Screenové rolety na terasu

Screenové rolety na terasu jsou produkty moderní stínící techniky přizpůsobené potřebám lidí, kteří na terase tráví čas. Na terase, tj. v prostoru venkovní části stavby, většinou nad terénem nebo na střeše, se lidé často sejdou ke společnému odpočinku, relaxaci a k různým přátelským setkáním. Screenová roleta poskytuje dostatek stínu, ale (kromě zcela zatemňovacího typu blackout) propouští dovnitř také nepřímý sluneční svit a přináší tak světelnou pohodu. Některé typy poskytují i velmi dobrou ochranu proti větru a mohou sloužit i jako „síťka,“ která chrání před hmyzem. Za dne jde skrz screenovou roletu hezky vidět ven, ale zároveň chrání soukromí, protože pohled zvenčí dovnitř je ztížený.

Rádi byste si zpříjemnili čas trávený na terase? Jste na ní často venku s rodinou, přáteli i sami při odpočinku nebo tam rádi pracujete, pokud máte home office, ale fouká vám na terasu někdy tak, že není příjemné tam být? A co slunce? Máte jej rádi, ale říkáte si, že všeho moc škodí? A nelíbí se vám, že vám na limonádě sedí vosa, na chlebíčku moucha a na lýtku komár? Zkuste si to představit jinak, lépe, tentokrát se screenovou roletou.

Jakou screenovou roletu na terasu vybrat? V podstatě je zde situace velmi podobná jako u pergoly. Pokud vám můžeme poradit, vyberte si variantu, kde je uchycení screenové látky co nejodolnější proti větru. Pokud se vítr do screenu skutečně opře v plné síle, bude to důležité.

Nejodolnější proti větru je screenová roleta vedená zipem. Zip zde funguje velmi podobně jako zip u bundy. Látka rolety je pevně spojená s vodící lištou, lišta v sobě má plastové pouzdro. Můžete se na našich stránkách podívat na obrázek, jak to vypadá. Vedení zipem vám doporučujeme proto, že se jedná o technologicky špičkové řešení, rádi s vámi ale probereme všechny možnosti, které jsme schopní zrealizovat.

Kromě screenových zipových rolet v nabídce máme i screenové rolety nezipové (vedení rolety je lankem nebo lištou, obojí také zobrazeno a popsáno na našich stránkách). Nezipové rolety nabízejí vysokou kvalitu stínění, ale jejich odolnost proti větru je mnohem nižší. Ve větrném počasí je proto potřeba je schovat do schránky, aby nedošlo k jejich poškození a také, aby nepůsobily svým chrastěním příliš velký hluk.

Až budete mít vybrán typ screenové rolety z hlediska vedení, bezpochyby budete zvažovat barvu a látku, ze které bude roleta vyrobena. Rádi bychom vás ujistili, že v tomto směru máme na výběr vysoce kvalitní materiály a také barevnou škálu, na které, jak věříme, naleznete barvu, která bude vaší terase slušet. Buď si vyberete z průhledných látek nebo zvolíte zcela neprůhledné látky blackout. Ty využívají zejména zákazníci, kteří chtějí na zimu terasu zcela uzavřít a ponechat na ní například zahradní ratanový nábytek. Blackout roleta má hezkou barvu dle výběru zvenčí, vevnitř je šedá.  Pokud by vás tato témata zajímala podrobněji, nahlédněte do článků Látky na výrobu screenových rolet a Barvy screenových rolet.

Screenové rolety na terasách většinou bývají ovládány motorem, výjimečně i ručně. V případě zájmu jsme schopni vám provést i montáž screenových rolet na solární pohon (více viz článek Screenové rolety na solární pohon).

Při pořizování screenových rolet může zákazníky lehce zaskočit, že jejich cena je zhruba dvakrát vyšší než cena hliníkových rolet nebo žaluzií. Vyšší cena je dána cenou screenových speciálních kvalitních a nákladných látek.

Vaše terasa je váš prostor. My vám ale můžeme pomoci, aby díky screenovým roletám získal minimalistický moderní vzhled, díky kterému se můžete cítit dobře, mít slunečního svitu jen tolik, kolik chcete. Pokud budete po dlouhé zimě po slunci přímo bažit, rolety vytáhnete, až se ho nabažíte, zatáhnete. A i větrný a tepelný komfort při zatažených screenových roletách vám umožní terasu využít i tehdy, když už z jiných teras musí jiní utíkat do závětří a do tepla.

Zajímá vás více? A chcete vědět, kolik by vás zastínění terasy screenovou roletou stálo? Využijte náš telefon, email i možnost zcela nezávazné cenové kalkulace. Těšíme se na vás.