Předokenní rolety – důležitá ochrana stavby

Předokenní rolety chrání před sluncem i zloději
7.10.2016
Rolovací garážová vrata – obecné informace
7.10.2016

Předokenní rolety nejsou jen záležitostí novostaveb, kde se nejčastěji využívá zamítací schránka, ale není problém upevnit předokenní roletu i dodatečně téměř na jakýkoliv rám okna či fasádu. V těchto případech se často stává předokenní roleta dominantním prvkem při pohledu na takto osazená okna nebo fasádu.

Předokenní rolety pro každého

Předokenní rolety nejsou jen záležitostí novostaveb, kde se nejčastěji využívá zaomítací schránka, ale není problém upevnit dodatečně předokenní roletu téměř na jakýkoliv rám okna či fasádu. V těchto případech se často stává předokenní roleta dominantním prvkem při pohledu na takto osazená okna nebo fasádu.

Dostupný komfort

Kromě tradičního ručního ovládání lze rolety osadit motory, které zaručují vysoký komfort ovládání ať již vypínačem nebo dálkovým ovládáním. V některých případech může být i motorické ovládání levnější než ruční, a to především v případech kdy je dosti složité udělat otvory přes rámy oken nebo zeď pro manuální ovládání a je zde vysoký podíl práce.

Ochrana proti hluku

Jestliže vás trápí nadměrný hluk, může předokenní roleta snížit hladinu hluku a to až o 10%. Především u silnic, kde je vysoká frekvence dopravy, je ideálním dodatečným odhlučněním a nezanedbatelný je i význam v ochraně okna proti špíně.

Bezpečnost a soukromí

Předokenní roleta výrazným způsobem zasahuje i do oblasti zabezpečení vašeho soukromí před nežádoucími pohledy a také především při ochraně vašeho majetku. Spuštěné rolety ztěžují možnost vniknutí nezvaných hostů do vašeho objektu. Při spuštěných roletách ani nehrozí rozbití skla okna působením nepříznivých klimatických podmínek.

Ochrana proti slunci a chladu

Předokenní roleta slouží jako dokonalá ochrana proti slunci a horku v letních měsících. Naopak v zimních měsících se předokenní rolety nezanedbatelně podílejí na úspoře tepelné energie. Hlavní izolantem předokenních rolet nejsou, jak by se mohlo zdát, samotné lamely, ale prostor vyplněný vzduchem, který vznikne mezi staženou roletou a oknem.

Ochrana před obtížným hmyzem

Do předokenních rolet je možné integrovat síť proti hmyzu a tím ještě rozšíříte možnosti využití vaší rolety. Konstrukčně je celý systém vyřešen tak, že lze jak síť tak i samotnou roletu používat a ovládat nezávisle na sobě.

Ochrana životního prostředí

Protože předokenní roleta má kladný vliv na úsporu energií při vytápění a chlazení domu je i šetrná k životnímu prostředí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *