Venkovní žaluzie diskuze

venkovní žaluzie

Je velmi časté a pochopitelné, že každý zákazník má před koupí a instalací venkovních žaluzií spoustu dotazů. Proto jsme prohledali sociální sítě, internetové diskuze, debaty u naší konkurence a ptali jsme se našich techniků, abychom zjistili, co vás zajímá. Na základě toho jsme pro vás sepsali 15 nejčastějších dotazů. Pojďme se tedy podívat, co se v diskuzích o venkovních žaluziích objevovalo nejčastěji.

 

Otázky na venkovní žaluzie:

Proč si mám vybrat venkovní žaluzie?

Jedná se o typ stínění, který je cenově dobře dostupný. Vedle toho plní velmi dobře svou funkci. Navíc dnešní venkovní žaluzie už nefungují pouze jako stínění, ale dokáží majiteli ušetřit i nějakou tu korunu na energiích. Chrání vás před pohledy zvenčí, a tím pádem zajišťují soukromí. Dobře doplňují vzhled domu. Nejsou trnem v oku, ale naopak upoutají pozornost díky svému modernímu designu. Ačkoliv vám proti lupičům nepomohou, tak potenciální zloděje mohou odradit.

Jak dlouho mi žaluzie vydrží?

Na rozdíl od vnitřních žaluzií jsou venkovní žaluzie vyráběny tak, aby byly mnohem odolnější. Jsou vyrobeny z hliníku a vydrží desítky let. Samozřejmě to platí za předpokladu, že sek nim budete taktéž náležitě chovat. Je dobré je dvakrát do roka zkontrolovat a chránit je před extrémy počasí.

Jakou údržbu vyžadují venkovní žaluzie?

Tady můžete být poměrně v klidu. Venkovní žaluzie totiž nejsou nikterak náročné na údržbu, ačkoliv je pravidelná kontrola nezbytná. Jak jsme už psali, tak musíte být na pozoru pouze v případě extrémních podmínek.To znamená při opravdu silném větru, nebo při silných mrazech. Navíc při instalaci venkovních žaluzií můžete bez problémů mýt i okenní tabule.

Vydrží venkovní žaluzie silný vítr?

Samotné žaluzie určitě silný vítr nevydrží. Ačkoliv se jejich konstrukce za ta léta posunula hodně dopředu, tak jejich konstrukce je zkrátka taková, že pravdu silný vítr nevydrží. Na rozdíl od venkovních rolet, které jsou konstruovány tak, aby extrémní počasí vydržely. Proto vám každý technik a expert doporučí, abyste si venkovní žaluzie nechali doplnit o větrné čidlo. To žaluzie uchrání před poškozením od silného větru.

Uznává pojišťovna venkovní žaluzie jako bezpečnostní prvek?

Venkovní žaluzie nejsou bezpečnostním prvkem. Nemají žádný certifikát, který mají například bezpečnostní rolety. Proto vám je s největší pravděpodobností pojišťovna neuzná. Nicméně pokud byste narazili na případ, kdy jste s pojišťovnou našli společnou řeč, neváhejte nám napsat, abychom mohli informaci předat i dalším zákazníkům.

Jsou venkovní žaluzie ohnivzdorné?

Ačkoliv jste se něco takového mohli dočíst v určitých diskuzích, tak venkovní žaluzie nejsou bezpečnostním prvkem.Proto nepočítejte s tím, že vás žaluzie ochrání před požárem ani před zloději, jak jsme psali výše. Raději si dejte pozor, abyste žádný požár řešit nemuseli.

Otázky na montáž venkovních žaluzií:

Kdy začít plánovat instalaci žaluzií?

Pokud plánujete využít venkovních žaluzií do svého nového domu, přizvěte si technika naší firmy už k prvotnímu plánování. Díky tomu budete moci využít jeho zkušeností, aby byly žaluzie prakticky neviditelné, a aby byly perfektním doplňkem k domu.
Pokud se rozhodnete pro doplnění venkovních žaluzií u hrubé stavby, taktéž není pozdě. Jen je v tom případě počítat s tím, že třeba bude schránka na žaluzie viditelná. Nicméně dnes už i tak jsou schránky vyrobeny vkusně, aby nenarušovali vzhled budovy.
V případě, že se jedná o montáž na již postavený dům, tak vám technik vždy poradí, jak bude nejlepší venkovní žaluzie instalovat. Rozhodně nedoporučuje instalovat si je svépomocí, protože každý dům je jiný a řídit se tady obecnými poučkami může nadělat více škody než užitku. Vzhledem k tomu, že se jedná o produkte, který má vydržet desítky let, tak bychom radili, abyste k němu i tak přistupovali.

Jak poznám dobrou firmu na žaluzie?

Určitě se při vyhledávání přesvědčte, že vámi vybraná firma má víceletou zkušenost jak s výrobou, prodejem tak i montáží. My v Almmě poskytujeme toto všechno, a proto jsme oceňování našimi zákazníky. Navíc u nás budete mít různé výhody jako kalkulaci zdarma a v ceně u většiny firem bývá i následný servis. Můžete se spolehnout, že firma s víceletou tradicí bude mít už mnoho spokojených zákazníků, jejichž reference můžete využít.

Zvládnu si žaluzie osadit sám?

Tento způsob se rozhodně nedoporučuje. Existují hobby markety, které nabízejí typizované žaluzie volně k prodeji. Nejenže tam najdete jen omezený počet barev (maximálně 2), ale také nemají žaluzie na míru. Poskytují pouze několik velikostí, které nemusí sedět právě na vaše okno. Proto se jasně doporučuje, abyste se obrátili na profesionální firmu, která vám vše poskytne. Navíc se vždy můžete pokusit dohodnout nějakou slevu. Venkovní žaluzie jsou konstruovány tak, aby vydržely desítky let. Bylo by tedy vhodné, aby vám také tak dlouho vydržely. To se stane pouze v případě, že se k nim bude také náležitě přistupovat.

Jak předejít problémům při instalaci žaluzií?

Všemu předejdete nejlépe tím, že vše svěříte do rukou profesionálů. Naši technici jsou obeznámeni s nejnovějšími postupy a jsou taktéž obeznámeni s různými specifiky novějších i starších staveb. Přesně vám tedy řeknou, co může a nemusí být problém. Všimnou si věcí, kterých byste si sami nevšimli. Díky tomu pak budete moci využívat žaluzií desítky let.

Otázky na funkčnost

Proč mají lamely žaluzií různé typy a pro který se mám rozhodnout?

Je to z toho důvodu, že každý zákazník má jiné požadavky. Díky širší nabídce lamel, tak můžete využít pro každé okno jiný typ lamel, a to podle toho, co od žaluzií očekáváte.
Například sháníte-li venkovní žaluzie do ložnice, tak budou nejvhodnější lamely typu S a Z, které do sebe naprosto a úplně zapadají. Dokáží tak vytvořit naprostou tmu, což využijete pro nerušený spánek. Typ C zase můžete naklápět nahoru a dolu a můžete tak lépe regulovat množství světla, které proudí do místnosti. Navíc díky jejich otáčení nahoru a dolu můžete rozhodnout, zda budou slunce odrážet do země nebo na strop. Typ F je zase hubenější, a proto nepotřebuje tak velkou schránku. To se dá využít u menších oken, nebo pokud nechcete, aby byla schránka tolik vidět.
Zaleží zkrátka čistě na vás, který typ si vyberete. Vždy je dobré se poradit i s technikem, který je s funkčností jednotlivých lamel perfektně obeznámen a může vám dát neocenitelné rady.

Dokážu s namontovanými žaluziemi větrat v místnosti?

Venkovní žaluzie jsou instalovány před okenní tabulí. Díky tomu jde okno otevírat. Můžete tudíž v místnosti bez problémů větrat a udržovat místnost svěží.

Dokáží žaluzie snížit teplotu v bytě?

Právě díky tomu, že jsou venkovní žaluzie instalovány před oknem, se mezi oknem a žaluziemi vytvoří vzduchová kapsa. Proto pokud máte žaluzie zavřené, tak slunce nepronikne až k oknu, které si tím pádem neohřívá. Můžete tak interiér v létě ochladit až o 10°C. Ušetříte tak za klimatizaci, což vám ušetří i několik tisíc ročně. V zimě na základě stejného principu zase teplo neuniká tolik ven.
Ještě můžeme dodat, že venkovní žaluzie jsou vybaveny speciální gumičkou, která zajišťuje, aby celé zařízení, co nejméně klapalo. Takže oproti klasickým žaluziím se nemusíte bát, že při lehčím vánku budete poslouchat nepříjemné klapotání.

Otázky na Almmu

Vy žaluzie prodáváte nebo je i montujete?

My v Almmě se výrobou a montáží venkovních žaluzií zabýváme již více než 20 let. Proto od nás obdržíte služby té nejvyšší kvality. Poradíme vám s výběrem správného typu lamel, vše vám naši technici nacení a následně provedeme samotnou montáž. Naší největší recenzí jsou naši spokojení zákazníci, kteří se na nás obrací i u dalších projektů a doporučují nás dál. Proto nás neváhejte kontaktovat a společně dovedeme váš projekt, ke zdárnému cíli.

Můžu si někde vaše žaluzie prohlédnout?

Naši vzorkovnu můžete nalézt v Praze na adrese Antala Staška 121/22, Praha 4 – Krč. Zde nás zastihnete vždy od pondělí do pátku v časech od 8:30 do 15:00. Pokud byste snad potřebovali domluvit jiný čas, tak nám zavolejte a určitě se dohodneme. Kontaktovat nás můžete na telefonních číslech +420 271 742 002 nebo +420 721 129 862. Na každý dotaz vám taktéž odpovíme na emailové adrese almma@almma.cz.

Druhou vzorkovnu najdete na adrese Příbramská 1945, Dobříš, 263 01. Zde je sídlo naší firmy, vzorkovna a výrobní areál. Jsme tu pro vás vždy od pondělí do pátku v časech od 7:00 do 15:30. Stejně jako v Praze je i zde možnost domluvit si jiný termín. Stačí, pokud nám zavoláte a společně najdeme čas, který vám bude vyhovovat. Volat nám můžete na telefonní číslo +420 318 593 000. Dotazy nám můžete posílat na emailovou adresu dobris@almma.cz.