Žaluzie do oken

Když se podíváme zpět v čase, tak snad každý si vzpomene na dobu, kdy poprvé v životě používal žaluzie v oknech. Jde o stínění, které se používá desítky let. Produkt, který máme tendenci zanedbávat, protože přece jen visí na oknech. Doba ovšem pokročila a design žaluzií se posunul o hodný kus dopředu. Dnes už je to nedílná součást každé domácnosti ne-li každého pokoje. Nejde jen jakýsi doplněk, ale široká pestrost barev a různých struktur nám dává možnost, posunout vzhled každého pokoje na novou úroveň.

Nespornou výhodou těchto žaluzií je jejich pořizovací cena. Oproti jiným druhům zatemnění jde tedy o poměrně dobře finančně dosažitelný produkt. Samozřejmě, doba se posouvá, a proto, co bylo trendy před 5 lety, nemusí být trendy dnes. Žaluzie do oken jsou ale evergreenem mezi stíněním. A Proto je i dnes najdete ve většině domácností. Jaké žaluzie tedy můžeme pořídit do oken dnes?

žaluzie do oken

 

U horizontálních žaluzií vládnou světlejší odstíny

Jde o klasický typ stínění, který všichni dobře známe. Jde o hliníkové lamely, které mají standardní šířku 25 mm. U nás vám můžeme nabídnout také dietnější variantu 16 mm, u které ale musíte počítat s omezeným výběrem barev. Jedná se o produkt, jehož pořizovací cena je velmi příznivá. To je důvod, proč je tento produkt velmi populární. Navíc dnešní nadčasový design dokáže každý prostor jedině vylepšit. Taktéž má obrovskou výhodu v tom, že má velmi jednoduchou montáž. Ovládá se pomocí řemínku, který je po straně. Díky tomu je manipulace s žaluziemi velmi jednoduchá, ale zároveň velmi přesná. Můžete si naklopit lamely přesně do takového úhlu, který vám bude nejvíc v dané chvíli vyhovovat.

Barevné provedení se dnes už velmi liší od toho, na co jste byli v minulých letech zvyklý. A jak se doba mění, si můžeme ukázat na příkladu dřeva. Před několika lety nastala malá revoluce v oblasti interiérových žaluzií. Byl to boom, kdy se jako materiál používala imitace dřeva. To už dnes taktéž neplatí. Jak doba pokročila, převážil názor, že tento způsob vypadá poměrně lacině. Takže dnes už je prakticky k nevidění. Mnohem více se dnes doporučují světlejší barvy, které zpříjemní vzhled interiéru. Velmi populární se tak stala stříbrná nebo světle béžová. Tmavší odstíny vám nedoporučí žádný profesionál. Způsobují ztmavnutí celého prostoru a navíc přitahují teplo. Jsou totiž instalovány uvnitř za sklem, které v tu chvíli funguje jako lupa. Při zavřených žaluziích se tedy žaluzie ohřívají a celý interiér ještě více ohřívají.

Funkčnost žaluzií tedy v tom, aby vám pomohly klimatizovat místnost nebo šetřit náklady na energie. Jejich funkčnost je velmi prozaická, ale za to účinná. Dokáží vás ochránit před pohledy zvenčí a perfektně zabrání vniku prudkého světla do místnosti. Pokud by se vám navíc nechtělo do koupě hliníkových žaluzií, tak je vždy možnost využít látkových.

 

Vertikální žaluzie zastíní i velkou plochu

I s tímto typem už jste se nejspíš někde setkali, a tak víte, jaké funkce v tu chvíli splňoval. Vertikální žaluzie jsou tvořeny jednotlivými pruhy látek, které mají šířku 127 mm. Jsou poskládané jeden kus vedle druhého a můžete podél svislé osy. Díky tomu můžete využít plného potenciálu stínění, a tak si sami určit, jakým směrem bude slunce ve vaší místnosti svítit. Můžete si určit. Jak velké množství světla do místnosti pustíte, a to s naprosto dokonalou přesností na milimetry. Vše se ovládá pomocí šňůrky a řetízku. Šňůrkou stahujete a roztahujete žaluzie v jejich plné šíři. Řetízkem zase řešíte jejich svislý náklon. Je to velmi jednoduché a velmi přesné. Můžete samozřejmě využít i motorového ovládání, kde je k dispozici jak místní tlačítko na zdi, tak klasický ovladač.

Pokud se budeme bavit o barvách, tak tady je ten prostor opravdu široký. Velká škála barevného provedení těchto žaluzií vám rozšiřuje manipulační prostor při tvorbě interiéru. Mohou být barevně sladěny s gaučem, kobercem, nábytkem nebo okenními rámy. Je to opravdu jen na vás, abyste si rozhodli podle svého vlastního vkusu. Navíc můžete vybírat i na základě různých struktur. To znamená, že si vybíráte mezi tím, zda chcete žaluzie průhledné, neprůhledné nebo úplně blackout. Zda chcete žaluzie šikmé, s horizontálním obloukem nebo vertikálním obloukem. Speciální variantou jsou potom dřevěné žaluzie, kde se ale už bavíme o jiné ceně.

Celkově je tento typ velmi populární u kanceláří. Dokáží zastínit velkou plochu. Vše je velmi jednoduché a přitom levné. Snadno se žaluzie ovládají a jsou velmi příjemné na pohled. Jde o velmi zajímavý prvek do vašeho interiéru. Vzhledem k jejich velikosti se totiž mohou rázem stát naprosto ústředím bodem místnosti, který určí její celkový vzhled.

Nebojte se zeptat, jaká žaluzie by šli do vašich oken

Ačkoliv je manipulace i provedení žaluzií velmi jednoduché, není radno zkoušet instalaci svépomocí. Vždy je lepší si nechat poradit od odborníka, který vše naměří a přesně instaluje. Navíc u nás dnes máte zaměření a instalaci přímo v ceně, takže není důvod k tomu, abyste si žaluzie montovali sami. Mnohem důležitější z vašeho pohledu bude, abyste věnovali dostatečný čas tomu, jaký typ žaluzií, v jaké barvě, a s jakým ovládání budete chtít instalovat. Vždy totiž záleží jen na vás.