Vnější žaluzie

Vnější žaluzie nebo také venkovní žaluzie jsou jednoznačně nejpoužívanějším typem stínící techniky. Jejich popularita tkví v jednoduchosti, s jakou je možné plynule regulovat množství světla, které nám proudí do interiéru. Jednotlivé lamely ve vzájemné spolupráci zachycují sluneční záření a chrání nejen vás samotné, ale i okenní tabule a nábytek. Vnější žaluzie jsou velmi rozšířené a s velkým úspěchem se instalují jak na rodinné domy, tak i na administrativní a komerční budovy. Obliba pro použití ve větších budovách je proto, že dokáží majiteli budovy šetřit energii. Zadržují totiž sluneční záření vně budovy, a tak se dokáže ušetřit za klimatizaci. Navíc, což je dobré i v rodinných domech, se dá i při uzavřených lamelách větrat vzduch v místnosti. Jedná se o skutečný designový prvek, který posouvá vzhled budovy na novou úroveň. Navíc instalované žaluzie mohou odradit zloděje, kteří mohou žaluzie vnímat jako překážku.

U žaluzií je důležité, abyste si vybrali správnou lamelu. Na výběr je ze čtyř druhů lamel. Lamely typu S a Z jsou specifické tím, že díky jejich tvaru, který kopíruje písmena S a Z, dokáží při zavření lamel, vytvořit naprostou tmu. Po celé jejich délce je totiž vlisované guma, které těsní celé zařízení. Přidanou hodnotou je, že díky této gumě žaluzie také odhlučňují od okolního ruchu. Lamela typu C je nejrozšířenějším typem lamely. Ačkoliv tento typ nedokáže vytvořit absolutní tmu, tak je velmi účinný. Speciálním typem je lamela typu F. Ta se používá v místech, kde je málo místa a je třeba vytvořit menší nábal. Toho se docílí tím, že lamely nemají na koncích žádný záhyb. Jejich nevýhodou je nízká odolnost vůči větru.

Ovládání žaluzií je možné mít buď ruční za pomoci kliky. To je poměrně nekomfortní a snižuje životnost žaluzií. Nicméně se jedná o nejlevnější typ ovládání. Proto doporučuje nejdříve si vždy toto ovládání vyzkoušet v naší vzorkovně. Pokud se rozhodnete, že necháte žaluzie běžet pomocí elektropohonu, můžete využít místního tlačítka na zdi nebo dálkového ovladače. Díky chytré domácnosti můžete jako dálkový ovladač použít i telefon, tablet nebo počítač. Tento způsob šetří materiál, zvyšuje životnost celého zařízení a je celkově pohodlnější. Vždy je dobré si žaluzie doplnit ještě o některý z pomocníků. Například díky slunečnímu čidlu se vám žaluzie sami vytáhnou v zamračeném dni. Také s časovým spínačem si můžete žaluzie nastavit tak, aby se například zatahovali, když odjedete do zaměstnání. Dále je ještě možné využít čidlo větrné a tepelné. Jak vidíte je možné si žaluzie přizpůsobit k obrazu svému, abyste si vytvořili perfektní domácnost.