Screenové rolety

Screenové rolety – svěží vítr ve venkovním stínění?

Do velkého boje dvou dlouholetých rivalů venkovního stínění – tedy předokenních hliníkových rolet a venkovních hliníkových žaluzií se v posledních letech velmi úspěšně zapojují také screenové rolety.

Není se moc čemu divit. Moderní design oslovuje zejména mladé lidi. Proto jsou screenové rolety stále populárnější a nabírají mílovými kroky na oblibě. Elegantně působí nejen jejich téměř dokonalý vzhled, ale i jejich funkčnost. Často můžete vidět greenové rolety například na nízkoenergetických domech.

Pojďme se společně podívat na několik podstatních výhod oproti interiérovému stínění. První výhoda platí pro veškeré venkovní stínění. To je fakt, že zachycení slunečních paprsků probíhá venku, tedy ještě předtím, než začnou ohřívat skla a celý interiér. To zákazník ocení zejména v létě, kdy snižují náklady na klimatizování nebo již není důvod klimatizaci pořizovat. Obráceným způsobem pak poslouží v zimě, kdy sníží náklady na vytápění. To se děje proto, že snižují průchod ledového vzduchu na okenní tabuli. Oproti klasickému řešení hliníkových předokenních rolet se lze přes zcela spuštěnou roletu dívat ven. Je to vhodné řešení také pro zastínění pergol.

Možná si při pohledu na screenové rolety říkáte, jakým způsobem odolává látka často nepříznivým rozmarům počasí. Nemusíte mít strach. Screenové látky jsou dělané tak, aby si s nepříznivým počasím hravě poradily. Jsou extrémně pevné a odolné vůči vlhkosti i UV záření. Bez problémů zvládají silný vítr, mráz, kroupy, zimu i velká vedra. V současné době se používají dva typy screenových látek a to konkrétně: green a soltis. Liší se v tom, že green látky jsou utkané ze skelných vláken, které jsou potaženy PVC vrstvou. Potažení probíhá ještě před samotným tkaním. Oproti tomu ve variantě soltis je nejdříve utkaná celá plocha látky z polyesterových vláken. Až pak v napnutém stavu se aplikuje vrstva PVC. Tímto postupem získává látka nepravidelný vzhled.

Když zákazník přemýšlí o způsobu ovládání screenových rolet, měl by vzít v úvahu několik faktorů. Některými z nich jsou velikost screenové rolety, častost jejího vytahování a spouštění a možnost přivedení elektrického proudu k roletě. Na základě těchto kritérií dává většina našich zákazníků přednost ovládání motorem. Je to v první řadě pohodlné. Screenové rolety lze začlenit do centrálního řízení chytré domácnosti. Doplnění o sluneční a větrná čidla ještě zvýší hladinu uživatelského komfortu. Oproti tomu ruční ovládání už není dnes moc časté. Výhoda tohoto řešení vyplývá samozřejmě z toho, že lze roletu ovládat klikou zcela bez elektrické energie. Je to řešení spíše pro screenové rolety menších rozměrů.

Pokud hledáte opravdu moderní způsob stínění, screenové rolety jsou tou správnou volbou, ze které se budete těšit dlouhou řadu let.

Můžete si u nás hned udělat nezávaznou cenovou kalkulaci.