečtěte si v našem článku
21.8.2023

 

Máme za sebou nejen další úspěšně dokončenou zakázku, ale také návštěvu výboru SVJ Husníkova, kde jsme si pěkně popovídali s předsedou SVJ panem Krlínem. Probrali jsme důvody pro montáž venkovních rolet, komunikaci s naší společností i výhody venkovního stínění. V krátkém rozhovoru se dovíte i pár perliček, které vás jistě pobaví a rozesmějí.

Dobrý den, pane Krlíne. Můžete nám úvodem popsat lokalitu, ve které se nachází váš panelový dům?

Dům byl postaven v roce 1989 a první nájemníci se nastěhovali v dubnu 1990. K privatizaci došlo v roce 2010 a o rok později vzniklo SVJ.  Sám patřím mezi původní obyvatele a žiji zde krásných 33 let. Nemohu si lokalitu vynachválit, kdo tu nežije, neumí si přestavit, jak pěkně se tu bydlí. Je tu veškerá občanská vybavenost. Metro, školy, školky, nákupní centra, úřady. Jsem vášnivý cyklista a rád využívám cyklostezky, které vedou až k Vltavě. Skočím na kolo a bez sesednutí dojedu až na Zbraslav.

Jak vznikla prvotní myšlenka k pořízení venkovních rolet?

Nápad jsme měli již delší dobu. Na západní straně domu máme sice krásný výhled, ale půl dne sem svítí sluníčko. Poslední roky bylo horko v místnostech čím dál větší. Místopředseda výboru přišel s nápadem, že venkovní stínění může pomoci. Vše jsme probrali a rozhodli, že do toho půjdeme. Vybírali jsme z několika společností a nemohli se rozhodnout. Některé firmy nám řekli, že k instalaci rolet na panelák je třeba lešení nebo horolezci, a to jsme nechtěli. Tak jsme celý projekt odložili, než jsme narazili na společnost Almma. Dostali jsme doporučení od jedné paní, která bydlí v domě v ulici Zázvorkova, kde jste montáž dokončili minulý rok. Vyhledali jsme si vás na internetu a chtěli jsme přijít na Den otevřených dveří, ale spletli jsme si datum a přišli o měsíc dřív (smích).

Vybírali jste i z konkurenční firem? A případně co rozhodlo pro Almmu?

Jak jsem již řekl, vybírali jsme s více firem, ale byla nám nabídnuta pouze montáž z lešení či od horolezců. Lešení na tak velký dům stojí hodně peněz a celý projekt by se tím výrazně prodražil. Jeden pán z domu nám řekl, že má firmu, která vše udělá levněji než Almma. Zjistili jsme, že by to bylo také pouze s lešením, takže jsme to zrušili. Nakonec jsme si o Almmě zjistili všechny informace, přečetli reference a vybrali si vás. Líbilo se nám, že rolety sami vyrábíte a montujete přímo z bytů.

Přesvědčit všechny obyvatele takto velkých domů, není občas jednoduché. Jak to probíhalo ve vašem SVJ?

Celý projekt jsme představili na shromáždění, kde byl odsouhlasen. Jelikož jsme rolety neplánovali do menších bytů, rozhodli jsme, že SVJ projekt zaplatí kvůli slevě, a poté budeme peníze vymáhat od obyvatel. Každý dostal informační leták, kde bylo číslo zakázky, kontakty, záruční lhůta a tak podobně.

Poznali jste výhody venkovních rolet během červencových veder?

Určitě je to znát. Bydlím v horním patře a je opravdu poznat, že je v bytě chladněji. Obyvatelé bytů západní strany nám potvrdili, že během červencové vlny veder, bylo v místnostech s roletami výrazně lépe. Teplota se citelně snížila.

Jste s roletami spokojeni a máte nějakou zpětnou vazbu od jednotlivých nájemníků?

Všichni, s kterými jsem mluvil, jsou spokojeni. Soused z mého patra mě rozesmál. Na noc rolety zatahuje a má v bytě naprostou tmu. Jednou přišel a stěžoval si, že o tři hodiny zaspal do práce. (smích). Nedávno u mě byli vnouček s vnučkou. Takhle dobře nikdy nespali a vstávali až v 10 dopoledne. Museli jsem je kontrolovat, zda se jim nic nestalo. (smích)

Doporučila byste venkovní rolety i do jiných SVJ či Bytových družstev?

Rozhodně můžeme Almmu doporučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *