Dobré vlastnosti moderních posuvných sítí proti hmyzu si pochvaluje stále více zákazníků. Díky nim si můžete užít ničím nerušený spánek i při otevřeném okně, opticky zvětšují prostor a manipulace s nimi je naprosto jednoduchá, hladká a tichá. Jejich využití je nejvhodnější především do větších prosklených ploch, zimních zahrad nebo balkónů a teras.

Dnešní sítě se již nevyrábějí z laciných materiálů, které vám jedním škrábnutím zničí domácí mazlíček. Díky extrudovanému hliníku, který se využívá i k výrobě venkovních rolet, je rám sítě pevný. K výrobě síťoviny se využívá poplastovaného sklolaminátového vlákna. Tento materiál je velmi odolný, takže se nemusíte bát popraskání. Aby byl prosto sítě a rámu úplně neprostupný, tak se prostor mezi rámem pohyblivou částí rámu utěsňuje kartáčky, tím se docílí naprostého utěsnění.

Barevné provedení je čistě vaší záležitostí. Můžete si vybrat z několika odstínů barev RAL, která bude nejvíce vyhovovat vašim okenním rámům a nikterak nebyl narušen vzhled fasády. Nejpopulárnějšími barvami na sítě jsou dnes černá a šedá. Je to z důvodu, že sítě v této barvě jsou prakticky neviditelné a navíc umožňují téměř perfektní průhled. Takového efektu byste u světlých barev nedocílili.

Vždy je dobré si o všem dopředu promluvit s profesionálním technikem, který vám na první pohled určí, zda se právě u vás hodí posuvná síť proti hmyzu. Jisté je, že investice do sítí je určitě krokem správným směrem. Budete si moci bez problémů posedět u sklenky vína na terase, aniž by vás rušil otravný hmyz, nebo si můžete dopřát nerušený spánek při otevřeném francouzském okně u vás v ložnici. Zkrátka a jednoduše vám to usnadní život.