Venkovní rolety proti slunci

Venkovní rolety nejúčinnější stínění

Venkovní rolety. Jedná se bezesporu o nejúčinnější typ stínění, který má spoustu dalších funkcí, který každý uživatel určitě uvítá. Vedle stínění a ulevení od slunečního svitu, dokáží rolety odhlučnit okolní ruch, ušetřit majiteli energii za vytápění a klimatizaci, a také chrání před nepříjemným počasím. Nicméně je třeba si vybrat mezi roletami vnitřními a venkovními. Každý typ totiž skýtá jiné funkce a jinak velebí váš domov. Taktéž je velmi důležité si dopředu určit, do jaké místnosti si chceme rolety proti slunci pořídit.

Je to tak. Je velmi důležité si dopředu rozmyslet, kam které rolety chceme umístit. Zda to budou vnitřní nebo venkovní rolety a následně určit, co od nich požadujeme. Při rozhodování je samozřejmě nejdůležitější o jakou se jedná místnost, a na jakou světovou stranu jsou v oné místnosti situována okna. Jak dobře víme, tak slunce putuje od východu přes jih až na západ. Proto si můžeme uvést klasický příklad.

Obývací pokoj máme situován na jih. Jeho stěna je tvořena francouzskými okny, kterými se prochází na terasu a dál na zahradu. V takovém případě se dá předpokládat, že v létě bude obývací pokoj pod silnou palbou slunečního záření a v nejteplejších dnech bude pokoj naprosto neobyvatelný. Navíc při večerním svitu se nám bude lesknout obrazovka televize a budeme tak nepříjemně rušeni u sledování oblíbeného filmu. V takovém případě mohou být vhodné venkovní rolety. Ty nám dokáží při úplném zatažení ochladit interiér až o 10 stupňů Celsia. Odstíní nám večerní svit a případné pozdější světlo od pouličních lamp. Užijeme si tak ničím nerušené chvíle a navíc ušetříme peníze za klimatizaci. Podobné to může být i v případě ložnice nebo dětského pokoje.

Druhým příkladem může být prádelna, kuchyně nebo koupelna. Tyto místnosti mají okna menší především koupelna nebo záchod. Tam plně postačí interní rolety, které díky speciálním materiálům, které se používají na výrobu látek, mohou být použity i v místnosti se zvýšenou vlhkostí. Navíc odstíní, dopřejí dostatečné soukromí a přitom propustí do místnosti trochu příjemného světla.

Jak vidíte, je nejdůležitější si dobře rozmyslet, co od rolet očekáváme. Nikdy není od věci vše zanést do plánů už v první fázi plánování. Každý profesionální architekt už dnes dopředu s použitím venkovního nebo vnitřního stínění počítá. Navíc profesionální technik, který je vždy k plánování přizván, může přinést informace, které vám v rozhodování pomohou. Pokud jde o instalace rolet do už postavených domů nebo bytů, tak nám profesionální technik může poukázat na případné překážky a nabídnout jejich řešení. To nám může ušetřit mnoho starostí a peněz.