Kalkulace ceny venkovních rolet Naprostá většina předokenních rolet (jiným názvem venkovních rolet) se vyrábí na míru podle stávajících rozměrů stavebních otvorů. Proto je nelze prodávat formou e-shopu, jako je tomu u běžného spotřebního zboží. Proto my v Almmě klasický e-shop na venkovní rolety nemáme. Místo toho najdete na našich stránkách sekci předběžné kalkulace, kde je u jednotlivých typů venkovních rolet třeba vyplnit rozměry okna a další podrobnosti a případné nejrůznější specifikace. Kalkulace není složitá. Pokud by se vám kalkulaci z nějakého důvodu nechtělo vyplňovat, je možné využít tlačítko „CHCI SE ZEPTAT“ v pravém horním rohu našich webových stránek. Stačí na sebe zanechat kontakt a my se Vám ozveme a společně kalkulaci dáme dohromady.

Jak kalkulace vypadá?

Zpátky ke kalkulaci. V přehledné tabulce formuláře pro kalkulaci vyplníte rozměry stávajících oken a předpokládaný počet objednávaných rolet. V dalším kroku zvolíte předpokládaný způsob ovládání, stačí použít zatržítko. Do specifikací vyplníte i vámi preferovanou barvu rolety a další požadavky. To vše ovlivňuje konečnou cenu. Vaše osobní informace považujeme za citlivý údaj a podle toho k nim přistupujeme.

Na základě těchto údajů vám zdarma připravíme kalkulaci dle vašeho zadání. Kalkulace je předběžná a nezávazná. Dokud nedojde k přesnému zaměření a posouzení technika přímo na místě, není možné definitivně určit konečnou cenu. Stejně tak veškeré barevné vzorníky  venkovních rolet na našich stránkách berte pouze orientačně. Ty skutečné odstíny barev můžete ověřit pomocí vzorkovníku, který naši zaměřovací technici vozí s sebou. Je to podobné, jako když si kupujete auto: některé barvy jsou v základu, jiné příplatkové.

Popruh nebo šňůra?

Až na místě se také může určit, zda se k ručnímu ovládání použije popruh nebo kulatá šňůra. To je dané tím, jakým způsobem je okno usazené do otvoru. Variant je hodně. Pokud je vnitřní a vnější špaleta v jedné rovině, je možné použít popruh.  V komplikovaných případech se pak musí použít kulatá šňůra. A od toho se určuje i složitost a tedy i cena montáže. Například u zateplených panelových domů se stává, že venkovní okenní rám prakticky zmizel pod vrstvou izolace. V tom případě je téměř jisté, že původně objednané manuální ovládání nepůjde použít a bude se muset použít elektrický pohon, což mění celkovou cenu. Z tohoto drobného detailu je názorně vidět, že není možné od stolu nabídnout konečnou cenu. Podobných detailů jsou při montáži venkovních rolet více.

Dlouhá historie, garance spokojenosti

Výhodou naší společnosti Almma je neoddiskutovatelný fakt, že na trhu působí už velmi dlouho – přesně od roku 1999, takže během tisíců realizací naši pracovníci získali velké množství zkušeností. Společnost Almma často oslovují zákazníci, kteří už poptávali venkovní rolety u více výrobců a dozvěděli se, že montáž v jejich podmínkách není vůbec možná. Díky zkušenosti našich techniků se i v těchto případech podařilo instalaci realizovat tak, aby venkovní rolety sloužily k plné spokojenosti.

Na ceně samotné montáže se také podílí  fakt, zda se venkovní rolety instalují v přízemním domě, anebo někde v desátém patře panelového domu. Ve velkých výškách montáž nezvládne jediný člověk, musí mít pomocníka, který mu schránku přidržuje, zatímco další technik pracuje s vrtačkou. Je totiž potřeba počítat s hmotností rolet, což je zhruba tři a půl kilogramu na metr čtvereční plochy.

Panelové domy

U panelových domů je nutné myslet na souhlas družstva nebo společenství vlastníků. Družstvo může mít určený přesný typ schránky a barvu rolet. Vždy  záleží na konkrétní dohodě. V panelových domech bývají většinou okna v bílé barvě, takže bílá schránka a vodící lišty nejsou téměř při zběžném pohledu vidět.  V panelových domech s novou fasádou je podmínkou při instalace rolet takové upevnění, které nezasahuje do fasády. Družstvo má na fasádní izolační práce dlouholetou záruku a porušením izolačního obalu by o tuto záruku přišla. S tímto požadavkem samozřejmě počítáme a dokážeme si s tím poradit.

Úsilí vynaložené na získání souhlasu s instalací rolet se jistě vyplatí. V bytech obrácených na jih je  venkovní roleta velká pomoc v boji s přehříváním interiéru v letních měsících.