Vnitřní rolety

Vnitřní rolety

Pokud hledáte ideální produkt do oken, který doladí váš interiér tak, aby vznikla perfektní souhra všech věcí v místnosti, musí vás napadnout vnitřní rolety. I tahle volba je navíc poměrně logická, stačí se podívat do historie, kdy si hospodyňky dlouhé hodiny vybíraly ty správné závěsy nebo záclony, které měly dokreslit půvab místnosti.

Nicméně tento příklad jen ukazuje na to, že stejně jako všechno se i vnitřní stínící technika modernizuje. Dnešní nabídka vnitřních roletje široká a nabídka barev je ještě delší. Proto u nás v prodejně tráví architekti se svými zákazníky dvě, tři někdy i čtyři hodiny a to proto, že barevná nabídka je opravdu, ale opravdu široká.

Velký výběr látek a barev

Látek je v případě vnitřních rolet skutečně mnoho. Můžeme začít u úplně průhledných typů přes lehce průhledné až po naprosto neprůhledné, který se říká tzv. Blackout. Jde jen čistě o to, jak moc si každý zákazník přeje, aby byla látka průhledná, což závisí především na místnosti, do které se tento typ vnitřního stínění pořizuje.

Nenechte se ovšem mýlit, abyste si mysleli, že čím tmavší barva, tím méně průhledná. Dnešní technologie nám umožňují vytvořit vnitřní roletu naprosto bílou a přitom absolutně neprůhlednou. Vidíte tedy sami, že jde čistě jen o to, jakou vyberete kombinaci.

Speciální je potom látka, kterou můžete znát pod názvy Twintex, Zebra, nebo asi nejčastěji Den a Noc, která je napůl průhledná a napůl neprůhledná. Je složena z několika vodorovných pruhů o šířce asi 10 cm. Následnou manipulací pak můžete tuto rolety učinit buď absolutně neprůhlednou, nebo úplně průhlednou. Jedná se o dražší variantu, protože je na ni spotřebované dvojnásobné množství látky.

Určitě je dobré zmínit, že dnes už není problém instalace vnitřních rolet na balkónová okna nebo francouzská okna. I když u francouzských oken je třeba mít na paměti, že maximální šíře rolet je cca 2 metry, takže při plánování určitě stojí za to, posoudit situaci s naším odborníkem, který situaci vyhodnotí.

Ovládání je dvojí, motorové usnadňuje manipulaci

Samozřejmě je možné využít klasické ovládání pomocí řetízku, který je namotaný na hřídel. Řetízek je zde spojený dokola a stává se tak nekonečným. Následné zatáhnutí pak ovládá roletu a vy můžete měnit průhlednost vaší vnitřní rolety.

Motorové ovládání skýtá mnohé výhody. Nicméně možnost ovládání je zde dvojí. Buď můžete využít místního tlačítka u každé jedné rolety zvlášť, což vám značně usnadňuje manipulaci, neboť nemusíte tahat za řetízek, ale pouze stisknout tlačítko. Nebo existuje ještě modernější varianta, a to ovládání dálkové. V takovém případě může být váš ovladač až třeba pětikanálový (protož máte pět rolet) a vy můžete ovládat každou roletu zvlášť z gauče pouze pomocí dálkového ovládání.

Je tudíž logické, že motorové ovládání je dražší variantou. Nicméně pohodlí, které vám dodá, určitě oceníte například při sledování filmu nebo během dobré večeře, kdy nebudete muset opustit důležitou scénu nebo skvělé jídlo a vystačíte si pouze s ovladačem.

Výhodou je designové provedení, nevýhodou ochrana před teplem

Pokud vám jde o to, abyste si vyladili váš interiér k naprosté dokonalosti, tak jsou vnitřní rolety ideálním doplňkem. Samozřejmě, že pokud vám jde o úsporu tepla, je asi nasnadě přemýšlet o vnějších roletách, které ale obohatí spíše vnější obraz vašeho domu nebo bytu.

Chcete-li si ovšem vytvořit pocit domácího tepla, pak je vnitřní roleta jednoznačně vítězem. Jak jsme již zmínili, tak architekti tráví se svými zákazníky v naší prodejně mnoho hodin. Důvod? Široká nabídka. Abyste své peníze utratili účelově, chce to opravdu dát čas pořádnému výběru a seznámit se se všemi variantami. Protože je třeba, aby vám roleta ladila k nábytku, k podlaze nebo k malbě. Je to celé o souhře a vytvoření domácího tepla.

Vnitřní rolety jsou tedy velmi citlivou designovou složkou a je třeba to brát v úvahu. Při plánování interiéru je dobré se vždy poradit s naším odborníkem, který vám poradí.