Venkovní žaluzte Plzeň

Venkovní žaluzie Plzeň

Dnešní doba vybízí k neustálé modernizaci. Neplatí to pouze pro nové stavby, ale i pro domy a paneláky staršího data. Stínící technika je dnes už nedílnou součástí, téměř každé domácnosti a je jednou zda jde o žaluzie nebo venkovní rolety. Díky tomu, že naše firma sídlí v nedaleké Dobříši, tak jsme první volbou pro všech 170 tisíc obyvatel Plzně. Naši kvalitu potvrzuje více než 20 let na trhu, a také fakt, že se k nám naši zákazníci pravidelně vrací.

Jelikož sídlíme v nedaleké Dobříši, tak je Plzeň jedním z nejčastějších míst, kde montáže provádíme. Díky tomu jsme obeznámeni se všemi úskalími, které mohou jednotlivé budovy přinášet. Není pro nás překážkou rodinný dům, byt na Slovanech ani novostavba ve Skvrňanech. Společně najdeme vhodné řešení právě pro vás.

Co všechno nabízíme?

 • Montáž venkovních žaluzií
 • Panelákové stínění
 • Naměření a nacenění odborníky firmy Almma přímo v Plzni
 • 2 roky záruka
 • Záruka na motor 5 let
 • Nabídka těch nejmodernějších materiálů i postupů při realizaci
 • Zkušenosti nasbírané za 20 let na trhu
 • Vzorkovnu v nedaleké Dobříši

Co jsou to venkovní žaluzie a jakou mají historii

Jedná se o typ zatemnění, který dnes už nevpadá tak, jak jste na něj z historie zvyklý. Žaluzie za dobu své existence ušly pořádný kus cesty. Dnešní podoba tohoto zastínění je známá od počátku 19. století, kdy si 14. dubna 1812 nechal francouzský truhlář Cochot patentovat žaluzii s polohovatelnými lamelami. Není proto asi překvapením, že název žaluzie pochází z Francie, konkrétně má původ ve francouzském slově “jalousie“, což znamená žárlivost. Nicméně dnešní moderní vzhled zdobí téměř každou domácnost. Navíc si dnes můžete vybírat a z 25 nabízených barev. Vodící lišty a schránky pak dokážeme nalakovat barvou dle vašeho výběru.

Nyní trochu technických pojmů

Jednotlivé lamely, které se používají pro výrobu venkovních žaluzií, jsou nejčastěji typu C-80 nebo Z-90. Používají se ještě také Z-70, ale to jen v případě, že se větší typ nevejde do kastlíku. Základní rozpoznávací znamení pro laika je, že typ C se vyznačuje tvarem, který je podobný písmenu C, typ Z naproti tomu je podobný písmenu Z. Typ Z mnohem létě odstiňuje, protože lépe dovírají a tím pádem dokáží udělat větší tmu.

K pohybu těchto lamel se používá vodících lišt nebo lanka. Samozřejmě lanko je mnohem méně výhodné, pokud jsou žaluzie vystaveny silnějšímu větru. Vodící lišty mohou být upevněny na omítce, nebo pokud je dostatek prostoru, mohou být vedeny pod omítkou. Jsou vybaveny speciální gumičkou, která zajišťuje, aby celé zařízení, co nejméně klapalo. Speciálně se doporučuje instalace větrného čidla, které vás upozorní na silný vítr. V takovém případě je třeba žaluzie vytáhnout.

Ovládání žaluzií? Především motorové

Ano, ovládání je dnes prakticky výhradně motorem. Klika je sice stále dostupná, ale taktéž je velmi nepraktická. U motorového ovládání je možné využít buď místní tlačítko na zdi, nebo dálkový ovladač. Speciálně je v nabídce také ovládání Tahoma. To umožňuje ovládat žaluzie přes aplikaci v telefonu.

Historie firmy Almma

Firma vznikla v roce 1999 a od té doby se firma Almma dostala na špičku v oboru zatemnění a výroby předokenních rolet a rolovacích garážových vrat. Jsme zárukou profesionálního přístupu i celkového provedení. O naší kvalitě můžou hovořit statisíce spokojených zákazníků.

 • Založeno v roce 1999
 • Více než 100 000 spokojených zákazníků
 • Dlouhodobé spolupráce se stálými klienty

Zeptejte se nás

Nebojte se zvednout telefon zeptat se nás na cokoliv, co vás ohledně stínící techniky zajímá. Naši zaměstnanci jsou připraveni, aby vám pomohli s celkovou realizací, anebo třeba jen přispěli radou. Stejně tak nám můžete poslat dotaz, který můžete napsat přímo na stránkách www.almma.cz.

Naši odborníci vám na místě dokáží přesně určit typ zatemnění, který by vám měl vyhovovat a provedou orientační nacenění. Naší zárukou je naše odbornost.