Je to velmi častá otázka i na internetových diskuzích. Jak si nejlépe nechám zastínit interiér skrze balkónové dveře? Tyto prostory jsou velmi specifické. Zprostředkovávají nám ničím nerušený průchod mezi interiérem a exteriérem. Jelikož se jedná o nejběžnější typ vstupních dveří na balkón, tak se různí názory, jak nejlépe tento prostor zastínit.

Nejčastější odpovědí jsou žaluzie. Tady se musíme rozhodnout mezi žaluziemi interiérovými nebo venkovními. Jak asi správně hádáte, tak nejpoužívanějším typem stínění, který se používá na balkónové dveře, jsou horizontální interiérové žaluzie. Ty se instalují už celá desetiletí a má to svůj důvod. Tím prvním je velmi příznivá pořizovací cena. V rámci toho nabízí optimální poměr ceny a kvality. Dnešní žaluzie se již mohou chlubit velmi nadčasovým designem. Lamely žaluzií jsou precizní a vše dohromady má velmi jednoduché ovládání. Jedná se tedy o efektivní stínění. Pokud se například bavíme o instalaci na panelákové balkóny, tak nám žaluzie poskytují dostatek soukromí. Obecně jsou horizontální žaluzie populární díky své vysoké funkčnosti.

Je taktéž možné instalovat venkovní žaluzie. Oproti interiérovým žaluziím jsou modernější a vytváří zajímavý fasádní prvek. Jejich velkou devízou je, že dokáží snížit teplo v místnosti, protože jsou instalovány před okenní tabulí. Ta se tedy vlivem slunečního svitu neohřívá a teplo zůstává venku. Interiér je pak mnohem chladnější i bez použití klimatizace. Jejich moderní design navíc velebí vzhled budovy. Můžete plynule regulovat množství světla v místnosti.

Je tedy čistě na vás, jaký typ stínění si zvolíte, ale vše je třeba dobře rozmyslet. Taktéž záleží na tom, kde máte balkón postavený. Tím se rozumí, zda balkónové dveře vedou do ložnice, kuchyně nebo obývacího pokoje. TO může vaše rozhodování taktéž velmi ulehčit. Vždy se tedy raději dopředu poraďte s odborníkem, který vám sdělí všechna specifika, na která byste ani sami nepřišli. Můžete si ušetřit spoustu starostí a i nějaké ty peníze.