Screenové rolety

 

Vdechněte screenovým roletám duši

 

Screenové rolety patří mezi jedny z nejoblíbenějších moderních designových stínících produktů. Neměli bychom ale zapomenout na důležitou věc. Naše firma vám je může nabídnout, ukázat, prodat, namontovat i servisovat, ale vdechnout jim duši, to už bude na vás.

 

Rádi sem tam popustíte uzdu své fantazii a představujete si hezké, ale přitom vlastně zcela reálné věci, které byste chtěli zažít? My taky. A někdy nás napadá, jak se asi zapojí do vašeho života naše screenové rolety. Povídat si s nimi asi nebudete, ale i kdyby ano (a vlastně, proč ne, utřídíte si myšlenky), do řeči vám skákat nebudou. Ale teď už vážněji. Až si je pořídíte, máte představu, jak a čím bude naplněn váš prostor za nimi?

 

Představujeme si, že si možná pustíte příjemnou hudbu a s naším stíněním si o to víc vychutnáte texty jako třeba už naprostou klasiku od Lucie: „Stíny dnů a snů se k obratníkům stáčí…“ Nebo se usmíváme u představy, jak se u rulandského šedého přidáte k Václavu Neckářovi: „Stín katedrál, půl nebe s bůhví čím, jé-jé“ a budete přes screenovou roletu zasněně koukat do dálky. Nebo že by Mike Olfield a „Shadow on the wall“? Kolik lidí, tolik vkusů  a texty o světle a stínu najdete v jakémkoli hudebním žánru, který je vašemu nitru nejbližší.

 

Je tolik věcí, které se už o našich screenových roletách nedozvíme a můžeme jen hádat. Budou si v jejich hebkem světle ženy u zrcátek nanášet oční stíny? Budou u nich vaši puberťáci natáčet legrační videa na TikTok? A kolik asi vznikne fotek z příjemných setkání a oslav, kde budou nenápadně vzadu dotvářet atmosféru?

 

Víme, mnoho z vás bude muset i usednout k práci k obrazovce (anglicky je obrazovka screen) vašeho notebooku nebo tabletu, ale věříme, že v optimálním denním světle, které naše screenové rolety propouštějí, v kontaktu s okolní krajinou, třeba v pergole, se vám bude pracovat hezky a půjde vám to od ruky.

 

A dojde v bezpečí našich screenů i na knihy? Vyženete vaše potomky od mobilů, aby se začetli do osvědčené klasiky Stínadla se bouří od Foglara? Jste přemýšliví, je vám blízká psychologie a zadumáte se nad myšlenkami Carla Gustava Junga, zakladatele analytické psychologie, o stínu – nevědomých a vytěsněných myšlenkách nás samotných? Nebo si přečtete rovnou Pohled do slunce od amerického psychiatra a psychoterapeuta Irwina Yaloma? Ten se zamýšlí nad tím, že stejně jako potřebujeme určitou ochranu před ostrým sluncem a pohled zpříma do něj by nás bolel a oslepil, i k umírání a smrti potřebujeme přistupovat šetrně, opatrně, a i když se týká nás všech, potřebujeme při kontaktu s ní kolikrát oporu a ochranu a i určite vnitřní zdravé obrany. Je taky úplně možné že už máte vážných témat plné zuby a hodláte si číst leda tak romantické příběhy typu Večery pod lampou nebo nějaké oddechové science fiction, vypnout hlavu. A je to pochopitelné.

 

Víte, co nás napadá? Jestli si u našeho screenu neoddechne úlevou i některá budoucí maminka, které dobře dopadl prvotrimestrální screening. A protože čas plyne rychle, na stejném místě se klidně může brzy odehrávat veliké rodinné stavění z dupla a z lega. Mimochodem, víte, že vyrábějí i barevné poloprůhledné kostičky? Můžete si tak postavit i domeček se screenovou roletou.

 

Co člověk, to jiný příběh, jiný život a o dost jiný životní styl. Jak už jsme psali na začátku, duši našim screenovým roletám vdechnete vy. A jaká bude, je ve vašich rukou. Jen doufáme, že u našeho stínícího produktu nebudete nikoho pomlouvat a že na sebe sama i na druhé budete hodní.

A až bude sezona komárů, zatáhněte si naše rolety až dolů a klidně si zazpívejte: „Komáři se ženili, kapku vína neměli.“ Tyhle hosty mít doma nemusíte. 🙂