Venkovní stínění oken

Jedná se o nejrozšířenější způsob, jak zastínit náš interiér. Tři nejčastější typy venkovního stínění jsou venkovní rolety, screenové rolety a venkovní žaluzie.  Všechny tyto druhy venkovního stínění oken pomáhají vytvořit soukromí, chrání vás před hlukem z okolí, nebude vás rušit ani nepříznivé počasí. Jsou velmi vkusným designovým prvkem a právě pohled na ně může odradit i případné zloděje, kteří v nich uvidí překážku. Bezpečnostní rolety jsou pak naprosto spolehlivým pomocníkem, pokud chcete opravdu ochránit svůj majetek.

Největším benefitem venkovního stínění oken je úspora energie. Jelikož jsou rolety a žaluzie vedeny vodícími lištami, tak kompletně zacloní celé okno. Tím pádem v létě na okno nepůsobí teplo a interiér se nepřehřívá. Rozdíl mezi venkovní a vnitřní teplotou může být až 10°C. Nemusíte tudíž používat k ochlazení interiéru klimatizaci a šetříte tak nejen sebe ale i svou peněženku. V zimě působí naopak venkovní stínění jako izolant, který drží teplo uvnitř domu. Šetříte tedy zase naopak za vytápění.

U ovládání venkovního stínění je stále možné využít ruční, které je levnější, ale oproti motorovému je velmi nepohodlné. Motorové ovládání je možné využít skrze místní tlačítko na zdi. Druhou variantou je potom dálkový ovladač. V rámci chytré domácnosti můžete také jako dálkový ovladač využít svůj telefon, tablem nebo počítač. To skýtá další moderní varianty ovládání. Můžete si například nastavit čas, kdy budou vaše rolety vytaženy a zataženy. Pomocí větrného čidla, které je vhodné právě u venkovních žaluzií, se vyhnete tomu, aby vám silný vítr žaluzie poškodil. Je to tedy velmi jednoduché a vy se už nemusíte starat o vůbec nic. Takovéto nastavení vám tedy bude šetřit peníze, čas a určitě i mnoho starostí a nervů.