Venkovní rolety cenaNejefektivnější a nejoblíbenější variantou stínění obývacích prostor v dnešní době jsou venkovní rolety. Jejich velkou výhodou je jednoduchá manipulace a dlouhá životnost. Navíc dnes již běžná varianta venkovních rolet s elektrickým motorem nevyžaduje ani nejmenší fyzickou námahu. Komfort ovládání zvyšuje použití dálkového ovladače, centrálního ovládání nebo možnost ovládání prostřednictvím mobilního telefonu. Venkovní rolety mohou být také součástí inteligentní domácnosti.

Venkovní rolety a cena za jejich instalaci se skládá z několika částí. Není tedy možné jen tak uvést u venkovní rolety  cenu za m2. Ze všeho nejdříve je nutné si pořádně promyslet a ujasnit si, který typ rolet a ovládání bude v dané situaci nejvhodnější. Teprve poté je možno rolety zaměřit a určit jejich cenu.

Venkovní rolety ceník – celkovou cenu tvoří součet několika hodnot

Všemu předchází debata o tom, co zákazník požaduje. Vzhledem k tomu, že je celková cena instalace venkovních rolet složena z několika položek a každá instalace je svým způsobem jedinečná, je třeba poskytnout zhotoviteli ty nejkonkrétnější informace. Aby byla kalkulace ceny přesná, je nutná návštěva technika přímo v místě realizace.

 

Položky ovlivňující konečnou cenu rolety

 • Typ rolet
 • Způsob ovládání
  • Tady je třeba vybrat mezi ovládáním ručním na popruh nebo šňůru a modernější variantou ovládání elektrickým motorem. Zde je několik variant od místního tlačítka na zdi, přes dálkový ovladač až po ovládání telefonem nebo zapojení do inteligentní domácnosti. Motorová varianta zvyšuje nejen komfort ovládání, ale také prodlužuje životnost rolet.
 • Umístění rolet
  • U pohledových je možné namontovat rolety přímo na rám okna nebo zpředu na fasádu. Vodící lišty jsou umístěny na rámu okna nebo na fasádě. Roletový box je u této varianty viditelný.
  • Podomítková roleta má výhodu skrytého boxu. Je možno zvolit také vodící lišty skryté pod omítkou. Nic tedy neruší vzhled objektu.
 • Cena montáže
  • Ta se odvíjí od typu rolet a složitosti kotvení. Dále záleží na výšce (patro), v jaké se montáž provádí. Do výsledné ceny je také nutno započítat případnou elektro- přípravu.
 • Cena dopravy
  • Montéři vyjíždějí z výrobního závodu v Dobříši, což je výchozí bod pro výpočet ceny za dopravu.
 • Množstevní sleva se odvíjí od hodnoty celé zakázky a dokáže poměrně výrazným způsobem ovlivnit celkovou cenu rolet.
 • Příplatkové barevné varianty – již při úvodním plánování si můžete rozvrhnout barevné provedení instalovaných rolet. To se také počítá do konečné ceny, kterou určí

Venkovní rolety cena orientační – zákazník ji může zjistit dvěma způsoby

Jsou dvě varianty, jak zjistit alespoň orientační cenu rolety. Samozřejmě, že se může od té finální lišit, ale minimálně bude mít zákazník základní představu o tom, v jakých cenových relacích se pohybuje.

1. Venkovní rolety cena orientační – přímý dotaz

Na webových stránkách v pravém horním rohu se nalézá ikona “CHCI SE ZEPTAT”.

Zde je možno vypsat konkrétní dotaz nebo vložit poptávku s orientačními rozměry. Po volbě způsobu kontaktování je dotaz odeslán do kanceláře společnosti, kde je zpracován obchodním zástupcem. Ten následně zákazníka kontaktuje a na jeho dotaz odpoví, případně mu pošle vypracovanou orientační nabídku.

2. Venkovní rolety cena orientační – vyplnění “KALKULACE“

Další možností, jak zjistit informace o orientační ceně za instalaci rolety, je vyplnit kolonku “KALKULACE“. Zde vybere, o jaký typ rolet má zájem, zadá orientační rozměry, způsob ovládání a kontakt. Na základě tohoto formuláře mu bude poslaná orientační nabídka, kterou zpravidla obdrží do dvou kalendářních dní na uvedený e-mail.

Finální kalkulaci předchází nezávazná návštěva technika. Ten s klientem probere všechny možnosti instalace rolet, způsoby ovládání a provede přesné zaměření otvorů, kde budou rolety instalovány. Teprve na základě těchto informací je možno spočítat přesnou cenu za instalaci rolet.

Dobrou radou na závěr může být doporučení, aby si každý zákazník před samotnou realizací zjistil nejen cenu rolety, ale také reference na realizační firmu.  Vybrat nejlevnějšího dodavatele nemusí být vždy nejvýhodnější volba. Je třeba myslet na to, že rolety mají sloužit desítku let. Instalace musí být provedena odborně a musí být použity kvalitní materiály. Kvalitní firma vám dokáže zajistit servis svých výrobků i za 5, 10, 15 a více let.