Tento typ rolet je atypický, protože na rozdíl od svých kolegů se nemontuje do výklenku u okna, ale nejčastěji se připevňuje na zeď nad oknem. V dalších případech je ještě možné přidělat rolety na strop, pokud by nad oknem nebyl dostatečný prostor. Jde o inovativní a praktický systém stínění. V dnešní době je to perfektní doplněk jako dekorace vašich oken. Jelikož tento typ rolet přesahuje obě strany okna, tak se eliminuje šance, že vám do místnosti pronikne světlo ze slunce nebo pouličních lamp. Dochází tak k tomu, že si můžete vytvořit absolutní soukromí a užívat si ničím nerušený spánek.

Obrovskou výhodou je množství nabízených látek a barev. Je velmi důležité, abyste si vybrali do každé místnosti správný typ látky. Jako u dalších látkových rolet můžete vybírat od plně zatemňujících látek tzv. blackoutových, tak přes mírně propustné až po rolety den a noc, které vám nabízí oboje dohromady. Rovněž určitě záleží na místnosti, do které si rolety pořizujete. Zatímco do ložnice a dětského pokoje bude určitě vhodnější látka blackoutová, tak do obývacího pokoje může velmi pěkně sedět látka den a noc. Přes den si můžete užít slunce, které vám místnost rozzáří, naopak večer u filmu si užijete absolutní soukromí.

Látky jsou vyráběny z polyesteru, a proto jsou nenáročné na údržbu. Zároveň jsou impregnované, což právě zajišťuje jejich odolnost. Při běžném úklidu stačí použít ruční nebo klasický vysavač, který nastavený na nejnižší výkon bezpečně látku očistí od prachu. Pokud byste se snad setkali se závažnějšími nečistotami, tak stačí navlhčený hadřík. U velkých nečistot je možné použít i roztok mycího prostředku.

Jak vidíte, tak rolety na zeď se stávají stále populárnější. Je to díky jejich jednoduchosti s ovládáním, kde se využívá řetízku, údržby a velké škále nabízených látek a barev. Vytvořte si tedy domov s roletami na zeď.