Nemusíme být obchodní expert, abychom věděli, že většina zákazníků, řeší nákup produktu na základě jeho ceny. Je to koneckonců pochopitelné. Poslední roky se nesou ve znamení zdražování a nevypadá to, že v blízké budoucnosti došlo k výraznému poklesu cen. Nejinak tomu je i u stínění, jako jsou venkovní rolety a venkovní žaluzie. Nejčastější je dilema, zda si pořídit rolety a jiné stínění vyrobené na míru, nebo sivše nakoupit v hobby marketu, kde nalezneme sériově vyrobené kusy. A jaké jsou tedy rozdíly, na to se podíváme dál.

V hobby marketu máte omezené možnosti

Rozhodnete-li se, že bude rozumnější nakoupit si v hobby marketu, tak se musíte připravit na výrazně omezený sortiment. Vzhledem k tomu, že sériová výroba nehledí na potřeby každého zákazníka zvlášť, musíte počítat s tím, že můžete šlápnout vedle. Například jste rozhodnuti, že vzhledem k barvě fasády, budete mít specifické požadavky na barvu. Jenže v obchodech se můžete setkat s tvrdou realitou. Často mají totiž v nabídce jednu maximálně dvě barvy. Takže celé plánování vezme za své.

Ačkoliv by se omezující nabídka barev dala ještě nějakým způsobem pominout, tak se nedá pominout fakt, že se v marketech dá najít pouze omezené množství rozměrů. Jednotlivé rozměry se navíc liší o zhruba 10 – 20 cm. Jelikož ovšem každé okno je originál, minimálně u rodinných domů, tak vyvstává problém. Okna jsou vyrobena na míru a mají specifický rozměr. Máte-li tedy šířku okna 110 cm a v obchodě naleznete pouze rozměry 100 cm a 120 cm, budete muset spoléhat buď na jiný obchod, nebo na rolety na míru. Pokud se spolehnete na jiný obchod, rozmyslete si, jestli vám projetý benzín a nervy s hledáním stojí za tu námahu.

Rolety na míru vám ušetří peníze

Ačkoliv se to může zdát divné, tak je to pravda. Díky tomu, že si necháte vyrobit rolety nebo žaluzie na míru, tak budete mít jistotu, že je produkt vyroben z kvalitních materiálů a sedí přesně na vaše okno. Navíc u nás máte například v ceně následný servis. Navíc na základě vyplněné nezávazné poptávky je první kalkulace a přesné zaměření naším technikem zdarma. To vše je proto, abyste věděli, v jakých cenových relacích se budete případně pohybovat. Náš technik vám tedy vše naměří, poradí vám i s tím, jaký typ rolet nebo žaluzií by pro vás byl nejvhodnější a sami si můžete vybrat ze široké škály barev.

Upřímně si také řekněme, že vámi osobně nainstalované žaluzie nebo rolety nemusí být instalovány tak, jak by správně měly. Nemusí tedy plnit svou funkci a za následné opravy případný nákup nových dáte další zbytečné peníze. Tomu se v případě, že si necháte rolety vyrobit na míru, vyhnete. Budete moci čerpat ze servisu, který je v ceně a máte zaručeno, že vám produkt vydrží desítky let. Protože přesně takhle je konstruován.

Nebojte se zeptat a ušetříte

Bývá to častý problém. Lidé se bojí zeptat, protože pracují s předsudkem, že rolety na míru jsou strašně drahé. Nicméně pokud si na papír dáte všechna pro a proti, uvidíte, že rozdíl v ceně není zas tak velký. Navíc pokud vezmeme v potaz, že se vám tato investice vrátí v budoucnu, tak uvidíte, že jste udělali krok správným směrem.