Screenová roleta

Dnes jsou venkovní látkové rolety, jinak řečeno screenové rolety, stále populárnější. Díky speciálnímu materiálu, který se na výrobu látek používá, jsou vysoce funkční. Materiál musí odolat silnému větru, kroupám, dešti a hned zase velkému teplu. Jejich odolnost je tedy velkou předností. Dokáží odrazit sluneční svit, který nepronikne do interiéru a nedochází tak přehřátí místnosti. Jistě záleží na druhu látky, kterou si necháte instalovat. U blackoutových látek máte jistotu absolutního zatemnění. U dalších látek si zase můžete dopřát mírného světla i přes zatažené rolety aniž byste přehřívali interiér. Každopádně všechny látky jsou vysoce efektivní a působí elegantně a luxusně. Proto je tento typ stínění také tolik vyhledávaný. Navíc rolety dokáží snížit venkovní hluk, který vás může rušit, zaručují jisté soukromí a díky kvalitním a moderním materiálům jsou bezúdržbové.

Pokud jde o výběr barev a materiálů, tak jde vždy o to, kam si necháte rolety instalovat. Každá místnost má jiné potřeby. Vždy také záleží na tom, na jakou světovou stranu jsou okna, která si chcete venkovními látkovými roletami doplnit, situována. Podle toho také budete nejspíš uvažovat o ovládání rolet. Buď můžete zvolit klasické ruční ovládání, kdy s roletami manipulujete pomocí instalované kliky. Druhou modernější variantou je ovládání pomocí dálkového ovládání, kdy jsou rolety doplněny o zabudovaný elektropohon.

Speciálním typem screenových rolet je typ screen ZIP. Zde se látka vede speciálně v bočních lištách, což zvyšuje odolnost rolet proti větru. Ačkoliv je pořizovací cena venkovních látkových rolet vyšší, jedná se z dlouhodobého hlediska o výhodnou investici. Díky speciálním materiálům, které jsou použity na výrobu rolety, je jejich životnost velmi dlouhá. Nebojte se tedy o roletách dál informovat u profesionálních techniků, kteří vám rádi poradí, zda právě vaše okno je pro venkovní látkové rolety vhodné.