Rolovací garážová vrata ceník

Rolovací garážová vrata ceník

 

Je naprosto přirozené, že si sami vůbec neokážeme představit, jak se dnes pohybuje cena garážových vrat. Vzhledem k tomu, kolik položek se promítá do výsledné ceny, tomu ani není divu. Podíváme se na nacenění garážových vrat, kde sedá ušetřit, a kde se naopak vyplatí si připlatit. Uvedeme si, na co si dát pozor před samotnou montáží. Nakonec se také dozvíte, v jakém rozmezí se dnes cena vrat pohybuje.

Garážová vrata vyrábíme na míru, cena je pohyblivá

Vzhledem k tomu, že dbáme na to, aby vám garážová vrata sloužila dobře a dlouho, je potřeba, je dobře udělat. U nás vyrábíme vrata na míru a proto i ceník rolovacích garážových vrat je “na míru”. Je proto naprosto zásadní, aby každý prostor, kam se budou vrata instalovat, zaměřil náš zaměřovací technik na základě vaší poptávky s orientačními rozměry. Výsledná cena se poté odvíjí o více faktorů. Co je neměnné, tak že všechny části rolovacích vrat mají hliníkový profil. Taktéž můžete vybírat mezi základními barvami a to jak u lamel, tak u schránky, do které se vrata rolují. Ostatní už záleží pouze na tom, co si vyberete.

Cena samotných vrat se v základním provedení pohybuje přibližně od 40 000 Kč do 90 000 Kč. Cenové rozmezí je poměrně rozevřené, protože záleží na rozměru vrat. Jelikož je vyrábíme na míru, nejde uvést jednotná cena, ale záleží v první řadě na rozměrech. Rolovací vrata se vyrábějí v maximální šíři 4,50 metru, plus 10 cm na každé straně pro vodící lištu a při maximální výšce 2,80 metru. V uvedené ceně vrat je taktéž započítán motor, pádová brzda a NHK. NHK je nouzové ruční ovládání, které je instalováno buď uvnitř garáže, pokud je do ní přístup z domu nebo zahrady, nebo zvenčí pokud přístup není jiný než přes vrata.

Další položkou je ovládání garážových vrat. To se pohybuje od 500 Kč do 4 500 Kč. Záleží na druhu ovládání. Pokud se rozhodnete pro nejlevnější variantu, tak tím je klíčový spínač. Můžete ho znát z obchodů, kdy se klíč zastrčí do ovladače a jeho otočením uvedete vrata do pohybu. Toto ovládání je vybavena funkcí TOTMAN, což zajišťuje, že se vrata dají zastavit ještě před tím, než dojedou nahoru nebo dolu. Druhou variantou je vnitřní tlačítko a nejmodernější variantou je dálkový ovladač. V takovém případě se vrata ještě vybavují určitým typem zabezpečení, což je v tomto případě fotobuňka.

Cena za práci se pohybuje od 6 000 Kč do 8 000 Kč. K tomu je nutné ještě přičíst cenu za dopravu. Je velmi důležité, abyste byli a samotnou práci připraveni i vy. Nejčastějším problémem, pokud se jedná o rekonstrukci, jsou momenty, kdy majitel nemá připravené plány garáže. Potom se mlže stát, že se při práci navrtá kabel nebo potrubí, což samozřejmě znamená práci navíc. Jedná se totiž o tzv. montážní komplikace.

Barevné provedení je čistě na vás. My v základu nabízíme tři barvy pro lamely. Těmi jsou, bílá, stříbrná a šedá. Pokud se jedná o barvu schránky a vodících lamel, tak tam je v základu v nabídce barva světle hnědá, tmavě hnědá a antracitová. Doporučuje se, aby lamely byly ve světlých barvách. Jde o to, že na tmavších odstínech bude velmi brzo vidět kdejaká oděrka. Tomu se u světlého provedení vyhnete.

Problémem může být nadpraží, podlaha nebo dráty a trubky

Uvedeme se teď pár příkladů z praxe, které se klasifikují jako montážní komplikace. Například se může stát, že nadpraží, kam se instaluje schránka, je křivé. V takovém případě je nutné ho vyrovnat. Konkrétně může být průjezd široký cca 4 metry, střed je řekněme napnutý a celkově je šíře prohnutá o 5 cm. Musí se tedy podložit.

Dalším častým problémem bývá podlaha. Výška pravé a levé strany se může lišit o 2 cm a už je nutné celou věc opravit. Spodní lišta by totiž nedoléhala a vrata by neplnila svou funkci. U novostaveb se tyto problémy moc nevyskytují, protože jsou garážová vrata zavedena do plánů už v první fázi plánování.

Jinak tomu je, pokud se rozhodnete pro rekonstrukci. V takovém případě se ještě stává, že ve stropě mohou vést různé kabely, dráty nebo trubky. Vzhledem k tomu, že o tom majitel kolikrát nemá ani potuchy, může se stát, že při samotné realizaci, naši technici na něco takového narazí, a pak se musí znovu vše opravit a udělat znovu. Jedná se zkrátka o stavební nepřipravenost.

Když si přidáte rolety, můžou vás vrata vyjít levněji

Pokud byste se rozhodli, že chcete pouze samotná vrata, tak se celková cena pohybuje v rozmezí od 50 000 Kč do 120 000 Kč. Jak jsme si uvedli výše, tak zálež na tom, v jakém stavu je garáž a pro jaké provedení se u jednotlivých položek rozhodnete.

Když se ovšem rozhodnete, že nechcete pouze vrata, ale rovnou byste si rádi do oken nechali instalovat rolety nebo žaluzie, zohledníme to při nacenění. Dále v případě, že by se jednalo o realizaci u bytových jednotek a půjde o instalaci více vrat najednou, můžete si být jistí, že to při nacenění zohledníme. Jde nám o vaši spokojenost. Zkrátka vše záleží jen na vás. Samotná instalace je pak v řádu hodin, je proto dobré si vše dopředu promyslet a probrat všechna úskalí s technikem ještě před samotnou realizací. Ušetříte si tím čas i peníze.